סבון הכלים הוא גיבור העל החשאי של הבית. הוא עומד על השיש בצניעות וממלא את תפקידו הברור – ניקוי הכלים. אבל רק תיקלעו לצרה ותראו איך הוא נחלץ לעזרתכם. באתר hunker.com ערכו רשימה של משימות נוספות שאפשר למלא בעזרתו הנאמנה של סבון הכלים.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

לרצפה: אם הרצפה שלכם מחופה אריחי גרניט פורצלן או קרמיקה, פשוט הוסיפו כמה כמה טיפות לדלי מים במקום נוזל לשטיפת רצפות. אפשר להשתמש בסבון הכלים גם לניקוי כתמים: טפטפו כמה טיפות ישירות על הכתם ושפשפו בסמרטוט.

לבגדים: נוזל כלים פועל מצוין על כל כתמי השמן, גם כשיש כתמים על הבדים – טפטפו ישירות על הכתם ושפשפו. שטפו את הסבון וכבסו על פי ההוראות. אבל אל תתפתו להשתמש בסבון כלים במקום נוזל הכביסה שנגמר.

A post shared by Chloe Scorey (@chloescorey) on

לאמבטיה: לא, אנחנו לא ממליצים שלאמבטיית הקצף הבאה שלכם תשתמשו בסבון כלים, אבל מדובר בחומר ניקוי נפלא למשקעי הסבון והשומן שנשארו באמבטיה. פשוט שפכו סבון כלים פנימה ושפשפו. לא רוצים להתכופף? באתר Apartment Therapy ממליצים להיעזר במטאטא.

לחלונות: לניקוי החלונות אפשר להשתמש בנוזל המורכב בכמות שווה של מים וחומץ, אבל אם החלונות מלוכלכים במיוחד, כדאי לערוך ניקוי ראשוני במים עם כמה טיפות סבון כלים. השתמשו במים וכמה טיפות סבון כלים גם לניקוי הרשתות.

לארונות המטבח: נקו את כתמי השמן על דלתות הארונות בסמרטוט טבול במים חמים עם מעט סבון כלים.

A post shared by Modern household & Cleaning (@humdakin) on

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

לשטיח: כדי לנקות כתמים בלי להרוס את הצבע, ספגו כמה שיותר מהכתם בלי לשפשף. שימו על הכתם מגבות נייר או מגבת יבשה ומעל ערימת ספרים כדי להפעיל לחץ שווה. ערבבו כמה טיפות סבון כלים, שתי כוסות מים (או כוס מים וכוס חומץ). נקו את הכתם בעזרת התמיסה (אל תרטיבו יותר מדי ואל תשפשפו). נגבו את הסבון במגבת לחה וייבשו במגבת יבשה. חזרו על התהליך עד שלא יישארו משקעי סבון. אם הכתם נשאר, התיזו עליו מי חמצן בריכוז 3% (זהירות, נסו לפני כן בפינה נסתרת של השטיח) והמתינו 30 דקות. ספגו במגבת. חזרו על התהליך עד להסרת הכתם. כשהשטיח יבש לחלוטין פזרו על האזור אבקת סודה לשתייה והשאירו למשך הלילה. אספו את האבקה בשואב אבק.

לצמחים: כדי להיפטר מכנימות המזיקות לצמחים, טפטפו כמה טיפות סבון כלים לדלים מים ונקו עם ספוג את חלקי הצמח הנגועים.