אם כבר חגים, אז חגים שמחים. כזה הוא חג סוכות, חג שמח שלא צריך לקחת יותר מדי ברצינות. תקראו לו חג האסיף, או חג סתם, זה הזמן שלנו בשנה להודות לאמא אדמה, לתוצריה ובמיוחד לכבודה מרבים בחג באכילת פירות. בנוסף לכך, מדובר בחג עם שישה ימי חול המועד, יום אחד יותר מחג הפסח. אי אפשר לא לאהוב את התקופה הזאת בשנה, של רוחות סתיו קרירות שמבשרות על בואו של החורף. סוכות הוא חג של אורחים, של אוכל בריא ושל קישוטי סוכה, שלשמם התכנסנו.

עוד באתר לעיצוב הבית:

לשמר את הנוסטלגיה

לרובנו יש זיכרונות ילדות של קישוטי הסוכה, בין שגרנו בבניין או בבית פרטי, דאגנו להכין איזו שרשרת של גזירי נייר. למרבה הצער, עם הזמן נכנסו מוצרים מדליקים וזולים לשוק, שהחליפו את עבודות היד הפשוטות והכה נפלאות. למרבה השמחה, עולם ה-DIY פורח ומציף אותנו בהרבה הדרכות שוות למלאכת יד. לאלו מכם שרוצים לשמר את הנוסטלגיה ואת עבודות היד ולהעניק טאץ' אמנותי לסוכה, מצורף אוסף הדרכות DIY  ומוצרים מדליקים.

שנדליר לשדרוג הסכך

בינינו, סכך הוא לא הדבר הכי יפה. המראה שלו צנוע ופשוט, ובדיוק בשל כך ההדרכה הראשונה היא להכנת שנדליר פרחים. קישוט שכזה לתקרת הסוכה יוסיף נופך חגיגי ורומנטי לחלל הסוכה. שימוש בפרחים אמיתיים יחזיק מעמד ימים בודדים, אך פרחי משי עדינים יוכלו לקשט את המרפסת או מבואת הכניסה לבית גם לאחר פירוק הסוכה. ההדרכה המקסימה היא של אריקה, העורכת הראשית של האתר המצוין Honestly WTF. כל שצריך הוא חישוק רקמה, חוט רקמה, סרטי סאטן ותחרה ואוסף של הפרחים האהובים עליכם. הביצוע פשוט וזול יחסית ולא אמור לקחת יותר משעה, בסופו תקבלו שנדליר הורס שישדרג את הסכך הפשוט.

שנדליר של פרחים 5 בעיצובה של ERICA העורכת של האתר Honestly WTF
שנדליר פרחים. אווירה רומנטית
  

סוכה רומנטית וצנועה

לרעיון הבא אין הדרכה, מאחר שהוא כה פשוט לביצוע. מה שנקרא, השראה. שתי התמונות נאספו מבלוג החתונות ההיסטרי וההיפסטרי Ruffled, המאגד בתוכו תמונות השראה והדרכות לחתונות המעוצבות בטוב טעם. עושה חשק להתחתן שוב עם האיש שאני נשואה לו זה חמש שנים. אם נחזור לענייני סוכות, ההשראה מהתמונה היא השימוש בווילונות התחרה היפים כחלק מקירות הסוכה, שאפשר לרכוש דומים להם באיקאה במחיר מצוין. הווילונות ייצרו משחק מעניין של פתוח וסגור, יעניקו רוך ורומנטיות, ובעיקר ישדרו גם כלפי חוץ כמה הסוכה מהממת מבפנים. הרעיון של תליית בקבוקי זכוכית בפנים הסוכה כאגרטלים צנועים לפרחים בודדים מצוין בעיקר מבחינת עניין המיחזור, העלות האפסית והגישה המקורית שמעודדת שימוש חוזר בחפצים קיימים.

