"תמיד חלמתי על חדר שינה בסגנון בוהו שיק, שמזכיר לי מקומות שהייתי בהם עם אווירה נעימה ורגועה של בית מלון או ספא וחיבור לטבע ולאמא אדמה", מספרת שירי בן מבנימינה. בן מגדירה את עצמה כ"מעצבת עשה זאת בעצמך" (DIY designer) ומתמחה בשימוש חוזר בחומרים. היא כבר עיצבה לעצמה סלון משגע באמצעות חומרים שהיו לה בבית, ועכשיו עיצבה את חדר השינה באופן דומה.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> משתמשים במסכת בד? זה הדבר החשוב שצריך לדעת

>> הצצנו לבית החדש של אביבית בר זוהר ברחובות

הפריט הבולט ביותר בחדר הוא מעין ראש מיטה דמוי מניפה. "חיפשתי המון זמן דרך להכין ראש מיטה מעניין, ואז מצאתי גדר במבוק ישנה", מספרת בן. "מה שטוב בבמבוק זה שהוא דק וגמיש יחסית, ולכן נוח לעבוד איתו". מלבד גדר הבמבוק היא השתמשה בדבק חם וחבל שאפשר לרכוש בחנויות הסטוק ב-10 שקלים.

ראש מיטה, ג - 16
הקישוט תלוי גבוה יחסית | צילום: שירי בן
ראש מיטה, ג - 12
תהליך ההכנה | צילום: שירי בן
ראש מיטה - 5
המקלות מודבקים | צילום: שירי בן
ראש מיטה - 6
צילום: שירי בן
ראש מיטה, ג - 5
גם את הסולם שירי הכינה בעצמה | צילום: שירי בן
ראש מיטה, ג - 17
צילום: שירי בן

בן חתכה את חוט הברזל בין מקלות הבמבוק, וחתכה את רובם באורך שווה. הנוסף, היא חתכה חצי עיגול מסיר אידוי שגם אותו מצאה. המקל הארוך שימש כבסיס ובאמצע הדביקה בן את חצי העיגול באמצעות דבק חם. לחצי העיגול היא הדביקה את מקלות הבמבוק, ובקצה הדביקה מסגרת משני מקלות נוספים. כדי לחזק את המבנה היא הוסיפה בתחתית כמה קלעה בתחתית חבל דק בכמה קשתות. "זה לא ראש מיטה שאפשר להישען עליו, אלא קישוט, ולכן תליתי אותו גבוה יחסית", מסבירה בן.

ליד המיטה ניצבים סולם במבוק, שגם אותו הכינה בן ממקלות במבוק שמצאה ודבק חם, ושולחנות קטנים שמצאה ברחוב. "פעם הייתי מתביישת לקחת, אבל היום אני פשוט לא מסתכלת לצדדים", היא מספרת. על המיטה מונחות כריות שציפתה בכיסויים שקנתה בחנות סטוק ב-5 שקלים ליחידה, וכריות שהכינה מתיק קש: "גזרתי לו את הידיות, הכנסתי מילוי מכרית אחרת, סגרתי בדבק חם והוספתי פונפונים בצדדים", היא מסבירה.

ראש מיטה, ג - 4
צילום: שירי בן
ראש מיטה - 1
הכרית עשויה מתיק קש | צילום: שירי בן
ראש מיטה - 15
מילוי תיק הקש | צילום: שירי בן
ראש מיטה, ג - 13
צילום: שירי בן
חדר שינה, ג
שירי בן | צילום: שירי בן

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

החדר מקושט באביזרים שונים: על הסולם תלויים שטיח ועששית שבן קנתה במקס סטוק (כל אחד ב-20 שקל) וכובע שקנתה בעלי אקספרס בשני דולרים. את סל הקש (מאיקאה) והמגש היא קיבלה, ואת העציצים רכשה באיקאה ב-30 שקל. בנוסף החדר מקושט בעלה דקל וצמחי פמפס שקטפה ליד ביתה. את העלות כולה מעריכה בן בכמאה שקל. "התגובות לתמונות שפרסמתי מדהימות", היא אומרת. אנשים שאלו אותי איפה קניתי את ראש המיטה".