פתח הניקוז ברצפה עלול להיות דבר די מזוהם, בייחוד אם אתם גורפים אליו את המים המלוכלכים כשאתם שוטפים את הרצפה. אבק, שערות, שומן ושאר ג'יפה נקווים אליו, והוא גם נוטה להחליד. בקיצור, צריך לנקות אותו.

אבל במקום לרדת על הברכיים ולשפשף, קבלו טיפ גאוני חם מתנור הטיק-טוק: פשוט שפכו רסק עגבניות על הפתח, ותנו לו לשכב שם למשך הלילה. למחרת, כך מספרים הגולשים הנסערים, נגבו אותו משם בעזרת מטלית או מברשת, ותגלו פתח ניקוז מבריק. הסיבה לפלא היא חומצה אצטית, אחד הרכיבים שברוטב שהופך אותו לחומר ניקוי מושלם עבור כלי כסף, פליז וכאלה.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> חמישה טיפים שרצים ברשת לסידור המיטה

>> במרחק נגיעה: מלונות מעוצבים שמשתלבים בטבע סביבם

אם זאת, לא הכול ורוד, כלומר אדום. חלק מהגולשים טענו שהטיפ לא עובד טוב על פתחי ניקוז ישנים מאוד, והם יכולים להישאר מעט אדומים. כדאי לבדוק בחלק פצפון לפני שמכסים את הפתח כולו, המליצו.

@lorihancock7 Life hack! Cleaning a drain with tomato sauce! Lets aee if it works #dirty #masterfoods #toamtosauce #ketchup #lifehack #viraltiktok #cleaning #mumlife #asdmum #4boys ♬ DIRTY JOB - Terrell Burt

רסק עגבניות על פתח הניקוז (צילום: פייסבוק)
רסק עגבניות על פתח הניקוז | צילום: פייסבוק
רסק עגבניות על פתח הניקוז 2 (צילום: פייסבוק)
רסק עגבניות על פתח הניקוז 2 | צילום: פייסבוק

ולא רק פתחי ניקוז יכולים להרוויח – בקבוצת פייסבוק פופולרית באוסטרליה Mums Who Clean העלו לא מעט תמונות לפני ואחרי של כתמי חלודה עיקשים סביב ברזים שנעלמו להם כאילו לא היו מעולם אחרי לילה של רסק עגבניות.

@mumcentral POLISH THAT SINK WITH TOMATO SAUCE! Not just for sausages, I put this cleaning hack to the test to see if it worked - WHO EVEN KNEW? #sauce #ketchup #cleaninghack #kitchenhack #cleantok ♬ About Damn Time - Lizzo

רסק עגבניות על ברז (צילום: פייסבוק)
הגיע עד אוסטרליה | צילום: פייסבוק