לא מעט אנשים מרגישים שהבית נקי רק אם נשפכו בו כמויות מכובדות של אקונומיקה (שזה למעשה השם שבו מוכר חומר ניקוי מלבין שמכיל נתרן תת כלורי). אבל בסרטון טיקטוק שצבר כבר כמעט 60 אלף צפיות מביאה קסי סטיבנס, מנקה ובעלת עסק לשירותי ניקיון בעיר מורנינגטון באוסטרליה, מידע חשוב על חומר הניקוי הפופולרי.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

 >> בני ה-30 קנו דירה במחיר למשתכן ועצבו אותה בשיא הסטייל

>> זו הסיבה שאתם צריכים להכניס מגבת ריקה למייבש

סטיבנס מזכירה שצריך לבדוק את תאריך התפוגה על בקבוק האקונומיקה. "זה אף פעם לא מאוד רחוק", היא אומרת. ואכן, לפי אתר מכון התקנים הישראלי, החומר הפעיל באקונומיקה מתנדף עם הזמן, ותאריך פג תוקף הוא בדרך כלל שנה מיום הייצור.

@thebigcleanco

##bleach ##disinfecting ##cleaningfacts ##thingsyoudidntknow

♬ original sound - The Big Clean Co

לדברי סטיבנס, אחרי שהחומר הפעיל מתנדף, הנוזל מכיל בעיקר נתרן הידרוקסידי (סודה קאוסטית) – חומר כימי חזק שמשמש לפתיחת ביובים ועלול להזיק לאנשים וגם לפגוע בצנרת.

סטיבנס גם מזכירה בסרטון כשמשמשים באקונומיקה צריך לתת לחומר זמן לפעול, כלומר להשאיר אותו על המשטח. אקונומיקה צריכה בדרך כלל 15-5 דקות. הקפידו לקרוא את ההוראות על האריזה ולהשתמש בהתאם.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

>> הירשמו לניוזלטר של living

בסרטון נוסף הזהירה סטיבנס ששימוש תכוף באקונומיקה עלול לפגוע באריחים, ברובה ובסיליקון:

@thebigcleanco

Why all the bleach? #cleaningtips #professionalcleaner #bleach #nobleach #chemicals

♬ original sound - The Big Clean Co

לניקוי הרובה היא ממליצה לערבב מי חמצן ואבקת סודה לשתייה ליצירת עיסה, או להוסיף מים וליצור תמיסה, למרוח או להתיז על המשטח, להמתין ולקרצף במברשת:

@thebigcleanco

Clean grout without bleach. #cleaningtips #professionalcleaner #professionalcleaning #cleanwithme

♬ original sound - The Big Clean Co

@thebigcleanco

How to clean a shower screen the easy way. #cleaningtips #cleaninghacks

♬ original sound - The Big Clean Co

בסרטון אחרי היא ממליצה לנקות אריחים בסבון כלים נוזלי. "כשמדברים עם יצרני אריחים הם ממליצים להשתמש רק במים, בגלל רמת החומציות הניטרלית. סבון כלים הוא הכי קרוב לכך, ובגלל זה אנחנו משתמשים בו", היא אומרת. סטיבנס מסבירה שהיא משתמשת בסבון כלים לניקוי מראות, חלונות, משטחי מטבח ורצפות. לדבריה, היא משתמשת בחומרי ניקוי עם אקונומיקה רק לניקוי השירותים.