אם מזמן לא ניקיתם את האבנית מהברז, אולי הסרטון של הגולשת לילי רייט, ששם המשתמש שלה בטיקטוק הוא fazolibreadstick, ישכנע אתכם. לדבריה, שמאז שהיא מקפידה על כך העור שלה נראה טוב יותר והוא פחות יבש. אנחנו לא בטוחים שיש קשר בין הדברים, אבל בכל מקרה כדאי לנקות את הברז, ורייט גם מדגימה איך לעשות את זה.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> רק שני מרכיבים: הטיפ הפשוט לניקוי מחבת שרוף 

>> הבן נתן להוריו במתנה דירה חדשה בהרצליה

רייט מרתיחה מים ומוסיפה להם חומץ. לתוך התמיסה החמה היא מכניסה את הברז הנשלף ומשאירה אותו בפנים כשעה. בסרטון נוסף היא מדגימה איך היא מפרקת את פיית הברז ומכניסה אותה לתמיסה של חומץ ומים. בשני המקרים אפשר לראות את הלכלוך שיורד מהברזים (רייט משתמשת בכוס זכוכית לצורך הצילום. עדיף להשתמש בסיר או כוס חרסינה). לסרטון הראשון יש יותר מ-1.2 מיליון צפיות, ואנחנו מקווים שלפחות חלק מהצופים השתכנעו לנקות את הברז.

@fazolibreadstick

@skincarebyhyram how does water affect your skin?? ##fyp ##cleaningtips ##cleaninghacks ##diy ##stepintolove ##SuperlativeSmiles

♬ CRAFT - OFEKNIV

@fazolibreadstick

WARNING: gross ⚠️ ⚠️ ⚠️ ##skincare ##diy ##cleaninghacks ##fyp ##foryoupage ##stepintolove ##SuperlativeSmiles

♬ Airplane Mode - Limbo

מה עוד אפשר לנקות עם חומץ?

מיקרוגל: שפכו לקערה מתאימה לשימוש במיקרו שתי כוסות מים ושתי כפות חומץ לבן. הכניסו למיקרוגל והפעילו על חום גבוה כשלוש דקות. כשהמכשיר מסיים, השאירו אותו סגור חמש דקות נוספות. עכשיו פתחו את הדלת, הוציאו את הקערה (בזהירות! הנוזל חם) ונגבו את פנים המיקרוגל בסמרטוט או בנייר מגבת. אם אתם מקפידים לנקות את המכשיר לעתים תכופות אפשר להשתמש בקליפת לימון במקום בחומץ.

משטחי נירוסטה: ערבבו כמות שווה של חומץ ומים, הכניסו לבקבוק התזה והשתמשו לניקוי משטחי נירוסטה כמו חזית המקרר, הטוסטר אובן והקומקום החשמלי.

חלונות: ערבבו שתי כפות של חומץ בתוך כ-3.5 ליטרים של מים, מלאו שפריצר ותתפלאו לגלות כמה קל ופשוט לנקות את החלון.

חומרי ניקוי טבעיים, חומץ, סודה לשתייה (צילום: FotoHelin, Shutterstock)
צילום: FotoHelin, Shutterstock

דלת המקלחון: על דלת המקלחון יכולים להצטבר משקעי סבון ואבניתכדי לנקותם ערבבו כמויות שוות של חומץ ומים, מלאו בבקבוק התזה והתיזו על דלת המקלחון משני הצדדים. המתינו חצי שעה ושפשפו עם מטלית רכה.

מדיח הכלים: כי מדי פעם צריך גם לנקות את המדיח עצמו מכתמים ושאריות אוכל. ההמלצה היא לשפוך שתי כוסות של חומץ בתוך כוס מדידה, להניח אותה על המדף העליון של המדיח ולהפעיל אותו על ריק, בלי שום כלי ובלי טבליות. הסירקולציה של המים והחומץ תבריק את המדיח.

שטיחים: נשפך יין על השטיח? ערבבו כפית של נוזל לניקוי כלים עם כפית חומץ ושתי כוסות מים חמים, והשתמשו בתערובת כדי לנקות כתמים מהשטיחים באמצעות מטלית לבנה או ספוג. לאחר מכן כדאי לטפוח על הכתם על ידי מטלית יבשה עד שהוא נעלם.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

קומקום חשמלי: כדי להסיר את האבנית מלאו מים בקומקום כך שיכסו את האבנית והוסיפו חומץ. תנו לקומקום לרתוח, שפכו את המים ושטפו אותו שוב כמה פעמים עם מים קרים

וילון המקלחת: כדי להסיר עובש מהווילון רססו אותו בחומץ מדי פעם, וכבסו אותו עם אבקת כביסה ומעט חומץ.

חומץ עלול גם לגרום נזק. אלו הדברים שלא כדאי לנקות באמצעותו.

אפשר גם למנוע ריח טיגון: שימו במטבח קערה עם חומץ לבן לפני שאתם מתחילים בטיגון. החומץ יספוג את הריח וימנע ממנו להתפשט במטבח. אפשר גם להרתיח מעט חומץ בסיר אחרי הטיגון לטיהור אוויר מהיר אף יותר.