העתיד הרחוק עדיין מלא בחוסר ודאות, אבל דבר אחד בטוח - בעתיד הקרוב, כולנו נמשיך להסתגר בבתים שלנו, לטובת האנושות כולה. ברור לנו שהבריאות שלכם ושל היקרים לכם היא הדבר החשוב ביותר כרגע, אבל אם אתם נשארים בבית ושומרים על אמצעי זהירות, אין שום סיבה שלא להמשיך לחיות את חייכם, גם אם השגרה השתנתה. למזלנו, רובנו עדיין בריאים, חלקנו עדיין עובדים מהבית והמצב הנוכחי, גם אם מבלבל, הוא הזדמנות טובה להשקיע בבית שלנו ולעשות את כל הדברים שאנחנו תמיד מתלוננים שאין לנו זמן. למשל? לצבוע את הקירות! 

בין אם אתם רק מחדשים את הגוון הקיים, מחליפים לגוון חדש לגמרי, צובעים קיר אחד בלבד או חדר שלם - אספנו את הטיפים הטובים ביותר. אגב, זו גם הזדמנות מצוינת לפעילות משפחתית. צביעת קירות יכולה להיות פעילות מהנה לילדים ולעזור לכל מהשפחה להעביר את הזמן, רק הקפידו לפתוח את כל החלונות ולאוורר את הבית, וכמובן שעדיף להשתמש בצבעים על בסיס מים ועם תו תקן ירוק, כמו הצבעים האקריליים של נירלט.

משפחה צובעת
הזדמנות מצוינת לפעילות משפחתית | צילום: shutterstock| David Tadevosian

1. חשבו על הטיימינג הנכון ביותר ביום לצביעת הקירות: כדאי ומומלץ לצבוע את הקירות בשעות הבוקר ולא בשעות הערב, מכיוון שככל שהטמפרטורה גבוהה יותר, כך לצבע קל יותר להימרח על הקיר ולהיצמד אליו. לפני שאתם מתחילים לצבוע, הכינו את הקירות לתוצאות הטובות ביותר - מלאו את הסדקים והחורים, תחמו עם מסקנטייפ את השקעים והפנלים ודאגו לעטוף בניילון את הריהוט שבקרבת המקום.

2. תכננו מראש את סדר העבודה ותחסכו זמן ניקיון בתום הצביעה: הדביקו נייר דבק לאורך קצוות הקיר כדי לשמור על אחדות הצבע בפינות. מומלץ להשתמש בנייר דבק חלש יחסית שלא יקלף את הצבע מהקיר כשתסירו אותו, ומומלץ להסיר אותו מיד בתום הצביעה. כסו את הרצפה בעיתונים או קרטונים שכבר יש בבית ולא ביריעות ניילון - זו הזדמנות נהדרת למחזר ולהיות ידידותיים לכדור הארץ. אם בתהליך הצביעה הרצפה בכל זאת התלכלכה בכתמים קטנים, השתמשו במגבונים לחים עם אלכוהול לניקוי מהיר ויעיל. סביר להניח שאלה גם ככה נמצאים בביתכם בגלל אילוצי התקופה.

3. בחרו את המוצרים והכלים הנכונים: מומלץ לשלב את עבודת הצביעה עם מברשת ורולר - להתחיל מצביעה של הקצוות והפינות במברשת, שמאפשרת מריחה מדויקת יותר, ואז לעבור לרולר שיעיל לצביעת משטחים גדולים וגם נותן טקסטורה אחידה. טבלו בפחית הצבע רק את קצה המברשת ולא את כולה. כך תמנעו בזבוז צבע מיותר ותשמרו על סביבת עבודה נקייה. 

צביעת קירות
כדאי להשתמש גם במברשת וגם ברולר | צילום: Monkey Business Images, Shutterstock

אם אתם לא בטוחים מה הכמות הדרושה עבור צביעת הקיר או החדר, באתר של נירלט תמצאו מחשבון כמות למטרה הזאת בדיוק, וגם כלים שיעזרו לכם לבחור את הגוון ואת סוג הצבע שמתאים ביותר לצרכים שלכם, כמו צבע רחיץ דוגמת האקווניר בגימור מט או משי לאזורים בהם קיימת תנועה מרובה, נירוקריל Extra White ועוד.