אנחנו מוכנים לשטוף כלים, לעמוד שעות ולטגן, לשטוף הררי חסה או כל משימה אחרת שתיתנו לנו במטבח – רק אל תבקשו מאיתנו לחתוך בצל. אם גם אתם מתחילים לדמוע ברגע שהסכין נוגעת בבצל, אתם בטח מבינים. אנחנו לא מפסיקים לחפש שיטה נגד דמעות שבאמת עובדת, ועכשיו נתקלנו בשיטה חדשה בסרטון הטיקטוק של גולשת המכנה את עצמה הילי.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> מה נסגר? חדר הרחצה בבית הזה משגע את הגולשים ובצדק

>> הכי לא עלי אקספרס: מה שעשו בדירה החלומית בת"א

בסרטון, שצבר כבר 516 אלף צפיות, מוסבר שהחומצה בבצל נמשכת למקור מים ולכן מגיעה לתעלות הדמעות שבעין. לפי הסרטון, אם שמים על קרש החיתוך מגבת נייר מקופלת ורטובה, החומצה תגיע לשם במקום לעיניים והבעיה תיפתר.

@cerealeatingghost

##stitch with @xxbaileyelizabethxx thank you for making me crave lentil soup

♬ Pieces (Solo Piano Version) - Danilo Stankovic

נשמע טוב? נעמי טומקי מהאתר the kitchn בדקה את ההסבר עם פרופ' אריק בלוק, כימאי מאוניברסיטת אלבני. לדבריו, התיאוריה אינה נתמכת בידע המדעי. לדבריו, החומר הגורם לגירוי בעין מורכב ממולקולות המתפזרות לכל הכיוונים, ולאו דווקא נמשך למקור מים או רטיבות.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

>> הרשמו לניוזלטר של living

למרות היעדר תמיכה מדעית, טומקי החליטה לנסות את השיטה בעצמה, והניחה על קרש החיתוך מגבת נייר רטובה. טומקי הופתעה לגלות שלא הזילה דמעות במהלך חיתוך הבצל, ורק בסוף התהליך חשה מעט עקצוץ בעיניים. ייתכן שמדובר באפקט פלצבו, אבל אנחנו מתכוונים לנסות את השיטה.