שירותים ציבוריים הם מקומות מזוהמים למדי, וכשאנחנו נכנסים אליהם אנחנו עושים מאמצים רבים לגעת בכמה שפחות דברים. אבל מתברר שבשדות תעופה השירותים הציבוריים הם לא המזוהמים ביותר. הדבר המזוהם ביותר בשדה התעופה הוא דווקא עמדת הכרטוס בשירות עצמי.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

למסקנה זו הגיעו חוקרים מחברת הביטוח Insurance Quotes שבדקו משטחים בשלושה שדות תעופה בארצות הברית: עמדת כרטוס עצמי, ידיות של מושב ליד שער עלייה למטוס וכפתורי ברזייה. בנוסף נבדקו גם שלושה משטחים במטוס: כפתור שטיפת האסלה, מגש אוכל בגב המושב ואבזם חגורת הבטיחות.

A post shared by @historical.aviation on

על פי בדיקות המעבדה, המשטח המזוהם ביותר היה, כאמור, מסך עמדת הצ'ק אין העצמי שבה נמצאו בממוצע 253,857 מושבות חיידקים לאינץ' מרובע. על אחד המסכים אפילו נמצאו מיליון מושבות חיידקים לאינץ' מרובע. על ידיות המושבים ליד שער העלייה למטוס נמצאו בממוצע 21,630 מושבות חיידקים לאינץ' מרובע. על כפתור הברזייה נמצאו בממוצע 19,181 מושבות חיידקים לאינץ' מרובע.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

לשם השוואה, בכיור המטבח, שנחשב למקום המזוהם ביותר בבית, יש בממוצע 21,000 מושבות חיידקים לאינץ' מרובע ועל מושב האסלה בבית יש בממוצע 172 מושבות חיידקים לאינץ' מרובע. המשטחים שנבדקו במטוס אמנם מזוהמים פחות – לא מפתיע כי במטוס עוברים פחות אנשים מאשר בשדה תעופה – אבל הם עדיין מזוהמים יותר ממשטחים בבית. על כפתור שטיפת האסלה יש בממוצע 95,145 מושבות חיידקים לאינץ' מרובע, על המגש 11,595 ועל אבזם חגורת הבטיחות 1,116.

כמובן שלא כל החיידקים גורמים למחלות, אך בין החיידקים שנמצאו היו חיידקי גראם שליליים הגורמים לזיהומים ועמידים לתרופות רבות. החוקרים ממליצים להביא בחשבון את סיכוני הזיהום, להצטייד בג'ל חיטוי ולנקות את הידיים אחרי השימוש בעמדת הכרטוס. אפשרות אחרת, כמובן, היא לוותר על הכרטוס העצמי ולהמתין בתור לצ'ק אין.