קניתם בגד חדש, לבשתם אותו, התלהבתם וקיבלתם מחאות, אבל אחרי כמה שבועות וכמה כביסות גילתם שהצבע דוהה והבגד כבר נראה כאילו הוא חלק מהמלתחה שלכם שנים ארוכות. מתסכל, נכון? אז איך מכבסים בגד כך שהלכלוך והכתמים ירדו אבל הצבע יישאר? הנה השיטה של הנה הגולשת האוסטרלית שאנטל מילה, אם לשניים המשתמשת בכינוי Mama Mila, לכיבוס פריטים צבעוניים.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> עשינו לבד: משלוח המנות הכי מטריף וקל להכנה

>> עוזרת בית מגלה מה כולם שוכחים לנקות במקלחת

בסרטון שמילה פרסמה בטיקטוק וצבר כבר אלפי צפיות, היא מסבירה שהיא הופכת את הפריטים ומוסיפה ישירות לתוף המכונה רבע כוס מלח שולחן. בתאים הייעודים היא ממלאת נוזל כביסה וחצי כוס חומץ לבן, ומכבסת במים קרים. לדבריה, המלח מקבע את הצבע על אריג, והחומץ מבהיר ומרכך. בתגובות סיפרה מילה שהיא למדה את השיטה מסבתה, שנהגה להשרות בגדים במי מלח כדי למנוע מהצבע לדהות.

@mama_mila_

Keep those brights bright ##laundrytok ##laundryhacks ##bedroomdecor ##bedroommakeover

♬ motive x promiscuous - elfixsounds

ואיך לכבס פריטים לבנים?

הבלוגרית קרולינה מקאולי ממליצה להתחיל בניקוי מכונת הכביסה עם מטלית נקייה כדי לוודא שהמכונה נקייה לחלוטין (אם אתם לא זוכרים מתי ניקיתם את מכונת הכביסה ביסודיות, זה הזמן. הנחיות תמצאו כאן). הוסיפו ישירות לתוף המכונה חצי כוס אבקת סודה לשתייה ומכניסה את הבגדים. היא שמה נוזל כביסה ("איכותי") בתא הייעודי וחומץ בתא המיועד למרכך.  הפעילו את המכונה בטמפרטורה הגבוהה ביותר (אנחנו ממליצים לבדוק את הוראות הכביסה של הבגדים), ותלו לייבוש בשמש. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Carolina Home Hacks (@carolina.mccauley)

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

זו תוכנית הכביסה היחידה שאתם צריכים להשתמש בה

הטכנולוגיה של מכונות הכביסה החדשות ושל חומרי הכביסה מאפשרת לנקות את הכביסה המלוכלכת גם בתוכניות קצרות במיוחד, אפילו של 8 דקות, אמר לאתר Apartment Therapy פטריק ריצ'רדסון, בעל מכבסה. לדבריו, תוכניות ארוכות יותר רק מבזבזות זמן ואנרגיה, ואם משתמשים בהן לאורך זמן הן גם גורמות לפריטים להתבלות.

מרכך כביסה (צילום:  Teerasak Ladnongkhun, Shutterstock)
צילום: Teerasak Ladnongkhun, Shutterstock

כדי שהכביסה תתנקה ביעילות בתוכנית הקצרה, ריצ'רדסון ממליץ להקפיד על הצעדים הבאים:

בדקו את הפריטים לפני הכביסה, וטפלו בכתמים. זה אמנם דורש זמן, אבל כאמור – הכביסה המהירה מקטינה את הבלאי.

הקפידו לא למלא את המכונה יותר מדי. כשהמכונה עמוסה, הפריטים לא מנוקים ביעילות, גם אם משתמשים בתוכנית ארוכה. הכמות המומלצת היא שני שליש מהמכונה.

ריצ'רדסון ממליץ להשתמש בתוכנית עם מים חמים (בהתאם להוראות היצרן של הבגדים), וכן באבקת כביסה ולא בנוזל. לדבריו, האבקה עדינה יותר.