גבר מקונטיקט ארה"ב עשה את הטעות האיומה שכולנו מכירים - לא משנה מאיזה צד, כשהטיח באשתו את המשפט: "את לא עושה כלום בבית". האישה נשמה עמוק והחליטה שעדיף לחכות עם תגובה הולמת ראויה, שתגיע במקום ובזמן שנוחים לה. וזה בדיוק מה שהיא עשתה, באמצעות סרטון שהפך להיות ויראלי בטירוף.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>>  מטורף: קנה כורסה ב-150 שקלים ומכר אותה ב-300 אלף שקלים

>> הטעות שרובנו עושים כשאנחנו שוטפים ברוקולי, וחבל

 

לינדזי דונלי, בת 33, החליטה שאם זה מה שבעלה בריאן חושב, הגיע הזמן להדגים לו איך באמת נראים החיים כשהיא לא עושה שום דבר בבית. במשך יומיים היא לא סידרה מיטות, החזירה דברים למקומם או שטפה כלים. היא הניחה לכביסה להיערם על הספה, לשולחן האוכל להתכסות בצלחות מלוכלכות, ולצעצועי הילדים והמגבות להתפזר על רצפת חדר הרחצה. כשהבלגן היה ראוי לתיעוד היא צילמה אותו בקליפ לצלילי הלהיט "קארמה" של טיילור סוויפט, שיתפה בטיקטוק ונסעה לסוף שבוע של בנות, מותירה אחריה בית בהריסות. 

 

@lindsaydonnelly2 Then I left town for a girls trip… #marriagehumor ♬ Karma (feat. Ice Spice)

הסרטון ההיסטרי צבר עד כה יותר מ-15 מיליון צפיות ו-20 אלף תגובות, רובן מנשים כועסות שלא הצליחו לחוש חמלה והבנה גם כלפי בן הזוג. התגובות עוררו בדונלי ייסורי מצפון. היא סיפרה ל-TODAY.com שהיא ובריאן, בן 37, נשואים כבר שבע שנים, יש להם שני ילדים בני 7 ו-4, ושניהם עובדים במשרה מלאה - היא כמנהלת סוכנות שיווק במדיה חברתית, והוא בהון סיכון. היא הדגישה שבריאן הוא הבשלן של הבית, ושהם מנסים לחלק ביניהם את מטלות הבית בצורה שווה ככל האפשר. "בלילה שזה קרה הכנתי את הילדים לשינה והוא ניקה במטבח", היא סיפרה. "שמתי לב שהוא קצת נרגן ושאלתי 'מה קורה?' ואז הוא העיר את ההערה על כך שאני לא עושה כלום בבית. לא רציתי לצעוק ולצרוח ולהילחם על זה, רציתי להוכיח נקודה בצורה מצחיקה".

 

אמר לאשתו שהיא לא עושה כלום בבית (צילום: חשבון הטיקטוק lindsaydonnelly2@)
ככה? חכה חכה | צילום: חשבון הטיקטוק lindsaydonnelly2@

אמר לאשתו שהיא לא עושה כלום בבית (צילום: חשבון הטיקטוק lindsaydonnelly2@)
פישלת בגדול: ככה נראה בית כשאני לא עושה בו כלום! | צילום: חשבון הטיקטוק lindsaydonnelly2@

אז דונלי יצרה סרטון המשך, בו היא מצלמת את בריאן מגיב לחדשות שהוויכוח שלהם הפך לוויראלי עבור מיליוני גולשים בטיקטוק. בריאן נראה נבוך אך שניהם מתנצלים זה בפני זו, ודונלי מבטיחה לצופים שבריאן הוא "בעצם בעל ממש טוב".

 

@lindsaydonnelly2 Replying to @kris ♬ original sound - Lindsay D

בריאן הסביר לאתר שמערכת היחסים שלו עם אשתו חזקה במיוחד, ושהוא פשוט הרגיש מתוסכל באותו ערב וכיוון את זה אליה. כשנשאל אם הוא מתחרט על ההערה, ענה "אני חושב שכן." לינדזי הוסיפה שהבית היה מצוחצח כשהיא חזרה מסוף השבוע עם הבנות, ובריאן אפילו ניקה את המכונית שלהם. "הוא אמר לי שהוא כל כך מצטער, הוא באמת בעל מדהים", היא מסכמת. "זה היה רק רגע אחד".

אמר לאשתו שהיא לא עושה כלום בבית (צילום: חשבון הטיקטוק lindsaydonnelly2@)
אחרי 15 מיליון צפיות המשימה הושלמה, הלקח נלמד | צילום: חשבון הטיקטוק lindsaydonnelly2@

יש עוד דרכים להתמודד עם פרטנרים מבולגנים בבית

אי שם בימי הסגרים של הקורונה בבתים, כשהיה צפוף ומלחיץ, אספו באתר thekitchn.com טיפים ממומחים לזוגיות בנושא - מה עושים כדי לא להפוך את התקופה הזאת למריבה אחת גדולה? אלה עיקרי העצות שהם נתנו:

  1. בטאו את תחושותיכם, אבל בנחמדות: אם לא אמרתם לפרטנרים שלכם שמשהו מפריע לכם, כנראה שהם לא יודע את זה. תנו לעצמכם קצת זמן להירגע לפני שאתם מעירים, ובמקום להשתמש בטון מאשים דברו על החוויה שלכם.
  2. תהיו ספציפיים, לגבי דבר אחד עיקרי: עדיף לא להציג רשימה ארוכה של דברים שהפרטנרים עושים ומפריעים לכם, אלא להתמקד בדבר האחד שהכי מפריע לכם ולבקש אותו.
    בני זוג מסדרים מיטה (צילום: Dusan Petkovic, Shutterstock)
    צילום: Dusan Petkovic, Shutterstock
  3. קבעו אזור אחד לבלגן בבית: אי אפשר לקבל הכל, עדיף לבקש מהפרטנרים לשמור על סדר באזורים שחשובים לכם יותר (למשל המטבח או חדר השינה) ולהסכים על חלק אחר של הבית שבו יכול לשרור בלגן.
  4. וקלישאה לסיום, שכדרכן של קלישאות היא נכונה: זכרו ששניכם באותה הסירה. אין טעם להשוות מי מסודר ונקי יותר או פחות, אלא להבין שהמטרה המשותפת שלכם היא להפוך את הבית למקום נעים לשניכם.