1. עבדו באופן מסודר, מלמעלה למטה

מנקים מקצועיים מתחילים מהחלק הגבוה ביותר בחדר, וממשיכים כלפי מטה. למה? כדי למנוע מהאבק להתפזר בכל מקום. מה עושים? מתחילים בגופי התאורה – מנורות, מאווררים, וכל מה שתלוי מהתקרה, משם תוכלו להתקדם אל המזגנים והחלקים העליונים של הארונות והמדפים. רק אחרי שכל השאר כבר נקי תוכלו להגיע לרצפה ולהיות בטוחים שלא תצטרכו לשטוף אותה שוב.

רוצים לעשות את זה אפילו עוד יותר יעיל? הצטיידו מראש בכמה מטליות ניקוי, כדי שלא תצטרכו לרדת כדי לנקות את המטלית.

2. אל תנקו סתם - תחטאו

חומרי הניקוי הרגילים מסירים לכלוך, זה נחמד. אבל האם זה מספיק? מעבר ללכלוך הנראה לעין בפינות רבות בבית ועל המשטחים בהם אנחנו משתמשים מידי יום יש גם לא מעט חיידקים. מישהו התעטש? החיידקים שהתעופפו ונחתו על הספה ישארו שם לפחות 24 שעות ומספיק שמישהו אחר יגע באותו משטח והופ! הוא נדבק בוירוס.

אז באופן כללי, ובמיוחד לפני אירוח בליל הסדר, כדאי להשמיד את החיידקים בבית והמנע מהדבקת האורחים בוירוסים לכבוד החג. הדרך הכי פשוטה למנוע מהחיידקים להתפשט בבית היא להשתמש בתכשיר ניקוי שהוא גם מחטא, המגבונים והשפריצרים של דטול למשל, לא רק מנקים ומבריקים את הבית אלא גם מחסלים על הדרך 99.9 אחוזים מהחיידקים, בלי להרוס רהיטים ובלי לפזר חומר רעיל לילדים.

נקיונות פסח
החיידקים ישארו על הספה לפחות 24 שעות | צילום: הדר טנדלר, shutterstock

3. אין לכם כוח למיין? יש לזה פתרון

הסוד האמיתי לניקיון טוב הוא סדר. אבל אם אין לכם כוח, או זמן לנבור בכל הניירת שמסתובבת בבית ולהחזיר כל דבר למקומו, יש פתרון– כדי שהבית יהיה פנוי ויהיה אפשר לנקות אותו בקלות וללא מכשולים בדרך פשוט צריך לרכז את כל הבלאגן במקום אחד. מצאו כמה ארגזים, או אפילו קופסאות נעליים ריקות והכניסו אליהם את כל הבלאגן.כשתסיימו את מלאכת הניקיון והבית יהיה נוצץ פתאום כל המיונים והסידורים ייראו הרבה יותר קלים ומזמינים.

4. אל תשכחו לנקות את הצעצועים

הצעצועים של הילדים שלנו באים במגע בכל יום איתם ועם החברים שבאים לשחק, הם מתגלגים על הרצפה, עוברים המון ידיים ולפעמים גם פיות, לכן חשוב מאוד להקפיד לנקות אותם. איך ומה? את כל הצעצועים העשויים מפלסטיק ומגומי אפשר לנקות יחד בעזרת כוס וחצי חומץ במדיח או במכונת הכביסה עם מים וסבון. את החלקים הקטנים תוכלו להכניס לשקית כביסה. את הבובות וצעצועי הבד הרכים אפשר כמובן לכבס במכונה כרגיל.

גם לצעצועים גדולים שאי אפשר להכניס למכונה או מדיח יש כמובן פתרון, בתי בובות, קופסאות משחקים ובעצם כמעט הכל אפשר לנקות בקלות עם מגבון ניקוי או ספריי ולהניח בצד לייבוש, אם תשתמשו בכאלו שמשלבים גם חומר חיטוי בטוח לילדים, תוכלו גם להיות בטוחים שנפטרתם מכל החיידקים.

נקיונות פסח
גם את הצעצועים חייבים לנקות | צילום: הדר טנדלר

5. תהיו יצירתיים עם שואב האבק

סיימתם הכל ונשאר לכם רק הגראנד פינאלה- שטיפת הרצפה. רגע לפני שאתם רצים לקחת מגב, סמרטוט ודלי זה הזמן לחבר לתקע את שואב האבק. גם אם כבר שאבתם את כל השטיחים והספות ואולי אפילו את הארונות ומסילות החלונות עדיין נשארה לו עבודה – זה הזמן לשאוב את הרצפה, זה אולי נשמע כמו סתם עוד עבודה אבל האמת היא שזה יעזור לכם כך להיפטר במהירות ממרבית האבק, השיער והפירורים, ויהפוך את השטיפה לזריזה וקלילה הרבה יותר.