כולנו מכירים את האמרה הישנה, הגורסת שזבל של אחד הוא אוצרו של האחר. אצל טל טנא צ'צ'קס הסיפור התחיל כבר בגיל צעיר מאוד. "כשהייתי ילדה גרתי ברחוב פרץ בפתח תקווה, והייתה לי שכנה ששמה רוזה", היא מספרת לנו. "רוזה גרה צמוד למכולת של יאיר, ובין שני הבניינים היה בור שאליו השכנים זרקו גרוטאות. בכל פעם כשהמנוף של הזבל עצר ואסף את הערימה, הוא כרסם קצת מהאדמה עד שנהיה בור בגודל אוטוביאנקי. כמעט בכל יום נכנסתי לבור, הזזתי, הפכתי ואספתי ממה שזרקו השכנים – עיפרון, מחברת מרוטה, כיסא שבור, קופסאות פח והמון גרוטאות. שם, ליד הבית של רוזה, גיליתי בפעם הראשונה שזבל הוא החלום המתוק שלי".

מראת אושר (צילום: Taltenne.com )
מראת אושר. יופי של שימוש לצעצועים שתופסים מקום במגירות | צילום: Taltenne.com
מראת אושר (צילום: Taltenne.com )
צילום: Taltenne.com

עוד בערוץ עיצוב הבית:

המראה הוורודה הראשונה

על שם אותה שכנה, רוזה, יצרה צ'צ'קס את המראה הוורודה, שמורכבת כולה מצעצועים ומפיצ'פקעס קטנטנים. "אני אוהבת צעצועים ואוהבת עגול, אוהבת שמחה ומראות", היא ממשיכה לספר, "ולכן אני מציעה את 'מראות של אושר' – הסדנה לעיצוב מראות צעצועים. אני מביאה לסדנה ארגזים עם המון צעצועים, מאות ואלפי בובות וחלקי פלסטיק נוצצים. אנחנו שופכים הכל על הרצפה, המשתתפים מתערבבים בתוך שלולית הצעצועים הענקית, אוספים את אלה שהכי יפים בעיניהם ואיתם מעצבים מראה צבעונית שזורה בסצנות משחק קטנות, ויוצרים פשוט מראות של אושר. זמן העבודה על המראות הוא זמן ילדות וחופש, שמחה וצחוק וכולם כולם מצליחים".

כדי להכין מראה כזאת כל מה שאתם צריכים זה מראה עגולה, פיצ'פקעס שיש לכם בבית ודבק חם. זהו. קחו לדוגמה את מירי סגן כהן, שבגרסה שלה למראת האושר נתקלנו בפייסבוק, והיא יצרה משחק מעניין של חלוקת צבעים. אם אתם רוצים לוותר על איסוף הצעצועים, תוכלו להגיע לסדנאות שמעבירה צ'צ'קס, ולצאת עם מראה מוכנה בתוך כמה שעות.

מראת אושר, ורסיה של מירי סגן כהן (צילום: מירי סגן כהן)
מראת אושר, הגרסה של מירי סגן כהן | צילום: מירי סגן כהן
מראת אושר (צילום: Taltenne.com )
צילום: Taltenne.com
מראת אושר (צילום: Taltenne.com)
צילום: Taltenne.com
מראת אושר (צילום: Taltenne.com )
צילום: Taltenne.com

טל טנא צ'צ'קס, "מראות של אושר", 054-7441266
הסדנאות הבאות: 24.5, 20:00 בתל אביב; 3.6, 09:30 בקיבוץ משמרות (מחיר סדנה: 280 שקלים)