שרון גרסיה מקליפורניה היא בעלת עסק לניקיון ומנהלת עמוד טיקטוק פופולרי, בו היא משתפת עם יותר מ-370 אלף העוקבים שלה טיפים ומדריכים בענייני ניקוי וטיפוח הבית. לא מזמן היא שיתפה את הגולשים בטיפ כביסה מאמה, שהוכיח שהתפוח בהחלט לא נפל רחוק מהעץ. "יש טכניקות ניקוי שאמא שלי לימדה אותי והבנתי שעדיין לא שיתפתי בהן את כולם", היא סיפרה בסרטון, ואז הדגימה את השיטה שלימדה אותה אמא שלה לכבס במכונת הכביסה שמיכת פוך סינתטית (משהו שלא מעט מאתנו לא מעזים לחשוב עליו בכלל).

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> החזירה לחנות ספה אחרי שנתיים וחצי, וביקשה החזר

>> הלם: כך חולת הניקיון מנקה את המייבש שלה

 

"אני מקפלת את השמיכה פנימה כמו קפלים של מניפה", הסבירה גרסיה, "אמא שלי קראה לזה 'אבאניקו'' - המילה לזה בספרדית. אני מקפלת אותה מעל ומתחת וחוזרת על זה שוב, ומשאירה ביניהם רווחים כדי להבטיח כביסה יסודית יותר".

@sharoncleanseverything Mastering the art of comforter cleaning, just like Mom taught me – turning chores into cherished skills! ✨ #MomTaughtMeWell #cleantok #cleaningtiktok #coeaningtips #cleaninghacks #comforter #howtofoldcomforter #howtowash #laundry #laundrytok #mom #bestadvice #sharoncleanseverything #armandhammer #oxi #vinegarhacks #vinegar ♬ FINA - Bad Bunny & Young Miko
 

בשלב הבא גרסיה קיפלה את "המניפה" שוב מעל ומתחת, עד לקבלת תוצאת הקיפול הסופית, שנכנסת היישר לתוף של המכונה. ניכר שהיא כבר מנוסה מאוד בטכניקת הקיפול: "אני עושה את זה בערך ארבע פעמים בחודש. אני כן משתמשת בציפה לשמיכת הפוך ואני נוהגת להחליף את המצעים שלי מדי שבוע". אם יש כתמים על השמיכה, גרסיה מטפלת בהם באופן נקודתי לפני הקיפול ומכסה אותם בחומר לניקוי שטיחים, ובהמשך מוסיפה לתוף מכונת הכביסה, שהשמיכה המקופלת בתוכה, קצת חומץ וקצת אוקסיקלין – חומר מסיר כתמים ומנטרל ריחות רעים שמתבסס על חמצן לפירוק לכלוך (שניתן למצוא דומים לו בחנויות לחומרי ניקוי). לסיום מזכירה גרסיה פרט חשוב לגבי שטיפת השמיכה במכונה: "הפעילו את המכונה על כביסה קרה עם עומס כבד, וייבשו אותה על חום נמוך. ואנחנו רוצים להזכיר שאם לשמיכת הפוך שלכם יש מילוי טבעי, כלומר נוצות אווזים, הדרך לנקות אותה היא ניקוי יבש, ובהחלט לא מכונת הכביסה.

טיפ לכביסת שמיכת פוך במכונה (צילום: TikTok/sharoncleanseverything)
לקפל כמו מניפה ולהכניס למכונה | צילום: TikTok/sharoncleanseverything

טיפ לכביסת שמיכת פוך במכונה (צילום: TikTok/sharoncleanseverything)
ככה נראית השמיכה בסוף הכביסה | צילום: TikTok/sharoncleanseverything

טיפ להתפחת השמיכה כך שתיראה כמו ענן רך ומזמין

ועכשיו, כשהשמיכה שלכם נקייה וריחנית, הנה שיטה חמודה לסדר אותה במיטה.הטיקטוקרית nalae.co  חיפשה במשך הרבה זמן את השמיכה המושלמת ליצירת המראה הנפוח והרך שראתה במגזינים, עד שהבינה שהסוד הוא בכלל לא בשמיכה, אלא בציפה שלה. מסתבר שאם מכניסים שמיכת פוך לתוך ציפה קצת יותר קטנה ממנה השמיכה נדחסת ומצטופפת, וכך מתקבל מראה של מיטה שמרגישה כמו לישון על ענן. אם יש לכם מיטה זוגית בגודל סטנדרטי, השתמשו בציפה בגודל זהה על שמיכה בגודל קווין סייז. אם יש לכם מיטת קווין סייז, השתמשו בשמיכת קינג סייז.

@nalae.co Showing you how I make my bed and achieve that extra cozy and fluffy look! Not only looks fluffy but feels like sleeping on a cloud too #fluffybedding #beddingsheets #makingbed #fluffybed #cozybedroom #duvetcover #duvetcoverhack #fluffyduvet #amazonhome #amazonhomefavorites #amazonhomemusthaves ♬ original sound - junie