רוב האנשים אולי רוצים לישון יותר, אבל עדיין מבלים לא מעט זמן במיטה. כולנו גם יודעים ששינה טובה דרושה לבריאות, לעבודה יעילה ובכלל כדי להעביר את היום בשמחה ובהנאה. כל אלה סיבות מספיק טובות להקפיד על כך שהמיטה תהיה נעימה ומסודרת והמצעים נקיים. באתר Hunker פרסמו רשימה של כללים לכיבוס נכון של המצעים. שווה לדעת.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> דייסון מזהירה: אל תעשו את זה לשואב האבק שלכם

>> מעורר קנאה: החיים היפים של נטע אלחמיסטר

החליפו מצעים פעם בשבוע: ד"ר ג'ושוע זייכנר, מנהל מחלקת המחקר בתחום רפואת העור בבית החולים מאונט סיני בניו יורק, אומר כי כולנו משילים כ-500 מיליון תאי עור ביום וחלק מהם – בתוספת לחות, קשקשים, אבק, פטריות ועובש - נשארים במיטה שלנו. על המצעים מצטברים גם שומנים, זיעה ואיפור. "כשלא מכבסים את המצעים נמצאים במגע מתמיד עם כל זה במשך לא מעט שעות מדי לילה", אומר ד"ר זייכנר.

אל תעמיסו את מכונת הכביסה: המצעים צריכים לנוע בתוך מכונת הכביסה כדי שהכביסה והשטיפה יתבצעו ביעילות.   

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Anthropologie (@anthropologie) on

כבסו מצעים בנפרד: הפרידו בין סדינים, ציפות וציפיות לפריטי כביסה אחרים, ובעיקר מגבות, כדי להגן על הבד (גם מגבות מומחים ממליצים לכבס בנפרד). כך המצעים לא יתבלו. אם צריך להוסיף למכונה, הוסיפו פריטים בצבע דומה ופריטים מאריגים קלים.

השתמשו בנוזל כביסה ללא ריח: הגוף שלכם עטוף במצעים לילה אחר לילה, לכן עדיף להשתמש בחומרי כביסה עדינים ללא מרכיבים שעלולים לגרום לגירוי כמו חומרי ריח. השתמשו רק בכמות המומלצת של החומר ולא יותר. "שימוש ביותר מדי חומר ניקוי או מרכך עלול לגרום לכך שהמולקולות של חומרי הניקוי יישארו בתוך סיבי הבד, ויגרמו גירודים וגירויים לעור", אומר ד"ר זייכנר.

כבסו את המצעים בחום גבוה: בחרו בטמפרטורה הגבוהה ביותר המצוינת על התווית כדי לחטא מכל החיידקים, האלרגנים, הלכלוך והקרדיות שעלולים להיצמד לבד.

ותרו על מרכך כביסה: השתמשו ב-1-1/2 כוס חומץ לבן במקום. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Ashley (@east_shore_home) on

אל תעבירו ישר למייבש: במקום להעביר את ערימת המצעים הרטובים שהסתבכו זה בזה ישר למייבש, הפרידו אותם ונערו כל פריט. כך הם יתייבשו מהר יותר ויהיו פחות מקומטים.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

אל תייבשו בחום גבוה: החום עלול לגרום לסיבים להתכווץ ולהרוס את הבד. אם יש לכם מתקן ייבוש, יבשו את המצעים בחוץ מדי פעם. השמש מחטאת את הבד ומבהירה מצעים לבנים.

בונוס – גהצו את המצעים: אם אתם סובלים מאלרגית – חום המגהץ יסייע להשמיד את החיידקים והקרדיות שנשארו על המצעים. זה גם נעים יותר לישון על מצעים מגוהצים.