כדור הארץ מתחמם, כמויות הזבל נערמות ואנחנו לא מפסיקים לייצר עוד ועוד פסולת פלסטית שייקח לטבע מיליוני שנים לעכל. אפילו אם אתם מהממחזרים האדוקים, ודאי תשמחו לשמוע שמבקבוקי הפלסטיק הגדולים שוודאי יושבים אצלכם ליד הפח ברגע זה ממש, תוכלו ליצור דברים נפלאים לבית. קבלו כמה פרויקטים מקסימים, שכל אחד יכול לבצע, ושגם הילדים יהנו להשתתף בהם. על הדרך, תוכלו ללמד אותם דבר או שניים על העולם.

 אתה תטאטא

1. במדריך הזה, שרץ בזמן האחרון חזק מאוד ברשתות החברתיות, תלמדו שבקבוקים תמימים למראה יודעים להפוך, בעזרת כמה חיתוכים במקומות הנכונים, למטאטא של ממש, שישמש אתכם טוב במיוחד במרפסת או בחצר. ההוראות שבתמונה מדברות בפני עצמן.

פרויקטים ממחוזרים (צילום: httpwww.apartmenttherapy.com)
שלוש ארבע ולעבודה | צילום: httpwww.apartmenttherapy.com

תהליך העבודה: לוקחים שלושה בקבוקי פלסטיק זהים, חותכים את התחתית, חותכים בהם חתכים ארוכים ודקים על מנת ליצור את שיערות המטאטא, מכניסים אותם אחד לשני, מנקבים חורים ומצמידים אותם בעזרת חוט ברזל. מועכים היטב על מנת לשטח ומצמידים למקל עם שני מסמרים (להוראות מפורטות).

הורה ממטרה

2. פעילות מצחיקה ופשוטה שתשמח במכה אחת גם את הילדים וגם את הדשא שלכם. תהליך העבודה: ניתן לנקב מספר חורים בבקבוק הפלסטיק, להשחיל פנימה את צינור הגינה, ויאללה, בלאגן.

בקוק ממטרה, צילום מתוך partmenttherapy.com (צילום: מתוך האתר partmenttherapy.com)
לרוץ בין הטיפות | צילום: מתוך האתר partmenttherapy.com

גינה לי

3. בקבוקי פלסטיק הם מיכלים נהדרים לעציצים ואדניות קטנות כי הם קלים ושקופים, ואנשים רבים משתמשים בהם כאלמנט עיצובי מפתיע, זול ופשוט. ניתן למצוא הרבה דוגמאות לעציצי פלסטיק כאלה, שבזכות משקלם המינימלי קל לתלות אותם על הקיר. החביבים ביותר שמצאנו אנחנו הם אגרטלי הפרחים התלויים, העשויים רק מחלקו העליון של הבקבוק שנחתך ונתלה במהופך עם חוט, וגינת התבלינים התלויה על הקיר, שמשתמשת בבקבוקים כצי של אדניות מקסימות (להוראות מפורטות).

פרויקטים ממחוזרים (צילום: permacultureideas.blogspot.co.il)
כמה פשוט ככה יפה | צילום: permacultureideas.blogspot.co.il
לא בוכים על חלב שנשפך

4. את בקבוקי הפלסטיק השמנמנים של החלב ניתן לנצל מחדש וליצור קופסאות מאוד מקסימות, אותן ניתן למלא באוכל, מסמכים, או כל דבר בעצם. תהליך העבודה: חתכו את הקרטון, שטפו אותו היטב וקפלו על פי הקווים. בסוף יש להדביק נקודת ולקרו (סקוץ') לסגירה נוחה. (להוראות מפורטות).

פרויקטים ממחוזרים (צילום: familyfun.go.com)
קופסה לי חביבה | צילום: familyfun.go.com
אוטמים בכיף

5. מדובר ביציאה באמת מבריקה, שמנצלת היטב את ההברגה שבראש כח בקבוק שאי פעם נכנס אליכם הביתה. תהליך העבודה: לחתוך את החלק הממש עליון של הבקבוק, מומלץ גם, בעזרת להבה קטנה, לחמם מעט את הקצות הגזורים כדי שיהיה יותר נעים ופחות חד, והופ, יש לכם אוטם שקיות מופלא. מכניסים את קצוות השקית לתוך הברגת הפקק, ומבריקים לאיטום מושלם (להוראות מפורטות).

פקקים לאיטום שקיות מתוך .apartmenttherapy.com (צילום: מתוך האתר www.apartmenttherapy.com)
כל כך פשוט לאטום | צילום: מתוך האתר www.apartmenttherapy.com
לומדים לחסוך

6. קופת חיסכון לילדים בארה"ב נקראת "פיגי בנק", והיא בצורת חזיר חמוד עם חור בגב, שעל מנת לשחרר מתוכו את השלל יש לנפץ אותו לרסיסים. בגרסה הממוחזרת של החזירון החמוד הזה אין צורך לנפץ. כשהילד רוצה ארטיק הוא יכול פשוט להבריק את אפו של החזרזיר ולשלוף את אוצרותיו.

תהליך העבודה: חותכים אוזניים מנייר ומדביקים. מוסיפים מדבקות לעיניים ולנחיריים. אפשר להכין זנב מסולסל ממנקה מקטרות, ולהדביק רגליים קטנות מפקקים. ניתן גם לתת לילדים לצבוע ולקשט את החזיר שלהם, או להשאיר אותו שקוף (להוראות מפורטות).

פרויקטים ממחוזרים (צילום: מתוך האתר של Martha Stewart)
אל תהיה חזיר | צילום: מתוך האתר של Martha Stewart

כנסו לראות איך מכינים מנורה מכלי בית ישנים
לכל מתחם עשה זאת בעצמך

ספרו לחברים בפייסבוק הם מה אפשר לעשות מבקבוקים