אספתם את הכביסה המלוכלכת מכל הבית, הכנסתם למכונה, הפעלתם, העברתם למייבש, הוצאתם, אפילו קיפלתם את מה שצריך – ועכשיו אתם צריכים גם לגהץ את כל מה שדורש גיהוץ. מייאש, נכון? קייט מארי מאוסטרליה טוענת שיש לה שיטה לתלות את הבגדים לייבוש כך שאין צורך לגהץ אותם, כך נכתב ב"דיילי מייל".

מארי מוציאה את הבגדים הלחים ממכונת הכביסה, מנערת אותם היטב ותולה אותם על קולב. את הקולבים היא מחברת לחבל הייבוש באמצעות אטבים של חברת Hegs. לדברי מארי, בניגוד לאטבים רגילים האטבים האלה מונעים מהקולב להתנדנד ברוח וכך הבגדים לא מתקמטים.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> מסדרים את המיטה בבוקר? אתם עושים טעות 

>> חגית מאילת צבעה את המטבח ב-15 צבעים

"עשיתי את זה במשך שנים והשתמשתי באטבים רגילים, אבל אטבי Hegs הופכים את זה לקל יותר", כתבה מארי בפוסט שפרסמה בקבוצת פייסבוק המוקדשת לניקיון. הפוסט זכה למאות לייקים ותגובות נלהבות. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by wellorganisedlife (@wellorganisedlife)

Hegs - אטב הכביסה הכולל שני קרסים - הוא פיתוח של היזם האוסטרלי סקוט בוקוק. בוקוק הציג את הפיתוח לראשונה בגרסה האוסטרלית של התוכנית "הכרישים" והתקבל בהתלהבות רבה. הקרסים מאפשרים לתלות את הכביסה במגוון דרכים, וכך אפשר לתלות יותר כביסה וגם למנוע היווצרות קמטים. האטבים עשויים מ-100 אחוז פוליפרופילן ממוחזר וקפיצים מפלדת אל-חלד.

אפשר לקנות את אטבי Hegs באתרי קניות בינלאומיים כמו איביי. כאן, למשל, יש חבילה של 18 אטבים ב-66 שקל ועוד 49 שקל משלוח.

עוד שיטות להחליק בגדים בלי מגהץ

מייבש שיער (פן): תלו את הבגד המקומט והרטיבו קלות את הקמטים. הפעילו את מייבש השיער על חום ועברו עם האוויר החם על הקמטים.

מחליק שיער: אל תנסו לגהץ את כל הבגד עם מחליק השיער, אלא השתמשו בו להחלקת הקמטים הכי בולטים. שימו לב לא להצמיד את המכשיר לבגד יותר מדי זמן כדי לא לשרוף אותו.

קומקום רותח: שיטה אחרת להיעזר באדים כדי להחליק את הקמטים היא להחזיק את הבגד מעל קומקום רותח (אבל בזהירות. כדאי להשתמש בכפפות לתנור).

בזמן הרחצה: השיטה הכי מוכרת לשימוש באדים היא לתלות את הבגד בחדר הרחצה בזמן שאתם מתרחצים במים חמים. הקפידו לסגור את החלונות כדי שהאדים יצטברו בחדר.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

חומץ ומים: שפכו רבע כוס חומץ לבן ושלושת רבעי כוס מים לבקבוק התזה, והתיזו על הקמטים בבגדים יבשים.

קוביות קרח: הכניסו למייבש בגדים מקומטים (ויבשים) והפעילו 10 דקות. החום ימס את הקרח וישחרר אדים. האדים יישרו את הקמטים.