לבשל עם הילדים נשמע כמו אתגר לא קטן. רק המחשבה על הכלים, הלכלוך והבלגן שיישארו אחרי הבישול או האפייה גורמת לנו לוותר על הרעיון עוד לפני שהתחלנו, וחבל. בישול או אפייה יכולים להפוך ברגע לחוויה משפחתית מהנה. איך עושים את זה? בעזרת פתרונות יצירתיים שיעשו לכם סדר תוך כדי הבישול עם הילדים.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

בחרו את המקום הנכון

איפה המקום הכי טוב לבשל במטבח שלכם? על השיש? או אולי על האי או השולחן? בחרו את הנקודה שתהיה הכי נוחה לכם ולילדים, כדי שהם יזוזו ממנה כמה שפחות ותוכלו לרכז בה את כל המצרכים. הסבירו לילדים שבמיקום הזה, ואך ורק בו, אפשר להתפרע. ככה תמנעו מהם לשוטט במטבח עם ידיים מלוכלכות והניקיון אחר כך יהיה קל יותר.

ילד מרדד בצק (צילום: שאטרסטוק)
צילום: שאטרסטוק

כסו את משטח העבודה

כסו את האזור הנבחר בנייר אפייה רב פעמי או ברדיד אלומיניום של סנו סושי. למה זה טוב? אחרי ההתעסקות עם הקמח, השוקולד או הרטבים, תוכלו לקפל בקלות את הנייר ולזרוק הכל לפח, כאילו לא אירע כאן דבר.

ילדה מרדדת בצק (צילום: שאטרסטוק)
צילום: שאטרסטוק

הכינו הכל מראש

מהכלים, דרך המרכיבים ועד עותק או שניים של המתכון הנבחר – כדאי לדאוג שהכל יהיה על השולחן או השיש בהישג יד. לפני שמתחילים עברו על הכל יחד עם הילדים כדי שהם ידעו מראש מה בתוכנית ומה התוצאות הצפויות. הקצו משימות לכל ילד בהתאם לגילו ונסו לעבוד בשיטת הסרט הנע: נותנים לכל ילד פוקוס במשימה שלו ועוברים לילד הבא.

ילדים אופים (צילום: שאטרסטוק)
צילום: שאטרסטוק

זרקו פסולת מיד לפח

הציבו פח זבל באזור הבישול, ושימו בו שקית אשפה אקסטרה איכותית וחזקה עם שרוך נוח לקשירה ואחיזה. כל אריזה שהילדים פותחים, כל שקית שאין בה שימוש – זרקו מיד לפח. ככה תוכלו לשמור על אזור העבודה נקי ומסודר ולא תצטרכו להתעסק עם איסוף האשפה אחרי שהם יסיימו.

ילדים מבשלים (צילום: שאטרסטוק)
צילום: שאטרסטוק

נקו תוך כדי עבודה

הרוטב השפריץ על הקיר? נגבו מיד. נשפכו מים על השולחן? לא להשאיר לסוף. אזור הבישול עלול להפוך לדביק ברגע, ובלי לשים לב תגלו שהנחתם קערה נקייה על משטח מטונף. השתמשו בספוג הפלא אקסטרה - הוא מעולה לניקוי כתמים קשים ועקשניים במיוחד. אתם יכולים למנות את אחד הילדים לאחראי ניקיון ולהעניק לו בטקס חגיגי את הספוג.

ילד מנקה (צילום: שאטרסטוק)
צילום: שאטרסטוק

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

סיימו עם סידור וניגוב

למדו את הילדים שניקיון הוא חלק בלתי נפרד מהאפייה והבישול, והוא גם מעביר את הזמן עד שהעוגה תהיה מוכנה... בדיוק כמו בהתחלה, חלקו להם משימות ניקיון: אחד יחזיר את המצרכים למקרר, אחד יפנה את הכלים לכיור ואחד יצא לזרוק את שקית הזבל. תנו לכל אחד מהם מטליות לחות לניקוי כללי, שימו מוזיקה ברקע והפכו גם את החלק של הניקיון לפעילות כיפית ואפילו מצחיקה.

זהו, רק נשאר ליהנות מהתבשילים או המאפים שהכנתם. על הניקיון הצלחתם לשמור, עכשיו רק מקווים שיצא לכם גם טעים!