בסוף יולי האחרון התגלתה אצל לימור דוד מחלת הסרטן. המחלה תקפה את המוח – "החד והמופלא של האישה היקרה הזו", כפי שכותבות החברות בעמוד הפייסבוק שפתחו במיוחד. "להתמודד עם הסרטן זה קשה. זה קשה שבעתיים כשמקור הפרנסה שלך הוא עסק יצירה המתבסס על מוחך, זה שעכשיו נלחם", הן מוסיפות, "אז 'קסם שימושי' נאלץ לסגור את שעריו הפיזיים, ולנו יש הזדמנות לעזור ללימור להמשיך להתפרנס בכבוד ולא להגיע למצב של עזרה כלכלית". לפיכך, עורכות החברות מכירת מיוחדת של חומרי יצירה תתקיים ביום ו' 27.11 במתחם עזריאלי לעסקים בחולון.

לימור דוד (צילום: תמר גת)
לימור דוד | צילום: תמר גת

עוד באתר לעיצוב הבית:

 הפיה השימושית שלנו

כמי שידועה בעיקר בזכות החותמות היפהפיות שלה, החליטה לימור, לאור השינוי במצבה, לחשב מסלול מחדש ולהמשיך לקיים את החנות שלה באמצעות אתר חדש שמוקם בימים אלו ויוקדש כולו רק לחותמות. "את הסטודיו הפיזי החלטתי לסגור. ממילא אני לא מסוגלת להגיע אליו בכוחות עצמי. ואם העסק הממוקד בחותמות יכול להתנהל מחדר בבית, זה מה שאעשה. אבל מסתבר שכדי להתניע מחדש מומנטום שנעצר צריך להשקיע אנרגיה וכרגע האנרגיה הנדרשת לי היא כסף", כותבת לימור, המתניידת היום בכיסא גלגלים, בבלוג שלה "קסם שימושי – יצירה באווירה אוהבת", ומוסיפה כי לפני כן היתה בריאה ורגילה ורגישה וספונטנית ודייגת ויקינגית חסונה.  

עוד מתארת לימור בבלוג שלה את המכירה כחיסול פרה-היסטורי של שכבות מלאי מכל גלגולי העסק והסטודיו. "תוכלו למצוא שם ערכות יצירה ומשחק לילדים, צעצועים, מארזי קארדסטוק (ניירות צבעוניים עבים), מארזי דפים צבעוניים וחיתוכי אותיות במגוון פונטים שיצרתי, פרחי קישוט, אלבומים, מדבקות מכל הסוגים, חותמות, המון מגזינים וספרי יצירה וכן חלק מהציוד והריהוט בסטודיו". הפריטים מתאימים במיוחד לחובבי יצירה, מעצבי אלבומים וכרטיסי ברכה ולגננות, ויימכרו בה מארזי סול בגוונים וחיתוכים שונים, עיניים זזות וקישוטי הדבקה.

לימור דוד (צילום: לימור דוד)
חיסול פרה-היסטורי של שכבות מלאי מכל גלגולי העסק והסטודיו | צילום: לימור דוד
לימור דוד (צילום: לימור דוד)
צילום: לימור דוד
מכירה, לימור דוד, חותמות (צילום: לימור דוד)
אתר חדש שמוקם בימים אלה יוקדש לחותמות | צילום: לימור דוד
מכירה, לימור דוד, חותמות (צילום: לימור דוד)
צילום: לימור דוד
מכירה, לימור דוד, חותמות (צילום: לימור דוד)
צילום: לימור דוד

"ללימור הייתה חנות ביובלים שבמשגב בצפון, אבל מאז גילוי המחלה הידרד מצבה כך שהיא אינה מסוגלת עוד לעבוד בה", אומרת רחלי גזית, ממובילי המתנדבים לעזרה. "יחד עם מתנדבים רבים מהיישוב שלה, ארזנו את כל המוצרים בחנות לקראת מכירה שתהיה חגיגה לאוהבות יצירה. האירוע יתקיים בלובי של אחד המבנים במרכז עזריאלי לעסקים בחולון, ולכן תתקיים גם במקרה של גשם. נפתח שולחנות ונציע כמות עצומה של מוצרי יצירה שנצברו אצלה במהלך השנים". 

לימור היא דמות המתוארת כפצצת אופטימיות, "הפיה השימושית שלנו", מכנות אותה חברותיה. "היא מחזקת את כולנו ובהחלט מתחזקת תוכניות לעתיד. היא ממשיכה לעצב וליצור את ליין החותמות הידועות שלה, ומבחינתה היא פה לנצח למרות שהמאבק לא פשוט. חשוב לנו שיבואו הרבה אנשים, יראו אותה מחייכת ויעזרו לה להתפרנס בזמן ההתמודדות", אומרת גזית.

"ההתגייסות האינסופית של כל החברות ושל מתחם עזריאלי מרגשת אותי עד עמקי נשמתי", מגיבה לימור ליוזמה המרגשת. "זה בהחלט משהו יוצא דפן ואני מכירה תודה לכולם בכל לבי. כל זה לא יכול היה לקרות ללא התמיכה המבורכת שמסביב".

מלאי החנות יימכר בסגנון גראז' סייל בהנחות של כ-70 אחוז. "זוהי הזדמנות פז למתחילות וותיקות בתחום, ומעל לכל תרומה ועזרה אמיתית לחברה שלנו", נכתב בעמוד הפייסבוק. "המטרה היא לחסל את המלאי לחלוטין ובצהריים להישאר בלי כלום", אומרת גזית "לכן רוב הפריטים יימכרו במחיר 7-3 שקלים בלבד".

מכירה, לימור דוד, יצירה  (צילום: לימור דוד)
צילום: לימור דוד
מכירה, לימור דוד, יצירה  (צילום: לימור דוד)
צילום: לימור דוד
מכירה, לימור דוד, יצירה  (צילום: לימור דוד)
צילום: לימור דוד
מכירה, לימור דוד, יצירה  (צילום: לימור דוד)
צילום: לימור דוד
   

ו' 27.11, מתחם עזריאלי חולון, 9:00-14:00. החניה חינם ובשפע. בואו.

עמוד הפייסבוק של המכירה; אתר חותמות