דייסון מזהירה מטיפ ויראלי שמשלב בין שואב האבק הפופולרי של החברה ובין דף מרכך ריחני למייבש כביסה. את הטיפ פרסמה גולשת בקבוצת פייסבוק של אמהות אוסטרליות, והוא פורסם בהמשך באתרים שונים. עכשיו מבהירה החברה שהוא עלול לפגוע ביעילות המכשיר.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

 >> הזוג עבר מת"א לקיבוץ בצפון ובנה בית מטריף

>> הפעולה שצריך לעשות כשפותחים בקבוק שמן זית

הגולשת כתבה שהיא שמה במכל איסוף האבק של מכשיר הדייסון האלחוטי דף מרכך. לדבריה, כך המכשיר מפיץ בבית ריח נעים במהלך השאיבה.

"לעולם לא נמליץ להכניס בכוונה חפצים גדולים זרים למכל של שואב האבק של דייסון מכיוון שזה עלול להפחית את היעילות של מפרד הציקלון העיקרי ולהפחית את כוח השאיבה", אמר ג'ונתן מקווי, מהנדס ראשי בדייסון, לאתר יאהו.

מקווי המליץ לרוכשי שואבי האבק לקרוא את חוברת ההדרכה המצורפת למכשירים ולהשתמש בהם בהתאם לכתוב בחוברת, והוסיף: "אנחנו לא ממליצים לחשוף את המכשירים לנוזלים, כולל מים ושמנים אתריים".

לפני שנה נפוץ פוסט של גולשת שסיפרה שהיא מפרקת את שואב האבק שלה ומשרה את החלקים במים למשך הלילה. הפופולריות של הפוסט הובילה לתגובה של חברת דייסון, שפרסמה אזהרה נגד השימוש בשיטה והדגישה שאין לחשוף את המכשיר למים. לדברי החברה, המסנן הוא החלק היחידי שיש לשטוף במים, ומומלץ להוציא אותו מהמכשיר ולשטוף אותו פעם בשלושה חודשים. את שאר חלקי שואב האבק אפשר לנקות עם סמרטוט, אמר דובר החברה.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

>> הירשמו לניוזלטר של  living

איך מנקים את שואב האבק?

@mama_mila_

A clean home starts with a clean vacuum ✨ #cleaninghacks #cleaninghacks101 #cleanhome #homehacks

♬ HAVANA x FRIENDS Mashup - Camila Cabello,Marshmello,Anne Marie

הבלוגרית האוסטרלית שאנטל מילה פרסמה בטיקטוק סרטון שבו היא מראה איך היא מנקה את מכשיר הדייסון שלה. מילה מרוקנת את מכל האיסוף של המכשיר ומוציאה את המכל. היא מרססת את המכל בתמיסה המורכבת מכמויות שוות של מים וחומץ לבן ו-2 טיפות מיץ לימון. בהמשך היא פותחת את ראש המברשת באמצעות מטבע, מוציאה את הפילטר ושוטפת אותו במים קרים. בסיום הסרטון היא מזכירה תמיד לקרוא את ההוראות של המכשיר שברשותכם. שימו לב, יש לייבש היטב את החלקים לפני שמרכיבים אותו בחזרה.