רובנו מעדיפים לחיות בבית נקי ומסודר, אבל רובנו, כנראה, פחות אוהבים לנקות ולסדר ועושים את זה בעיקר בגלל שאנחנו חייבים. לפעמים אנחנו דוחים את הניקיונות למחר, ואז דוחים אותם בעוד כמה ימים ואפילו יותר. לכן צריך סדר עדיפויות – יש מטלות ניקיון שכדאי מאוד לבצע מדי יום, ואחרות שאפשר לדחות בלי להרגיש רע. באתר Real Simple ערכו חמישה דברים שכדאי לנקות מדי יום, ושניים שממש לא חובה:

רחצו את הכלים המלוכלכים

אם זה לא ברור, אנחנו מדגישים: הקפידו לרוקן את הכיור לפחות פעם ביום. אם תדלגו על המטלה הזאת הריח הרע עלול להתפשט לחלקי הבית, ושאריות האוכל עלולות למשוך מזיקים. אם יש לכם מדיח, הפכו את המטלה הזאת לקלה יותר – במקום לשים את הכלים בכיור בחניית ביניים, הכניסו אותם למדיח מיד לאחר השימוש.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> יפו: מה עשתה השיפוצניקית שלא היה לא כסף למטבח חדש? 

>> ראש העין: וילה עם מטבח מושלם

נקו את משטחי העבודה במטבח

לא מדובר רק בכיור - גם שאר המטבח מודע לפורענות. כתמי אוכל שנשארים במהלך הלילה יכולים למשוך חרקים וככל שעובר הזמן כך קשה יותר לנקות אותם, בעיקר אם מדובר בנוזלים מזן הדביק. הקדישו כמה דקות לנקות ולנגב את הדלפקים והכיריים כדי לחסוך לעצמכם זמן קרצוף למחרת, וגם להתחיל את היום עם מטבח נקי.

השליכו את האשפה

אם אתם מבשלים מדי יום, מומלץ ביותר לרוקן את הפח מדי יום כי הוא מתמלא בשאריות אוכל, לפעמים מהסוג שנרקב מהר מאוד. מלבד להשליך את האשפה מדי יום, השקיעו בפח אטום שלא מדיף ריחות. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by AJ Madison (@ajmadison) on

טפלו בכתמים

אחד האורחים שפך יין על השטיח ואתם מתים מעייפות ושוקלים לדחות את הניקיון למחר? מפתה, ברור לנו, אבל ככל שתחכו כך יפחת הסיכוי שתצליחו להעלים את הכתם. דאגו לטפל בו באופן מיידי ונקודתי, בעיקר אם מדובר בפריטי טקסטילים מאתגרים כמו הספה או השטיח.

קירות המקלחת

לא תאמינו כמה זמן תחסכו אם תשקיעו פחות מדקה בכל ערב ותעבירו סמרטוט עם חומר ניקוי על אריחי הקירות במקלחת כדי למנוע הצטברות עובש ומשקעי סבון. אם תתמידו תגלו שכמה דקות ביום יחסכו לכם שעות של קרצופים. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Teppeabo AS (@teppeabo) on

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

אפשר לדחות

הברקת המראות: טביעות האצבעות או סימני כתמי מים על מראת חדר הרחצה אולי משגעים אתכם, אבל אם אין לכם זמן לנקות אותם כרגע - הכל בסדר. הם לא ידיפו ריח רע או ישמשו מצע לחיידקים, ואפשר לנקות אותם גם לסוף השבוע. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Lee Richter (@saltinterior) on

 שאיבת אבק: אלא אם אתם משתמשים בשואב האבק לניקוי פירורי אוכל במטבח, אין סיבה להפעיל את המכשיר מדי יום. סביר להניח שפעם או פעמיים בשבוע יספיקו.