להתכרבל בתוך מצעים צחורים וטהורים זה בהחלט אחת השאיפות הגדולות של החיים, וכזאת שאפשר לממש די בקלות. אם שומרים עליהם נכון. כי אפילו הסדינים הבהירים יותר דוהים עם הזמן, ואם הם לבנים (ע"ע צחורים) אז בכלל, כתמים צהובים כעורים יופיעו, בגלל זיעה, תאי עור מתים ועוד דרעק שכזה (אגב, להתקלח לפני השינה בהחלט יכול לעזור), ולא משנה כמה תכבסו אותם. אבל אם כבר שאלתם, מומלץ לכבס בערך פעם בשבוע, בייחוד מצעים לבנים. ותשכחו ממרכך כביסה, הוא רק הורס. בכל אופן, באתר Mirror קיבצו את מיטב המומחים כדי לתת את מיטב הפתרונות להורדת כתמים עיקשים. הכול כמובן תלוי בעד כמה אתם אוהבים כימיקלים, עד כמה הסדינים שלכם עדינים ועד כמה הכתמים חמורים.

סודה לשתייה (צילום: Luis Echeverri Urrea, Shutterstock)
החיים עצמם: סודה לשתייה | צילום: Luis Echeverri Urrea, Shutterstock

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> הטעות הנפוצה שאתם עושים עם ספוג הקסם

אבקת סודה לשתייה

אבקת הפלא עובדת גם כאן, והיא טובה במיוחד לסדינים, כיוון שהיא מסירה את הכתמים ולא רק מבהירה אותם. היא עדינה מספיק כך שאפשר להשתמש בה על רוב הבדים שמותר לכבס במכונה, אז כל שעליכם לעשות הוא להוסיף חצי כוס סודה לשתייה לחומר הניקוי הרגיל שלכם ופשוט להמשיך כרגיל.

לימונים, מיץ לימון (צילום: Joshua Resnick, shutterstock)
טוב נגד כתמים עיקשים | צילום: Joshua Resnick, shutterstock

מלבינים

אם אתה מתמודדים עם כתם עקשן, יכול להיות שאקונומיקה היא מה שאתם זקוקים לו. עם זאת, חייבים להיזהר עם אקונומיקה המכילה כלור, כי היא מגיבה לחומרים המופרשים מהגוף שלנו ועלולה דווקא להעמיק את הכתמים הצהובים. לכן יש לכבס קודם את הסדינים, הכריות והשמיכות באבקת כביסה רגילה ואחר כך לכבס אותם עם חצי כוס אקונומיקה.

חומץ לבן

חומץ הוא פתרון טבעי שיכול לעזור להבהיר כתמים ולהסיר צבע לא רצוי ממצעים לבנים. הכינו תמיסת חומץ – חצי כוס חומץ לבן לכל ליטר מים, והשרו בה את הסדינים למשך שעה לפני הכביסה במכונה.

מצעים לבנים (צילום: shutterstock)
מצעים לבנים | צילום: shutterstock

מיץ לימון

עוד חומר ניקוי פלאי הוא הלימון. סחטו לימון לתוך חומר הניקוי שלכם לפני הכביסה כדי להסיר כתמים צהובים שמופיעים לרוב על גבי הכרית והפוך. הוא גם יסלק ריחות רעים וישאיר ריח לימוני נעים.