קישוטי סוכות, בקבוק זכוכית (צילום: Ruffled blog , martina nicko)
הווילונות ייצרו משחק מעניין של פתוח וסגור | צילום: Ruffled blog , martina nicko
קישוטי סוכות, בקבוק זכוכית עם סרט (צילום: Ruffled blog צילום martina nicko)
תליית בקבוקי זכוכית בפנים הסוכה כאגרטלים צנועים לפרחים בודדים | צילום: Ruffled blog צילום martina nicko
קישוטי סוכות, פרחים בכניסה לסוכה מתוך uffled blog
ישדרו גם כלפי חוץ כמה הסוכה מהממת מבפנים

רוק סטאר

מי שלא חש את הרומנטיקה באוויר ומעדיף סוכה טרנדית ובועטת בשחור לבן זו ההדרכה הקלה והפשוטה שתהפוך את הסוכה לרוקיסטית. כל מה שצריך זה בריסטול שחור ובריסטול לבן יחד עם חוט רקמה בגוני אפור שישלים את המראה. הסכך הירוק ייראה פשוט ומושלם עם כוכבים שחורים ולבנים בתקרת הסוכה. דבר שייצר דו שיח מעניין בשעות החשיכה עם הכוכבים שיציצו מבעד לענפי הסכך. ההדרכה לקוחה מתוך הבלוג Circus  של Joanna, מעצבת פנים חובבת צילום ופרויקטים של עשה זאת בעצמך. גם לשם הכניסה מומלצת, רק רצוי לפנות לעצמכם שעה קלה לשיטוט.

קישוטי סוכות, כוכבי נייר, הדרכה מתורך הבלוג joanna (צילום: Cirkus)
הסכך הירוק ייראה פשוט ומושלם עם כוכבים שחורים ולבנים | צילום: Cirkus

הסוכה הבוהמיינית

טוב נו, היה ברור שכמו תמיד נגיע לסגנון הבוהמייני. בסוף, אנחנו נראה פה יותר ויותר צבעים נועזים ועמוקים, טקסטורות עשירות ועיצוב שאומר משהו ללא התנצלות מראש. ההדרכה הקסומה הזו לקוחה גם מהבלוג המוצלח וההיפסטרי Ruffled, שנעשתה לקישוט חופה מיוחדת של זוג בוהמייני וחמוד, ושום מילה על להתחתן שוב. אם אתם אוהבים כניסות דרמטיות וקצת מסתוריות, אבל כאלו שאומרות הכל, אז זה העיצוב עבורכם. אלו שלא אוהבים את הצבע העמוק, מוזמנים לבחור בנייר משי בצבעים פסטליים רכים או בלבן. 

קישוטי סוכות, קולאז' כניסה דרמטית מתוך uffled blog
צבעים נועזים ועמוקים, טקסטורות עשירות ועיצוב לא מתנצל
קישוטי סוכה, כניסה דרמטית ובלתי נשכחת (צילום: uffled blog)
כניסה דרמטית בלתי נשכחת | צילום: uffled blog

סוכה של פונפונים

בחזרה לעניין הסכך וקישוט התקרה של הסוכה, הדרכה מצוינת ופשוטה של ויקי תיהמת מסטודיו PettiBEAR. רשימת החומרים כוללת חבילה של תחתיות נייר מעוטרות, מכונת תפירה או לחלופין מהדק סיכות וחוט לקשירת הפונפונים. לאחר כשעה קלה תקבלו תוצאה מדויקת, פונפונים של דוליס בכל צבע שתבחרו מההיצע בחנות. ההדרכה מושלמת לכל מי שקצר בזמן, לא אוהב עיסוק מיותר במספריים או אביזרים מיוחדים ומחפש תוצאה מדויקת במראה מלוטש. 

קישוטי סוכות, קולאז' פומפוני דוליס של סטודיו PettiBEAR (צילום: ויקי תיהמת)
פומפוני דוליס של סטודיו PettiBEAR | צילום: ויקי תיהמת
קישוטי סוכות, פומפוני דוליס של סטודיו PettiBEAR (צילום: ויקי תיהמת)
חבילה של תחתיות נייר מעוטרות | צילום: ויקי תיהמת
קישוטי סוכות, פומפוני דוליס של סטודיו PettiBEAR (צילום: ויקי תיהמת)
תוצאה מדויקת במראה מלוטש | צילום: ויקי תיהמת
קישוטי סוכות, פומפוני דוליס של סטודיו PettiBEAR (צילום: ויקי תיהמת)
בכל צבע שתבחרו מההיצע בחנות | צילום: ויקי תיהמת
קישוטי סוכות, פומפוני דוליס של סטודיו PettiBEAR (צילום: ויקי תיהמת)
צילום: ויקי תיהמת

