החום והלחות בחדר הרחצה גורמים לכך שכמעט בכל נקודה בו עלולה להפוך למצע לעובש. אנחנו מקפידים לנקות את המקלחון או את האמבטיה, הכיור והברזים, אבל קסי סטיבנס, מנקה ובעלת עסק לשירותי ניקיון מאוסטרליה, מזכירה שיש חלק בחדר הרחצה שרובנו לא מנקים. 

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> אור בבית: החדר המשגע של קים אור אזולאי

>> יפו: בדירה המשגעת של אדריכל העל אילן פיבקו

בסרטון טיקטוק שצבר כבר כמעט 300 אלף צפיות, מסבירה סטיבנס שבתחתית של דלת המקלחון יש בדרך כלל מסילת פלסטיק – וגם אותה צריך לנקות. לדבריה, המסילה יורדת בקלות ואז אפשר לקרצף אותה או להשרות בחומר ניקוי. אם אתם לא מצליחים לנקות, סטיבנס ממליצה להחליף. "אני אעמיד פנים שלא ראיתי את הסרטון, כדי שלא אצטרך לעשות את זה", נכתב באחת התגובות.

@thebigcleanco

Shower strip ##cleantok ##cleaning ##cleaningtips ##professionalcleaner

♬ original sound - The Big Clean Co

איך לנקות את המקלחון

שלב 1: מלאו בקבוק התזה בכמויות שוות של מים וחומץ וערבבו היטב. חומץ מרכך גם את כתמי הסבון הקשים ביותר וממס את משקעי המינרלים.

שלב 2: התיזו את התמיסה על המקלחון משני הצדדים והמתינו חצי שעה כדי שהחומץ יחדור למשקעי הסבון והאבנית.

שלב 3: שפשפו את הדלת עם מטלית רכה רטובה כדי להסיר את נוזל הניקוי, המשקעים והלכלוך. זכרו לא להשתמש בכרית ניקוי מחוספסת שעלולה לשרוט את הזכוכית. 

שלב 4: יבשו את הדלת ביסודיות משני הצדדים ומרחו את שני הצדדים בשמן תינוקות כדי למנוע הצטברות משקעי סבון. כדי למנוע היווצרות כתמי מים תצטרכו להקפיד לייבש את דלת הזכוכית אחרי כל שימוש ולא לתת לה להתייבש באוויר.

כדי לנקות עובש מאיטום הסיליקון סטיבנס ממליצה לערבב מי חמצן ואבקת סודה לשתייה ליצירת עיסה, או להוסיף מים וליצור תמיסה, למרוח או להתיז על המשטח, להמתין ולקרצף במברשת.

@thebigcleanco

Sometimes cleaning isn’t the best solution. It’s a cheap and easy replacement. ##cleaningtips ##professionalcleaner ##cleaninghacks

♬ original sound - The Big Clean Co

בסרטון אחרי היא ממליצה על חומר נוסף - סבון כלים נוזלי. "כשמדברים עם יצרני אריחים הם ממליצים להשתמש רק במים, בגלל רמת החומציות הניטרלית. סבון כלים הוא הכי קרוב לכך, ובגלל זה אנחנו משתמשים בו", היא אומרת. סטיבנס מסבירה שהיא משתמשת בסבון כלים לניקוי מראות, חלונות, משטחי מטבח ורצפות. לדבריה, היא משתמשת בחומרי ניקוי עם אקונומיקה רק לניקוי השירותים. 

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

איך מונעים הופעת עובש בחדר הרחצה

ג'ני, מעצבת ואם לארבעה, מממליצה לשים בכל חדר רחצה בבית מברשת ניקוי עם מכל סבון מובנה (אפשר לקנות בחנויות לחומרי ניקוי או בעלי אקספרס במחיר דולרים בודדים. למשל כאן). את המכל היא ממלאת בכמויות שוות של חומץ וסבון כלים נוזלי, ואחרי כל מקלחת היא מנקה את הקירות והאמבטיה. "כך המקלחת אף פעם לא מלוכלכת מאוד וקל לנקות אותה", אומרת ג'ני. בסרטון המשך ג'ני מסבירה שהיא משתמשת במברשת עם החומץ והסבון גם לניקוי מקלחון הזכוכית.

@alittleaboutalot

Keep your shower clean!✨ ##cleaning ##cleaninghack ##LetsFaceIt ##momsoftiktok ##momhack ##cleanbathroom ##mom ##momoffour

♬ original sound - alittleaboutalot
 

אווררו בתדירות גבוהה את החדרים הסגורים בבית ובעיקר חדרי ילדים וחדרי רחצה.

הקפידו על איטום יעיל של הפתחים (חלונות, דלתות, פתחי האוורור של המזגנים) וכן של חיבורי צנרת ומרזבים.

בחדרים רטובים רצוי לערוך מדי כמה שבועות טיפול מונע באמצעות חומרים מונעי עובש.