כולנו יכולים להסכים שבית נקי גורם לנו להרגיש נהדר, אבל תהליך הניקיון - קצת פחות סקסי. עכשיו, מתברר שיש לנו עוד סיבה אחת מצוינת לקום ולהתחיל לקרצף. סקר חדש של האתר Decluttr (סוג של מקבילה אמריקאית ליד 2) מגלה כמה דברים מעניינים על הקשר בין חלל ביתי נקי לבין מה שקורה בין הסדינים (המכובסים). על פי הסקר, 44% מהאנשים מעדיפים לחיות בחלל נקי על פני לעשות סקס, אבל ממש לא צריך לבחור בין השניים.

מנגב בדפי מייבש (צילום: Shutterstock)
אל תסבול חביבי, זה ישתלם לך בהמשך | צילום: Shutterstock

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

הבית שלך מבולגן? אולי לא כדאי להזמין את הדייט

הסקר, שכלל 1000 נחקרות ונחקרים אמריקאיים, מגלה ש-50% מהאנשים אמרו שיש סיכוי גבוה יותר לסקס עם הפרטנר שלהם אחרי שהוא או היא סיימו את מטלות הבית. כלומר, לא רק שבית נקי מחרמן אותם, מי שמנקה עושה להם את זה (זמן מעולה להראות את האייטם הזה לבן או בת הזוג שמתעצלים לשטוף כלים). כשנכנסים לחדר השינה עצמו, האחוזים רק עולים - 60% מהנחקרים אמרו שחדר שינה נקי ומסודר ממש מכניס אותם לאווירה. מי ידע ששואב אבק יכול להיות כל כך מעורר?

הנתונים לא מפסיקים שם - ניקיון לא רק מעורר מינית, הוא גם גורם מכריע כשמדובר בעניינים שבלב. 40% מהנשאלים אמרו שהם יהססו להמשיך לצאת עם מי שגר בבית מבולגן, עמוס או מלוכלך, וזו בהחלט יכולה להיות עילה לפרידה. מומחים אומרים שבלאגן בבית לא רק לא נעים בעיניים, אלא שלמעשה מדובר במעין מחסום מטאפורי ביניכם לבין האפשרות לאינטימיות. מלבד העובדה שניקיון הוא סקסי, מחקר חדש שפורסם בכתב עת אמריקאי שעוסק בנוירולוגיה מגלה שמטלות הבית - כמו כל פעילות גופנית - גם משפרות את הפעילות הקוגניטיבית שלנו, בעיקר בקרב אוכלוסיה מבוגרת.

אם אתם כבר נמצאים במערכת יחסים, חפצים שמושלכים על המיטה או על שולחן האוכל יכולים להיות עדות לבעיות בקשר הזוגי, ובעיקר בעיות תקשורת. במקרים כאלה, יועצי זוגיות ממליצים להפוך את מלאכת הסידור והניקיון לפעילות זוגית, ואחריה לשבת לארוחת ערב פנים מול פנים, מבלי הפרעות של חפצים שניצבים ביניכם. או, אתם יודעים, ללכת לבלגן את המיטה שהרגע סידרתם.

זוג במיטה (צילום: toa heftiba-unsplash)
מתי יעשו סקר על אנשים שאוכלים במיטה שלהם? | צילום: toa heftiba-unsplash