כולנו נדרשים להישאר בימים אלו בבית, וזה כמובן לא קל. אבל יש כאלו שהזמן שהתפנה והשהות בבית מאפשרים להם להוציא לפועל פרויקטים יצירתיים שאולי לא היו מצליחים לבצע בשגרה. כבר ראינו מטבח עץ מיושן שעודכן באמצעות צבע לבן בלבד, וסלון שעוצב מחדש עם צבע ורהיטים שהיו בבית, והנה עוד דוגמה נהדרת.

"תמיד חשבתי שאני מאותגרת עיצובית", מספרת יעל שובלי שרעבי ממושב בקוע שליד לטרון. "כבר קבעתי פגישה עם מעצבת פנים אבל בגלל ההסגר הפגישה בוטלה ואני נשארתי עם הבית הלא מעוצב שלי", היא צוחקת.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> מנקים עובש עם אקונומיקה? אתם עושים טעות

>> שיא החוצפה? ברח בגלל חובות ובנה פנטהאוז מטורף

צביעת שידה, יעל שובלי שרעבי
יעל שובלי שרעבי | צילום: יעל שובלי שרעבי

לפני זמן קצר רכשה המשפחה מזווה חדש, ובבית נשארה השידה הישנה – "ללא מקום וגם ללא סטייל", היא מספרת. "בעלי רצה לזרוק אותה, אבל הבת שלי עופרי הציעה שנצבע אותה. תוך כדי סידור הבית לפסח מצאתי קופסה של הצבע המהמם הזה, שקניתי ב-70 שקל, והחלטתי שאני הולכת על זה". היא פירקה את הדלות והמגירות, ניקתה אבק בסמרטוט וצבעה. "ניצלתי את זה לזמן איכות עם הבת שלי וגם להעביר את הזמן", היא אומרת. שובלי שרעבי צבעה בשלוש שכבות והיא מדגישה שחשוב להמתין לייבוש מלא בין שכבה לשכבה.

צביעת שידה, יעל שובלי שרעבי
"בלי מקום וסטייל". השידה לפני הצביעה | צילום: יעל שובלי שרעבי

צביעת שידה, יעל שובלי שרעבי
עוד פינות בבית עברו מהפך | צילום: יעל שובלי שרעבי

שובלי שרעבי פרסמה תמונות של הפרויקט בקבוצת הפייסבוק "רעיונות וטיפים לעיצוב הבית – הרשמית", וקיבלה כמעט 3,000 לייקים ומאות תגובות מפרגנות. והעיקר: היא עצמה מרוצה וממשיכה לנצל את הזמן לשדרוג הבית: "כבר הרבה פינות בבית שלי עברו מהפך של ממש והיד עוד נטויה", היא אומרת.