כבר שנים שכל מי שעוסק בעיצוב וסידור הבית משכנע אותנו שהסוד לבית מאורגן ומעוצב הוא צנצנות ומכלים שקופים. כמעט בכל תמונות מטבח מדוגם תראו קטניות, פסטות, דגני בוקר ושאר מיני מזון יבש מאוחסנים בצנצנות זכוכית או לכל הפחות בקופסאות פלסטיק, והטרנד התפשט מזמן לפינות עבודה, חדרי רחצה, חדרי ילדים ושאר פינות בבית. כך, גורו הסדר מארי קונדו מוכרת באתר שלה צנצנות זכוכית במחירים שמתחילים ב-25 דולר, ומסדרות הבתים מ- The Home Edit, שמתמחות באחוזות הוליוודיות, משתמשות בקופסאות שקופות ליצירת מראה צבעוני ואוורירי.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> כמו מקטלוג: הצצנו לדירה של מגי אזרזר וקותי סבג

>> הכי בסטייל ובמחיר שפוי: דירה לזוג בחריש

ואם חשבנו שהשיא של הטרנד היה צנצנות העוגיות המפורסמות של קלואי קרדשיאן (כוכבת הריאליטי מסדרת עוגיות אוריאו בשכבות מאורגנות למופת), סרטון שהתפרסם השנה בטיקטוק מציג דוגמה קיצונית אפילו יותר: הגולשת דורה מדגימה בסרטון, שצבר כבר קרוב ל-22 מיליון צפיות, איך היא מעבירה למכל שקוף משחת שיניים.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

>> הירשמו לניוזלטר של living

בסרטון דורה מרוקנת שתי שפופרות של משחת שיניים לדיספנסר עם פקק לחיץ ומוסיפה מי פה (בהערות היא הסבירה שערבוב משחת השיניים ומי הפה מבטיח שהתערובת תהיה נוזלית מספיק). בדיספנסר נוסף היא ממלאת מי פה, ומציבה ליד קופסה עם כוסות חד פעמיות למי פה. הגולשת הוסיפה לסרטון את הכיתוב "הרעיון הכי טוב אי פעם" ותייגה גולשת נוספת, שהסרטון שלה צבר 15 מיליון צפיות. בסרטון נוסף הדגימה דורה איך היא משתמשת במכלים.

בתגובות אמנם היו גולשים רבים שהתלהבו מהמראה המסודר והמעוצב, אבל גולשים אחרים העירו שמדובר בצריכה מיותרת שמזיקה לסביבה. גולש אחד המליץ להחליף לפחות את הכוסות החד פעמיות בכוסות רב פעמיות, וגולש אחר הזכיר: "בלי להעליב... עדיין מדובר בצריכה של פלסטיק שנזרק". "תגידו לי שלא אכפת לכם מהסביבה בלי להגיד לי שלא אכפת לכם מהסביבה", נכתב בתגובה נוספת.