נמלים הן לא רק חרוצות; הן גם נחושות ואיכשהו תמיד מצליחות למצוא פתח כניסה חדש לבית גם אחרי שחסמנו, ריססנו ואטמנו את כל המטבח בקופסאות. מי שאין לו עניין להספיג את החללים בבית בחומרי הדברה כימיקליים ישמח לכל טיפ ועצה מהטבע לחיסול השיירה העמלנית הזאת, והפעם מצאנו טיפ מהסוג הכי שווה – משהו שירחיק את הנמלים מהבית בלי לפגוע בהן, רק להגעיל אותן.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> השחקנית האהובה מוכרת את הדירה המהממת שלה בת"א

>> מזל טוב: לראשון לציון יש בית מלון, והוא ממש שווה

 

משתמשת טיקטוק בשם באבס - אמא ל-4 וסבתא ל-8 חולקת מתכונים משפחתיים וטיפים מניסיון חיים עשיר בחשבון שלה, שבו היא מגדירה את עצמה "סבתא של כולם". בסרטון שפרסמה לפני כחודש היא שיתפה את עוקביה בשיטה להרחקת הנמלים מהבית כשהיא לבושה מכף רגל עד ראש בבגדים מעוטרים בהדפסי תפוזים עזים, שיעזרו לכולנו לזכור לנצח את המרכיב הסודי שלה.

@brunchwithbabs

DIY All Natural Ant Deterrent Spring is one of those times of year where we find our little ant friends making their way into our homes. Here is a natural way to deter ants from coming inside and bonus you can use the spray all over your house as it is a natural all -purpose cleaner. Fill a mason jar with orange peels Cover the orange peels with white vinegar. Make sure the peels are completely covered and put a top on the jar. Place a piece of parchment paper between the lid and the jar. Vinegar erodes metal and will eat away at your metal lid. After 2 weeks, strain the orange peels out of the vinegar and put back in a jar or bottle. All-purpose cleaner: Mix ½ parts vinegar with ½ parts water in a spray bottle. Use all over your house - on counters, bathrooms and floors. Ant deterrent: Mix ½ parts vinegar with ½ parts water in a spray bottle (you can use the same bottle for cleaning and deterring). Spray around the doors, windows or cracks where ants are coming in. Ants hate the smell of orange and vinegar so the mixture will deter them from entering your home. This does NOT kill the ants. Happy Spring! XO Babs

♬ original sound - everyone’s grandmother

בסרטון, שכבר צבר כמעט 8 מיליון צפיות ויותר מ-3000 תגובות, סבתוש באבס מדגימה כיצד מכינים את הפתרון הביתי הטוב ביותר באמצעות צמד מרכיבים טבעיים קלים להשגה: קליפות תפוזים וחומץ לבן, שני מרכיבים שנמלים שונאות במיוחד, מסתבר.

 1. ראשית מקלפים 2-3 תפוזים ומכניסים את הקליפות שלהם לצנצנת זכוכית.
 2. ממלאים את הצנצנת בחומץ לבן, עד שכל הקליפות מכוסות, מכסים את הפתח בנייר פרגמנט או שעווה וסוגרים היטב את המכסה.
 3. משאירים את הצנצנת סגורה במשך שבועיים.
 4. לאחר שבועיים מסננים את הנוזל המרוכז שנוצר בצנצנת.
 5. את הנוזל המסונן מוהלים במים (על כל כמות נוזל מוסיפים כמות זהה של מים).
 6. התמיסה מוכנה- שופכים אותה לתוך בקבוק ריסוס ומרססים דלתות, חלונות וכל חריץ שממנו הנמלים עלולות להגיע.

 

טיפ להרחקת נמלים עם קליפות תפוזים (צילום: טיקטוק brunchwithbabs@)
צילום: טיקטוק brunchwithbabs@

טיפ להרחקת נמלים עם קליפות תפוזים, קולאז' (צילום: טיקטוק brunchwithbabs@)
להוסיף חומץ, לחכות שבועיים, לסנן ולמהול | צילום: טיקטוק brunchwithbabs@

באבס מסבירה שמדובר בחומר ניקוי נהדר לכל מטרה, ואנחנו מזכירים שמדובר בפתרון שהוא גם חסכוני ברמה האישית, גם מועיל לסביבה וגם בטוח לשימוש כי אין חשש שחיית מחמד סקרנית תלקק אותו ותיפגע מזה. הסרטון זכה ליותר מ-3000 תגובות, רבות מהן תומכות בשיטה ומפרגנות לבאבס (בעיקר על התלבושת הססגונית שלה), וחלקן עוד המלצות לגירוש הנמלים.

עוד כמה דרכים טבעיות להרחקת הנמלים

 • ערבבו כמות שווה של חומץ ומים או ליטר מים ו-3-2 כפות של שמן אתרי מנטה. הכניסו לבקבוק תרסיס ורססו. התרסיס ירתיע את הנמלים ויהרוס את הפרומונים.
 • פזרו ליד הדלת מלח, אבקת קארי, אבקת פלפל או קינמון – כל אלה ידועים כמרתיעי נמלים. גם גיר מרתיע אותן – תנו לילדים לצייר ליד המפתן.
 • ריח נענע דוחה נמלים, ולכן מומחים ממליצים לשתול נענע או לשים עציץ בכניסה לבית, ואפשר גם לשים עציץ במטבח, על משטח העבודה.
 • באופן דומה, אפשר להשתמש בתבלינים או בשמנים אתריים ואפילו בקפה טחון. אפשר לפזרם במגירות ובארונות או למהול במים ולרסס באזורים הנגועים.
 • במקום תבלינים טחונים אפשר לשים צמר גפן ספוג בשמנים אתריים בריח מנטה או לימון.
  נמלים על אריח רצפה (צילום: 19 STUDIO, SHUTTERSTOCK)
  צילום: 19 STUDIO, SHUTTERSTOCK