השטיח בחדר שינה מלוכלך בממוצע פי עשרה יותר ממושב השירותים, כך עולה מבדיקה שערכה חברת הרהיטים הבריטית ScS. עוד עולה מהבדיקה שבשטיח בחדר השינה יש כמות כפולה של חיידקים מזו הנמצאת בשטיח הסלון, ופי עשרה יותר חיידקים מאשר על רצפת חדר הכושר.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> הטיפ של האם לניקוי השירותים משגע את הגולשים 

>> הבית המושלם של עוז ואהרון מ"בואו לאכול איתי"

החברה אספה דגימות משטיחים ומשטחים שונים בבתים פרטיים ומשרדים. על פי בדיקת הדגימות, השטיח בחללים משרדיים היה הנקי ביותר, והשטיח בחדר השינה היה המלוכלך ביותר. בשטיח בחדר השינה נמצאו חיידקים בכמות של 140 יחידות יוצרות מושבה (CFU) לסמ"ר וכן עובש רב. לעומת זאת, בשטיח במשרד כמות החיידקים הייתה 2.9 יחידות יוצרות מושבה בלבד – פחות מאשר בשטיח חדר המגורים (52), ברצפת חדר הכושר (14.5) ובמושב האסלה (12.4). ככל הנראה השטיח המשרדי נקי יחסית בזכות ניקיון מקצועי. 

סלון (צילום: 
New Africa / Shutterstock.com)
צילום: New Africa / Shutterstock.com

הנתונים אינם מפתיעים בהתחשב בסקר שערכה חברת שואבי האבק BISSELL. חצי מהנשאלים בסקר הודו שמעולם לא ניקו את השטיחים בביתם. 84 אחוז מהמשיבים חשבו שהשטיחים בביתם נקיים, ו-63 אחוז כלל לא ידעו שיש על הרצפה חיידקים ואלרגנים. מומחים ממליצים לשאוב אבק מהשטיח לפחות פעמיים בשבוע ולנקות אותו באופן מקצועי לפחות פעם בשנה.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

בלה מידלטון, בעלת חברה המייצרת חומרי ניקוי טבעיים, אמרה ל"דיילי מייל" שזה לא מפתיע שהשטיח מלוכלך יותר ממושב האסלה. "אנחנו מודעים יותר לכך שצריך לנקות את האסלה באופן יסודי, למרות כמות הלכלוך והזוהמה שמגיעה לשטיח מדי יום. לעתים קרובות קשה לראות כמה השטיח מלוכלך, בעיקר אם הוא בצבע כהה. אבל חייבים להבין כמה חיידקים מגיעים לשטיחים בכל יום, מתאי עור מתים, מחיות המחמד ומבחוץ. שטיחים לא נקיים הם גם גן עדן לקרדית האבק שיכולה לגרום לאלרגיות".  

חדר רחצה, שירותים (צילום: New Africa, Shutterstock)
צילום: New Africa, Shutterstock