את העגלה הזאת אספתי בחורף שעבר ברחוב, ביום גשום מאוד. אני מניחה שהיא עמדה ונרטבה והתלכלכה בבוץ במשך כמה ימים טובים לפחות לפני שהחלטתי לגאול אותה, כי העץ כבר התחיל להתנפח. ומכיוון שאני לא מוותרת – לא ויתרתי. אספתי את כל החומרים שידעתי שאזדקק להם והתחלתי לטפל בה.

עגלות כאלה, במצב גולמי של עץ, נמכרות בחנויות צעצועים גם במצב חדש, ולא חייבים להתעקש לשפץ כמו שאני התעקשתי – אני פשוט נהנית מהדרך. ברשימת החומרים והציוד שצריך מופיעים חומרים שלא בהכרח תזדקקו להם אם תבחרו לצבוע ולקשט עגלה חדשה. קראו היטב לפני שתתחילו ותבינו מה נחוץ ומה מיותר.

עוד בערוץ עיצוב הבית:

הסוד: מוד פודג'

הטפט והמדבקות שמודבקים על העגלה הם למעשה ניירות מודפסים רגילים. מצאתי הדפסים להורדה חינמית ברשת, הדפסתי במדפסת צבעונית והדבקתי בעזרת דבק מוד פודג', שהוא בעצם הסוד הגדול של העבודה הזו. מדובר בסדרת דבקים שמתאימים לשימושים שונים, ובחנויות היצירה ישמחו לכוון אתכם לזה המתאים לתוכניותיכם. הדבר הזה יכול להפוך כל נייר מודפס לטפס, ומעניק גם שכבת הגנה עליונה.  

מה צריך?
עגלת משחק מעץ
צבע על בסיס מים, פחית קטנה (לפי בחירה)
לכה שקופה על בסיס מים, פחית קטנה
מסמרים ללא ראש
נייר ליטוש עדין
שפכטל עץ למילוי
דבק אפוקסי בשני שפופרות, לערבוב מיידי
מברג
מפתח גלגלים
רולר ספוג קטן ומגש מתאים
מברשת צבע קטנה
גיליונות נייר מודפס (בגודל מתאים לאזור שתבחרו לכסות)

מה עושים?

מפרקים את כל החלקים שאפשר לפרק. מנקים היטב משאיות אבק, חול, סיבי עץ שהתרוממו ואם יש צורך בהדבקה של שוליים מנופחים או הידוק חלקים למקומם זה הזמן. אם יש חורים הזקוקים למילוי, מלאו אותם בשפכטל עץ. משייפים בנייר ליטוש כדי להחליק את פני השטח ומנקים היטב מאבק הליטוש.

שיפוץ עגלה, לפני (צילום: אפרת ג'רופי)
העגלה לפני. איך אפשר לזרוק דבר כזה? | צילום: אפרת ג'רופי

צובעים בעזרת רולר שכבה אחת מן הצבע שבחרתם לצבוע בו את העגלה, במקרה שלי זה היה שמנת. ממתינים שעתיים וצובעים שכבה נוספת. מחכים לילה לייבוש מלא, כדי שיהיה אפשר לעבור לשלב הדבקות הנייר.

שיפוץ עגלה, פירוק וצביעה (צילום: אפרת ג'רופי)
מפרקים, מתקנים, משייפים וצובעים | צילום: אפרת ג'רופי

מחליטים איזה חלק של העגלה מכסים באיזה טפט, וגוזרים את כל החלקים מראש לפי הגדלים המתאימים. חשבו הכל מראש: פנים, חוץ, ידיות וכו'. מתחילים את ההדבקה במריחה של שכבת מוד פודג' על האזור שרוצים לכסות, בעזרת מברשת. מניחים בזהירות את הנייר המודפס ומחליקים בעזרת כף היד. חשוב לעבוד בריכוז ובזהירות, מכיוון שפספוסים או מתיחות יגרמו לנייר להיקרע.

שיפוץ עגלה,  הדבקת פרחים (צילום: אפרת ג'רופי)
מדביקים פרחים בעזרת מוד פודג' ומברשת | צילום: אפרת ג'רופי
שיפוץ עגלה,  הדבקת טפט (צילום: אפרת ג'רופי)
גם נייר מודפס רגיל יכול להפוך לטפט | צילום: אפרת ג'רופי

אחרי שהנייר מונח במקומו מורחים מעליו בעזרת המברשת שכבת מוד פודג' נוספת, וממתינים שעתיים לייבוש. אם רוצים כיסוי מלא ועמידות לאורך זמן (ורוצים, הילדים הרי ישחקו בעגלה), שתי שכבות של לכה על בסיס מים (בהפרש של שעתיים זו מזו) יעשו את העבודה. מניחים ללילה של ייבוש. אחרי שהכל התייבש מרכיבים בחזרה את החלקים שפירקנו, כולל הגלגלים, ומתענגים על ההתלהבות של הילדים.

שיפוץ עגלה, טיפול בידיות (צילום: אפרת ג'רופי)
גם הידיות זוכות לטיפול | צילום: אפרת ג'רופי
שיפוץ עגלה, אחרי (צילום: אפרת ג'רופי)
העגלה אחרי. לאף אחד בגינה אין כזאת | צילום: אפרת ג'רופי
שיפוץ עגלה, אחריי (צילום: אפרת ג'רופי)
צילום: אפרת ג'רופי
_OBJ

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?