לא משנה כמה נקי יהיה הבית שלנו, עדיין יגיעו אליו עם בוא הקיץ החרקים הטורדניים שמאפיינים את הימים החמים – הזבובים שמזמזמים בחדווה ברחבי הבית עד ששוקעת השמש, ואחריהם הג'וקים והיתושים שמגיחים ומחרבים את שלוותנו בעיקר בשעות החשיכה. כל שיטה להרחקת המזיקים מהבית מתקבלת בברכה, ביניהן הטיפ שמצאנו לחיסול בעיית הזבובים בבית מהמקור שלה, באופן הכי מילולי.

 >> לכל הכתבות בערוץ living 

>> מצאתם חרקים שחורים בחדר הרחצה? אתם בבעיה

>> זיהיתם עובש בבית? החיה הזו ניזונה ממנו, היפטרו ממנה

 

זבובי הבית הם הזבובים הנפוצים ביותר בעולם. הם עלולים להעביר טפילי מעיים וגם וירוסים ממערכת העיכול ולגרום להרגשה לא טובה ואף לאשפוז, מה שהופך אותם גם למטרד תברואתי. הזבובים חיים בדרך כלל בין 15 ל-25 ימים ויכולים לשרוד ללא מזון או מים במשך יומיים עד שלושה, למרות שישמחו מאוד לחגוג על האוכל שנמצא בזבל שלנו. הם מאוד נהנים להיות באזורים שטופי שמש, לכן רואים אותם בהמוניהם בקיץ, ובדרך כלל הם לא מתרחקים משמעותית מהמקום שבו נולדו. רוב צ'דוויק, מומחה לעיצוב פנים בחברת התאורה הבריטית CGC, הסביר לאתר the-sun מה כדאי לעשות במצב המתסכל שבו גם כשהבית נקי, החלונות שלו סגורים וכל המזון מאוחסן ואטום, עדיין מרחפים בו זבובים. הוא חשף את המקום המועדף על נקבות הזבוב (הזבובות) להסתתר ולהטיל ביצים בבית, שבגללו דורות חדשים של זבובים מגיחים לחלל בפנים או לגינה - בתוך צינורות הביוב בכיור שלכם. "התנאים בצינורות הכיור אידיאליים לזבובות להטיל את הביצים שלהן", הוא הסביר, והציע שני פתרונות פשוטים לבעיה:

  1. לשפוך באופן קבוע, בערך מדי 5-3 ימים, מים רותחים לפתח הכיור. זה ינקה ביעילות את צינור הניקוז ויהרוג את הביצים, הזחלים והזבובים הבוגרים שבו.
  2. לערבב סודה לשתייה וחומץ, ביחס שווה של חצי חצי, לשפוך לניקוז ואז לשפוך מים רותחים (שיטה שאימצנו מזמן).
כיור מטבח, חומרי ניקוי (צילום: New Africa / Shutterstock)
צילום: New Africa / Shutterstock

עוד טיפים להרחקת זבובים

* זבובים וחרקים מעופפים כמו יתושים או ברחשים אפשר להבריח באמצעות מאווררים או מאווררי תקרה הפועלים במהירות נמוכה, או על ידי תליית כילה באזור הישיבה.

* צמחי תבלין עם ריחות חזקים, כמו גרניום, לבנדר, בזיליקום ורוזמרין, דוחים זבובים.

* גם קליפות מלפפון או לימון חצוי עם כמה חתיכות של ציפורן ירחיקו אותם, וכך גם מחטי אורן מעוכים.

* פח המטבח עלול להפוך בקלות למוקד משיכה לזבובים, ולכן חשוב להקפיד שיהיה נקי ויבש כל הזמן. איך עושים את זה? בסרטון שצבר 4.2 מיליון צפיות ויותר מ-440 אלף לייקים בטיקטוק פרסמה בלוגרית מבריטניה את השיטה שלה: אחרי שהיא מנקה היטב את הפח, היא מפזרת בתחתית כמות נדיבה של מלח שולחן. לדבריה, המלח סופח נוזלים ואף מחסל את הרימות.

 

@sisterpledgecleans #lifehack #lifetips #hack #lifehackstiktok #cleaningtiktok #cleaning #foryoupage #tip #tipsandtricks ♬ Ultimate life hacks - The Life Bath

עוד מהרשת, גולשת בשם ג'ן פרסמה שיטה להרחקת זבובי פירות – מין נפוץ ומציק במיוחד. בסרטון שצבר יותר מ-780 אלף צפיות ממליצה ג'ן לשים במטבח קערה קטנה ובה פרי מעוך. את הקערה היא מכסה בניילון נצמד, ובניילון היא עושה חורים קטנים. "הזבובים יימשכו לריח הפרי, ייכנסו לקערה דרך החורים ויילכדו בפנים", הסבירה.

@cleanwithjen #stitch with @cleanwithjen I bring you an update on fruit fly jail! #cleanwithjen #jenshowtos #homehacks #scottishfold ♬ Taste It - TELL YOUR STORY music by Ikson™