לא יודעים מה איתכם, אבל מדי פעם כשאנחנו נכנסים למיטה, אנחנו חשים אסירי תודה על ההתקדמות האנושית שמאפשרת לנו לישון במיטות רכות ובעיקר נקיות. אופס, מסתבר שטעינו. חוקרים מאוניברסיטת קרוליינה הצפונית בארצות הברית גילו כי שימפנזים ישנים על מצע נקי יותר מאשר בני אדם.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

כשליש מהחיידקים הנמצאים במיטות מקורם בגוף האדם, כולל חיידקים שמקורם בעור, בפה ובצואה. החוקרים רצו לבדוק אם המצב דומה במצע שעליו ישנים השימפנזים. לא יודעים כל כמה זמן אתם מחליפים מצעים, אבל השימפנזים בונים לעצמם מדי לילה מעין קן חדש מענפים ועלים וישנים בו.

שימפנזה (צילום: Robin Nieuwenkamp - shutterstock)
צילום: Robin Nieuwenkamp - shutterstock

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

החוקרים אספו בטנזניה דגימות מ-41 קנים כאלו ובדקו את מגוון המיקרואורגניזמים בהם. ב-15 מהקנים הם חיפשו גם חרקים ועכבישים. החוקרים גילו בקינים מגוון חיידקים המשקפים את הסביבה שבה חיים השימפנזים, אבל כמעט ולא מצאו חיידקים שמקורם בעור, בפה או בצואה של השימפנזים.

"ציפינו גם למצוא מספר משמעותי של טפילים, אבל לא מצאנו", אמרה לאתר האוניברסיטה מייגן תומס, תלמידת דוקטורט והחוקרת הראשית במחקר. "נמצאו רק ארבעה חרקים בכל הקנים, והכוונה לארבעה פרטים לא לארבעה מינים", אמרה תומס. "במובנים מסוימים יכול להיות שהניסיון שלנו ליצור סביבה נקייה יותר הופך את הסביבה לפחות אידיאלית".