יש אנשים שגולשים בטיקטוק בשביל הריקודים או האתגרים, אנחנו נכנסים לרשת החברתית בשביל תחזוקת הבית – מטיפים מועילים לסידור ואחסון (כמו איך לאחסן לחם פרוס) ועד תזכורות לדברים בבית שמזמן לא ניקינו. אז אחרי שנזכרנו שלמדיח הכלים יש מסנן וצריך לנקות אותו, גולש עם שם המשתמש Simply Sal Finds הזכיר לנו שצריך לנקות את המזרן והכרית.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

 >> רשת או דוקרן? כך תרחיקו יונים מהבית

>> גם בעולם מתפעלים: הווילה המטורפת בנווה צדק

הגולש פתח את הסרטון בכיתוב "לא היה לי מושג", והוסיף ציטוטים כמו "לא צריך לנקות את המזרן" ו"זה נראה לי די נקי", על רקע סרטון שבו הוא משתמש בשואב אבק ידני לניקוי המזרן והכרית. בסופו של הסרטון הוא מראה את כמות הלכלוך והג'יפה שנאספה במכל של שואב האבק – ואין לנו ספק שזה ישכנע גם אתכם לנקות את המזרן והכרית בהקדם. הגולש אמנם משתמש בשואב אבק ייעודי למיטה, אבל גם שואב אבק רגיל יעשה את העבודה.

 

@simplysalfinds

I had no idea! IB: @thankgodimhaziq ##amazonfinds ##amazonhome ##salfinds ##amazonfavorites ##vacuum ##cleantok

♬ оригинальный звук - Anna Bruni

 

הסרטון צבר 4.5 מיליון צפיות, כמעט 290 אלף לייקים ומאות תגובות. "תודה על הטריגר לאו.סי.די שלי בדיוק לפני השינה. עכשיו אני יכולה להרגיש את האבק על הראש שלי", כתבה אחת המגיבות.

איך לנקות את המזרן?

ונסה אמארו, עוזרת בית עם חשבון טיקטוק פופולרי, ממליצה על התהליך הבא: בשלב הראשון שואבים אבק מהמזרן, ומפזרים עליו אבקת סודה לשתייה. ממתינים 10 עשר שעות, ושואבים שוב. לאחר מכן מערבבים שתי כוסות מים, כוס מי-חמצן, חמש טיפות של סבון כלים נוזלי וחמש טיפות שמן אתרי, ומרססים ישירות על המזרן. אם יש כתמים משפשפים אותם במברשת שיניים. נותנים למזרן להתייבש. היא ממליצה לחזור על התהליך פעם בשנה. 

@vanesamaro91

Negative comments = blocked #byvanesa #housekeeper #fy #fyp #cleaningtiktok #viral #cleaninghack #cleanfreak #housekeeping #dontbenasty

♬ sonido original - Vanesa Amaro ♥️

טיפ: כשאתם מחליפים מצעים, אל תמהרו לשים מצעים נקיים אלא תנו למזרן להתאוורר כמה שעות.

ומה עם הכרית?

שימו לב: לפני שאתם מתחילים, בדקו בהוראות הכביסה של הכרית אם אפשר לכבס אותה במכונת כביסה ולהכניס למייבש.

את השיטה הזו פרסם גולש בשם ברנדון: ברנדון מערבב בבקבוק עם פקק התזה חצי כוס חומץ, רבע כוס מיץ לימון וכף סבון כלים (הוא משתמש בסבון של חברת DAWN). את התמיסה הוא מתיז על הכרית ומשאיר אותה ל-30 דקות. הוא שם במכונה עם חצי כוס בורקס (מלח של חומצה בורית. כן, זה החומר שמשמש להכנת סליים. להשיג בחנויות יצירה, צעצועים וחומרי בניין) ורבע כוס סבון כביסה. הוא מפעיל את המכונה בתוכנית רגילה ובטמפרטורה חמה (אם הכרית מלוכלכת מאוד הוא ממליץ להשתמש בתוכנית השריה).

@cleanthatup

How to wash your pillow! Not all pillows can be washed, always check the tag before cleaning. ##howto ##laundryhack ##cleaninghacks ##clean ##fyp

♬ Wii - Jaeden Camstra

אחרי הכביסה ברנדון מעביר את הכריות למייבש ומפעיל בחום בינוני-נמוך. כדאי להכניס למייבש גם כדורי טניס (נקיים כמובן) החיכוך עמם יחזיר לכריות את הקפיציות והרעננות שאבדו עם השימוש. ייתכן שיהיה צורך בכמה מחזורי ייבוש.

חדר שינה לבן (צילום: shutterstock| Photographee.eu)
חדר שינה לבן | צילום: shutterstock| Photographee.eu

ואיך לכבס מצעים?

טיפול בכתמים על הסדינים: יש לטפל בכתמים על הסדינים לפני שמכניסים אותם למכונת הכביסה. אם מדובר בכתמי דם, יש לשטוף את הבד היטב במים קרים, ואם זה לא עובד - למרוח כמות קטנה של חומר לניקוי כביסה על הכתם, ולשטוף היטב לפני שמכניסים למכונה.

אל תעמיסו על מכונת הכביסה: לשטיפה יסודית אסור לכם לדחוס יותר מדי מצעים במכונה. המצעים צריכים מקום כדי לנוע במכונה, ולהתכבס בצורה הטובה ביותר. מעבר לכך, מכונת כביסה שהופעלה עם יותר מדי משקל, פשוט תפסיק לעבוד.

כבסו מצעים בנפרד: הימנעו מכביסה של מצעים ביחד עם פריטים אחרים, במיוחד מגבות. כיבוס המצעים בנפרד מסייע בהגנה על הבד, כך שיחזיק לאורך זמן רב יותר. אם בכל זאת מוסיפים פריטים נוספים, אז בחרו בצבעים דומים ובבדים דקים.

_OBJ

השתמשו בחומר ניקוי ללא ריח: העור שלכם בא במגע עם המצעים מדי לילה, ולכן חשוב להשתמש בחומר ניקוי עדין לכביסה. הימנעו ממרכיבים שעלולים לגרום לכם לגירוי, ובכל מקרה אל תשתמשו ביותר מדי חומר ניקוי. הוספת עוד חומר לא תעזור, היא רק תגרום לכך שהמצעים שלכם לא יישטפו כראוי.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

>> הירשמו לניוזלטר של living

השתמשו במים חמים: בדקו את תוויות הכביסה שעל המצעים שלכם ותכבסו בטמפרטורה הגבוהה ביותר האפשרית. מים חמים עוזרים להרוג חיידקים ולהיפטר מקרדית האבק ואלרגנים נוספים שעלולים להישאר על הבד.

השתמשו במרככי כביסה טבעיים: הוסיפו למכונת הכביסה חצי כוס או כוס של חומץ לבן כדי להסיר שאריות חומרי ניקוי. השתמשו בכדורי צמר למייבש כדי למנוע מהסדינים להפוך לקשים.

נערו את המצעים לפני שאתם מייבשים אותם: במקום להעביר מצעים ישירות מהמכונה למייבש הכביסה, כדאי לנער את הסדינים ולהפריד אותם אחד מהשני, כדי למנוע מהם לצאת מקומטים מהייבוש.