לחדש ולרענן את הבית הוא עניין כיפי בכל תקופה של השנה, אבל אין ספק שהאביב סוחף את כולנו לעשות זאת. לא ברור אם זה החופש של רובנו מהעבודה, תחושת החגיגיות שבפתח או סתם הרגל. חידוש את הבית, אפילו בדרכים קטנות, פשוטות ולא יקרות, יכול להכניס רוח חדשה לחיים. במיוחד לימים טרופים אלו שכולנו גם ככה בבית, אספנו 5 רעיונות וטיפים לריענון הבית.

 שחקו עם מיקום הרהיטים

כשאנחנו משתעממים מעיצוב הפנים שלנו, יש לנו נטייה לרצות לקנות פריטים חדשים. זו נטייה טבעית ומובנת, ולפעמים באמת כדאי להתחדש בפריט או לרפד מחדש את הספה. אבל לפני שאתם עושים את זה, נסו את אופציית החלפת הקיים בקיים. סדרו מחדש את הרהיטים, העבירו חפצי נוי או אפילו שטיחים ווילונות מחדר אחד לאחר ותופתעו לגלות עד כמה שינוי שכזה מגדיר מחדש את החלל, ואולי אפילו תורם לפונקציונליות שלו יותר ממה שחשבתם.

זוג מרים ספה (צילום: shutterstock| Africa Studio)
החליפו את הקיים בקיים | צילום: shutterstock| Africa Studio

צבעו את הקירות

אחת הדרכים לגרום לבית להראות רענן וחדש היא לחדש את צבע הקירות - בין אם לצבוע מחדש באותו הגוון או להעז עם גוון חדש לגמרי. צריכים עזרה עם רעיונות? לנירלט יש מרכז יעוץ לצביעה עם אנשי מקצוע שיענו על כל שאלה. כדאי להכיר את הצבע הלבן נירוקריל Extra White, שלכבוד הפסח החליטו בנירלט להפוך אותו ללבן יותר מאי פעם. עוד לקראת החג, הגדילו את קטגוריית הצבעים הרחיצים והוסיפו גימור מט בלעדי לנירלט, שמקל על מלאכת הצביעה מכיוון שלא נדרשת הכנה של הקיר לפניה.

בנוסף, הצבע עמיד בפני קרצוף כבד, מונע קליטת אבק, מתאים לשימוש חיצוני ופנימי, עוזר לשמור על הקירות נקיים לאורך זמן ומוצע ב-1500 גוונים. בנוסף, הוא ידידותי לסביבה ומתאים לשימוש בבנייה ירוק. עכשיו כשכולנו בבית, אפשר להפוך את הצביעה לפעילות מהנה להעברת הזמן, וחשוב לדעת שצבעים אקריליים הם צבעים על בסיס מים ולכן לא רעילים ובטוחים לשימוש, וכל צבעי הקירות של נירלט נושאים תו תקן ירוק. בזמן הצביעה והייבוש, פשוט פתחו חלונות ושמרו על הבית מאוורר - שזו בין כה וכה המלצה לתקופה הנוכחית.

אבא ובן  (צילום: shutterstock| Kzenon)
צביעת הבית תוכל להוות פעילות כיפית לכל המשפחה | צילום: shutterstock| Kzenon

הכניסו לבית ריחות חדשים

ידוע שריחות משפיעים על המצב הנפשי שלנו, נקשרים עם זכרונות נעימים ויכולים להשפיע על האווירה כולה. למרות זאת, יש לנו נטייה להסתכל על פרחים, נרות או מבשמים למיניהם כפריטים שאנחנו קונים כמתנות לאחרים, במקום להשקיע בהם בעצמנו. אל תתפשרו בעניין הריח - אתם לא צריכים להשקיע המון כסף, אבל כן חשוב שתקחו את הזמן לבחור ריחות שבאמת עושים לכם טוב על הנשמה.

החליפו את התאורה

כמו ריח, גם תאורה יכולה לשנות את האווירה בבית. וגם כאן - לא צריך להשקיע ולהחליף את גופי התאורה עצמם, ואפשר להסתפק בהחלפת הנורות בלבד. אבל אם דווקא כן בא לכם להשקיע, נסו להוסיף מנורות רצפה לחדרים או להתקין מתג עמעום, על מנת לאפשר מגוון של תאורות שונות באותו החדר, לשעות שונות ביום וסוגי בילוי שונים.

מנורה בסלון  (צילום: shutterstock| Africa Studio)
שלבו גופי תאורה שונים בחללי הבית | צילום: shutterstock| Africa Studio

היפטרו מחפצים שאין להם שימוש

עוד לפני שאתם ניגשים לכל דבר אחר, נסו להביט בחלל שלכם ולהבין אם אתם באמת זקוקים לכל מה שיש לכם. לפעמים רק להיפטר מכמה חפצים יכול לעשות הבדל גדול, וזו גם הזדמנות למעשים טובים - אם הפריטים שאתם לא זקוקים להם עדיין שימושיים, תוכלו להעביר אותם לתרומה שתשמח נזקקים לקראת החג. אופציה נוספת היא להחליף פריטים עם חברים - לפעמים נמאס לנו מחפץ מסוים רק כי התרגלנו אליו, אבל עבור אחד מחברינו או בני המשפחה הוא יכול להיות משהו להתחדש בו מבלי להוציא כסף, ולהם בוודאי יש חפצים בביתם שהם לא זקוקים להם אבל ישמחו אתכם.