חנוכה עוד מעט מסתיים ואיתו שמונה ימים של סופגניות, מתנות וכמובן נרות דולקים. וכמו תמיד, אחרי החגיגות צריך לנקות, ואחרי שהילדים התעקשו להדליק את החנוכייה לגמרי לבד או לעשות טפטופי נרות יצירתיים – האתגר העיקרי הוא לנקות את השעווה משלל משטחים בבית.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> צילמה מה היא עושה רגע לפני השינה והטריפה את הרשת

>> בזמן הקורונה הפכו את המחסן לחדר הכי לוהט בבית 

שיטה להסרת שעווה ממשטח העבודה מצאנו בחשבון הטיקטוק של עוזרת הבית התקתקנית ונסה ולדז מטקסס, ארה"ב, שנותנת ל-2.1 מיליון עוקביה בטיקטוק של עצות וטיפים מועילים לניקיון. בסרטון, שצבר יותר מ-225 אלף צפיות, ולדז ממליצה לתת לשעווה להתייבש ואז לגרד אותה באמצעות כרטיס פלסטיק (למשל כרטיס אשראי ישן או רישיון שלא בתוקף). אחרי שהיא גירדה את כל השעווה, ולדז ניגבה את המשטח באמצעות מטלית וחומר ניקוי – היא משתמשת בחומר ניקוי ייעודי למשטחי ניקוי ואבן.

@vaneamaro91

Wax from carpet ? Coming soon ##housekeeping ##byvanesa ##coldweather ##easydiy ##bagelbopscontest ##cleantok ##cleaninghack ##selenanetflix

♬ sonido original - Vanesa Amaro ♥️

שיטות נוספות לניקוי שעווה ממשטחים שונים

כלי כסף – הכניסו למקפיא למשך הלילה ובבוקר תוכלו להסיר את השעווה הקרה בקלות (יעבוד מעולה גם על חנוכיית הכסף). _OBJ

פריטי עץ וזכוכית – למרות הפיתוי, אל תגרדו את השעווה כדי לא לגרום לשריטות. במקום זאת חממו אותה במייבש שיער ונגבו בבד רך.

שטיחים – הניחו שקית נייר על השעווה. הפעילו את המגהץ בחום נמוך והעבירו על שקית הנייר. השעווה תיספג בנייר.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

בדים – הכניסו למקפיא ל-30 דקות, הוציאו וגרדו את השעווה הקרה. אחר כך השתמשו בשקית נייר ובמגהץ כמפורט למעלה. שפכו מעט נוזל כביסה על הבד וכבסו לפי ההוראות. נשאר כתם? נסו להשתמש במסיר כתמים.

שיער – אם השעווה טפטפה על קצות השערות, השרו אותן בקערה עם מים חמים. אם השיער קצר או שהשעווה קרובה יותר לקרקפת, עסו את השערות בשמן זית והשעווה תרד.