פתחתם את המקפיא והרחתם ריח רע? הוספתם קוביות קרח לשתייה וגיליתם שיש להן טעם מוזר? יכולות להיות לכך סיבות שונות וזה הזמן לעשות בו בדיקה יסודית, לטפל בבעיה ולמנוע ממנה לחזור בעתיד.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> השקיעו 2 מיליון שקל ובנו את בית חלומותיהם

>> כל אחד יכול: האקססורי הכי יפה לחדר הילדים

מזון שנשפך: בדקו אם נשפך מזון או אם יש מזון שפג תוקפו – שימו לב לבדוק גם את המקרר, מכיוון שהריחות יכולים להתפשט ממנו אל המקפיא. זרקו מזון שהתקלקל והקפידו להשתמש בקופסאות אטומות היטב כדי שלא יישפך.

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by SMEG USA (@smegusa) on

 

מכונת הקרח: אם לקוביות הקרח יש טעם מוזר או ריח לא נעים, יכול להיות שהבעיה היא בחיידקים שהתפתחו על דופנות מכונת הקרח ("קיוסק קרח"). הקפידו לנקות אותו ולהחליף את המסנן.

כוויות קור: אם גיליתם על המזון שהוצאתם מהמקפיא נקודות בהירות או גלדי קרח, כנראה שהוא נפגע מכוויות קור. מזון כזה אמנם ראוי למאכל אבל סביר להניח שהמרקם והטעם שלו נפגעו וגם שהוא גורם לריח לא נעים במקפיא. זה הזמן לזרוק אותו.

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by ᴀᴘᴘʟɪᴀɴᴄᴇ ᴏᴜᴛʟᴇᴛ ᴛᴇxᴀs (@applianceoutlettexas) on

 

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

איך מונעים? נקו את המקפיא מדי פעם במים חמים וחומץ, והקפידו לאחסן מזון בקופסאות אטומות. כדי לספוג ריחות רעים אפשר לשים במקפיא ובמקרר קערה קטנה עם אבקת סודה לאפייה או קפה טחון או קופסה פתוחה עם ג'לטין נטול טעם (אחרי השימוש אפשר להמס את הג'לטין במים חמים ולהשתמש במים להשקיית צמחים). למניעת ריח אפשר לשים במקרר ובמקפיא 4-3 שקיות תה .