מקלחת חמה זה התענוג היומי של רבים מאתנו, בעיקר בימי חורף קשוחים, אבל יש לה חיסרון אחד בולט: היא ממלאת את חדר הרחצה באדים ומערפלת לחלוטין את המראה. ניגוב עם היד או עם מגבת בדרך כלל רק ימרח את הצטברות האדים ויותיר את משטח המראה מטושטש.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>>  עיצבה קיר סלון מטריף מכונניות פשוטות של איקאה

>> הבית הנעלם במדבר: ככה הוא נראה מבפנים, עכשיו חפשו אותו בחוץ

בשנתיים האחרונות מככב ברשתות החברתיות – ובראשן טיקטוק, טריק פשוט למניעת הצטברות אדים על המראה: לפני הרחצה למרוח עליה שכבה של קצף גילוח ואז להסיר את הקצף בעזרת מטלית או מגב קטן. כך האדים שעולים מהמים המהבילים לא "ידבקו" למשטח המראה. הטריק הזה הודגם בסרטונים רבים ברשת, ולא רק עם קצף גילוח: גולשת בשם לנה שיתפה סרטון שבו היא מרססת נוזל לניקוי כלים על המראה ומנגבת. משתמשים אחרים אפילו המליצו על טריק דומה עם שפשוף סבון מוצק על המראה.

@neat.caroline How to keep your bathroom mirror fog-free #bathroomhack #bathroommirror #mirrorhack #lifehack #cleaningtok #cleaningtiktok #fyp #bathroomtips #nyc ♬ original sound - Neat Caroline

 

@lenacleansup

Fog free mirror hack!!! I love tik tok for these tips lol

♬ original sound - T in Techno

על פי העדויות טריק קצף הגילוח הוא בהחלט יעיל, אבל עכשיו מסתבר שהוא פותר בעיה אחת אבל גורם לבעיה אחרת, חמורה יותר. אוון ג'ונס, מומחה לאמבטיות מ-Bathroom Supastore, הזהיר לא לנסות את זה בבית כיוון שזה עלול להוביל אותנו לבעיות עובש בחלקים אחרים של חדר הרחצה שלנו: "הרעיון מאחורי הטריק הזה הוא משהו שאנשים עושים כבר שנים, לא רק עם מראות בחדר האמבטיה אלא גם חלונות. הפתרונות האלה הם זמניים בלבד ובדרך כלל מחזיקים מעמד פחות משבוע. זה עובד כיוון שהקצף או הסבון על המראה עוצרים מולקולת מים להידבק לזכוכית, וגורמים לה להחליק ולהתמקם מתחת למראה במקום זה. המראה בחדר האמבטיה שלכם תהיה נטולת אדים, אך הטריק הזה לא נפטר מהצטברות האדים בחדר, והרטיבות שהייתה אמורה להיות על המראה פשוט תיספג במקום אחר ותאפשר לעובש להיווצר".

מה כן מומלץ לעשות? על פי ג'ונס הרבה יותר בטוח לאוורר את החלל באמצעות פתיחת חלון, שימוש במאוורר מוטמע מסוג ונטה או רכישת מראה מחוממת לחדר הרחצה.

 

ניקוי אמבטיה (צילום: Anastasiya Aleksandrenko / Shutterstock.com)
צילום: Anastasiya Aleksandrenko / Shutterstock.com

איך נפטרים מעובש בחדר הרחצה?

כדי להסיר כתמי עובש מהאמבטיה לוקחים פיסת נייר טואלט ומגלגלים אותה לרצועה ארוכה. שופכים אקונומיקה על העובש שבצדי האמבטיה ומצמידים אליו את פיסת הנייר המגולגלת (בידיים מוגנות בכפפות!). משאירים את הנייר למשך כ-12 שעות והופ, העובש נעלם.

כדי להסיר עובש מהקירות אפשר לשפוך לבקבוק עם פקק התזה כוס חומץ, 20 טיפות שמן ציפורן ו-20 טיפות שמן עץ התה. את התמיסה מרססים על קירות המקלחת, משאירים 20 דקות, ואז מקרצפים ושוטפים. החומציות בחומץ והתכונות האנטי-בקטריאליות של שמן הציפורן ושמן עץ התה מסייעות להשמיד את נבגי העובש.