האמת היא שזו לא תופעה מקומית בלבד - צבעוניות היא דבר שקשה להרבה אנשים לכלול בחלל שלהם, אבל אם ביקרתם בארצות אחרות, סביר להניח ששמתם לב להרבה יותר צבעים על הקירות, אריחי הרצפה, ספות או ארונות המטבח. יש לזה כמה סיבות אפשריות.

מודעות לעיצוב פנים

קודם כל, ישראלים לא כל כך אוהבים להוציא סכומים גדולים של כסף, ולכן השימוש במעצבי פנים הפך להיות פופולרי רק בשנים האחרונות, עם ההבנה שמדובר בהשקעה בעתיד שלכם ובמרחב בו אתם חיים, כי המודעות הכללית לעיצוב פנים בארץ נמצאת בעלייה חדר בשני העשורים האחרונים. מי שמעצבים לבד מפחדים בעיקר לעשות את הבחירה הלא נכונה. מעצבי פנים מעידים שהרבה לקוחות אומרים להם שהם לא מפחדים מצבע, הם פשוט מפחדים מהצבע הלא נכון.

הצבע הלבן שולט 

הצבע הלבן לא סתם הפך לברירת המחדל - הוא נקי ויפה, הוא ניטרלי ומאפשר הרבה משחקים מסביבו, והרבה פעמים אנשים מתייחסים לקירות כאל רקע לשאר הבית, שאם הוא יהיה לבן - יהיה קל יותר להתאים לו רהיטים ואביזרים. אבל אם תחשבו על זה, זה קצת כמו ללבוש רק בגדים לבנים כדי להתאים להם נעליים, תיקים ותכשיטים. סיבה נוספת היא שצבעים שהם לא לבן (או נגזרות שלו כמו בז' או קרם) נתפסים כטרנדיים, וכשאנחנו צובעים את קירות הבית שלנו, אנחנו לרוב רוצים ללכת על הבטוח והקלאסי, ומשהו שנאהב שנים רבות.

חדר שינה לבן
הצבע הלבן הוא צבע נצחי | צילום: shutterstock| Photographee.eu
 

מה שחשוב לזכור הוא שגם צביעת קיר היא לא גזר דין סופי. יציאה מהקופסה ובחירה לא רק בגוונים ניטרליים יכולה להכניס המון אישיות לבית - ואם התחלתם לצבוע וגיליתם שזה לא בדיוק מה שחשבתם, אפשר פשוט לצבוע שוב. עכשיו כשרובנו שוהים בבית, זה זמן מעולה להתחדשות והתנסות. גם אם כבר החלטתם שאתם רוצים להתחדש בצבעוניות בבית, יכול להיות שכמו כולנו - דחיתם את המשימה הזאת שוב ושוב.

לא בטוחים מאיפה להתחיל?

כדאי שתנסו את האתר המידע המקיף של נירלט, שם תמצאו יעוץ גוונים מרחוק ממומחי צבע מבלי לצאת מהבית, הדמיית חדרים שתאפשר לכם להעלות תמונה של החדר הנצבע ולבדוק איך הגוונים יראו בו ומגוון רחב מאוד של טיפים, השראות, סרטוני הדרכה וכל מה שצריך לדעת לצביעת הבית.

בחירת גוונים
התחילו לבחור גוונים במניפת הצבעים | צילום: shutterstock| Andrey_Popov

אז דיברנו על צבע ותעוזה, אבל האמת היא שאם בחרתם לחרוג מהפלטה של הלבן, הבז, החום או המוקה, זה לא בהכרח אומר שאתם יורים באפלה. למזלכם, הידע על צבע הוא עשיר ונרחב, וישנם כבר צבעים שהוכחו כמתאימים במיוחד לחדרים כאלה או אחרים. אם אתם עדיין לא בשלב של ניסיונות נועזים, לכו על בטוח. למשל? גוונים כחולים וירוקים מתאימים במיוחד בחדרי רחצה ושינה, ובכלל בכל חדר שנועד למנוחה, צהוב מתאים לחללי כניסה, אדום וכתום מתאימים למטבחים ולחדרי אוכל וגוונים רכים של סגול נראים מעולה בחדר השינה. 

חדר שינה אפור
חדר שינה אפור |עיצוב: סמדר נצר | צילום: איתי בנית

בנוסף, אל תשכחו שאנחנו חיים בעולם מלא בהשראה. לפעמים קשה לנו להעז בגלל שקשה לנו לדמיין איך צבע שונה יראה בבית שלנו, בעוד לגווני הלבן אנחנו רגילים. אבל מספיק שיטוט אינטרנטי קצר כדי לאסוף אינספור תמונות השראה, שיעזרו לכם לקבל רעיון מדויק יותר איך צבע יכול להשתלב בחללי המחייה שלכם. הפעם הראשונה היא הכי מאתגרת, אבל אחרי שתעברו את המכשול הזה, תופתעו לגלות כמה משמח יכול להיות צבע בבית, ותתמכרו. בהצלחה!