סוכה של פרחים

נייר משי משמש ליצירות רבות, אחת מהאהובות היא פרחי המשי. לא חסרות הדרכות באינטרנט ליצירה הכה פשוטה של הפרח, אבל פרח כזה בשני צבעים טרם ראיתם. אם נדמיין לרגע את הסדינים הלבנים הפשוטים המשמשים כקירות הסוכה, נוכל להבין איך כמה פרחי משי בודדים יהיו שדרוג גדול במאמץ קטן. כל מה שצריך הוא נייר משי, מספריים וחוט פשתן לקשירה. ההדרכה לקוחה מתוך הבלוג Made, של Dana Willard , שבו היא מלמדת איך לתפור, ליצור ולקשט את הבית. 

קישוטי סוכות, פרחי קיר קולאז' מתוך Dana Willard (צילום: Dana made it)
פרחי משי. שדרוג גדול במאמץ קטן | צילום: Dana made it
קישוטי סוכות, פרחי קיר מתוך Dana Willard (צילום: Dana made it)
לתפור, ליצור ולקשט | צילום: Dana made it

אצטרובלים טבולים

דרך אלגנטית ופשוטה להכניס קישוטים מן הטבע לסוכה היא האצטרובלים הטבולים. גם הדרכה זו לקוחה מהבלוג Made שלDana Willard , ובהחלט מספקת תירוץ טוב לשיטוט קצר בחורשת האורנים הקרובה לביתכם. מבחינת הצבע עצמו, אפשר להשתמש בכל צבע אקרילי שיש לכם בבית, אם זה לצביעת עץ או קירות, העיקר שהגוון ימצא חן בעיניכם. פשוט מאוד לביצוע, מהיר ולא מסובך ובעיקר, בעלות כמעט אפסית.

קישוטי סוכות, שרשרת אצטרובלים מתוך Dana (צילום: Dana Willard mad)
אצטרובלים טבולים | צילום: Dana Willard mad
קישוטי סוכות, שרשרת אצטרובלים מתוך Dana (צילום: Dana Willard  mad)
תירוץ טוב לשיטוט קצר בחורשת האורנים | צילום: Dana Willard mad
קישוטי סוכות, שרשרת אצטרובלים מתוך Dana (צילום: Dana Willard  mad)
העיקר שהגוון ימצא חן בעיניכם | צילום: Dana Willard mad

שרשרת גדילים מפונפנת

ההדרכה האחרונה מלאת סטייל ופשוטה מאוד לביצוע. שרשרת הגדילים בעיצובו של הסטודיו  Touch of Magic, שהקימו המעצבות אורנית באואר ומורן נפתלי. באתר שלהן יש הדרכות ליצירות שונות של קישוטי סוכה ומסיבה עשויים מנייר וגם אפשרות לרכוש קישוטים מוכנים בעיצובן. עבור שרשרת הגדילים צריך ניירות משי, חותכן מיוחד או מספריים וחוט יפה לקשירה. אופן הביצוע פשוט מאוד והתוצאה מלאת שיק.

קישוטי סוכות, שרשרת גדילים מנייר משי סטודיו touch of magic  (צילום: אורנית באואר)
שרשרת גדילים מנייר משי | צילום: אורנית באואר
קישוטי סוכות, שרשרת גדילים מנייר משי סטודיו touch of magic  (צילום: אורנית באואר)
מלאת סטייל ופשוטה לביצוע | צילום: אורנית באואר
קישוטי סוכות, שרשרת גדילים מנייר משי סטודיו touch of magic  (צילום: אורנית באואר)
תוצאה מלאת שיק | צילום: אורנית באואר
קישוטי סוכות, שרשרת גדילים מנייר משי סטודיו touch of magic (צילום: אורנית באואר)
צילום: אורנית באואר

את הכתבה הכינה לירון גונן מעצבת ובעלת הבלוג מיס גרות עיצוב פנים והום סטיילינג
מוזמנים להיכנס ולעקוב בדף הפייסבוק של מיס גרות