שני שבתאי, מעצבת פנים ומלבישת בתים, עברה לפני שלושה חודשים לדירה שכורה בפתח תקווה יחד עם בעלה דן וילדיהם, בארי נתן (2) ושריי תגל (10 חודשים). בדירה החדשה חדר השירות הצמוד למקלחת היה צפוף ועמוס בהרבה פריטים, ישן ולא מזמין, "חדר בלגן שנראה כמו מחסן", היא מתארת. שבתאי ביקשה לנצל את החדרון לאחסון בצורה הכי פרקטית שיש ולהפוך אותו לחדר כביסה מרווח, יפה ומסודר, שבו יהיה לה מקום נוח ונגיש לכבס ולקפל כביסה ולאחסן את שאר הדברים שאין להם מקום במטבח .

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> 6 מיליון צפיות: הטיפ המפתיע לניקוי הדלת של המיקרו

>> הלם: ככה פרינס וויליאם מתנייד באחוזה הפרטית המשפחתית

 

כמי שאוהבת מאוד את תחום ה-DIY ומחפשת איך לשדרג כל דבר, שבתאי החליטה לבצע מייקאובר מחדר שירות לחדר כביסה, והתחילה לפנות מהחלל את כל הדברים שלא היו בשימוש. "הסרנו כל מיני מתלים, ווים ווילונות, שהדייר הקודם השאיר ולא היה לנו בהם צורך", היא מספרת, "לאחר מכן מיקמנו את מכונת הכביסה בחדר, ומדדתי את שטח הרצפה הקיים ואת החלל שנותר לי לאחסון לצד מכונת הכביסה".

מייקאובר חדר כביסה ג לפני (צילום: שני שבתאי)
חדר השירות שימש כמחסן מבולגן | צילום: שני שבתאי

שבתאי רכשה גליל פי.וי.סי בדוגמת אריח מאויר לפי מידות הרצפה, חתכה במדויק לפי המידות הרצויות והניחה על הרצפה. היא מספרת שלא היה צורך להדביק אותו לריצוף הקיים, כיוון שזה שטח יחסית קטן. מאיקאה היא רכשה דווקא ארונות מטבח מודולריים לפי המידות שלהן נזקקה - ארון של 60 ס"מ וארון של 40 ס"מ - וכן משטח בוצ'ר בצבע אלון מולבן. "המשטח מגיע במידה סטנדרטית של 186 ס"מ, ולכן היה צורך בחיתוך הפלטה למידה הרצויה שלנו", היא מסבירה. "לאחר שחתכנו את הפלטה מיקמנו אותה מעל ארונות האחסון, וכך נוצר לנו ארון עם משטח עבודה נוח לאחסון וקיפול כביסה".

מייקאובר חדר כביסה ג במהלך 1 (צילום: שני שבתאי)
צילום: שני שבתאי
מייקאובר חדר כביסה ג במהלך 1 (צילום: שני שבתאי)
צילום: שני שבתאי
מייקאובר חדר כביסה ג במהלך 1 (צילום: שני שבתאי)
צילום: שני שבתאי

בשלב הבא צבעה את הקירות בסגנון Limewash, שיטה שבה טובלים מברשת אחת בשני גוונים שונים. היא השתמשה בצבע של טמבור ובצבע לבן, וביצעה דוגמת איקסים חופשיים על הקיר עם המברשת ועם שני הגוונים, וכך התקבלה סוג של עננות יפה ולא סימטרית על הקיר. לאחר שהצבע התייבש, תלתה מדפים עם תומכים תואמים ועליהם הניחה אקססוריז וכדים משלימים .וילון של איקאה הסתיר את הוויטרינה הישנה וכך התקבל מראה נקי ואסתטי של חדר כביסה מרווח, מואר מסודר, יפה ופרקטי.

מייקאובר חדר כביסה ג 1 (צילום: שני שבתאי)
צילום: שני שבתאי
מייקאובר חדר כביסה ג 1 (צילום: שני שבתאי)
צילום: שני שבתאי
מייקאובר חדר כביסה ג (צילום: שני שבתאי)
צילום: שני שבתאי

"השדרוג ארך בסביבות חודש, בעיקר בשל חוסר בפניות וזמן לסיים אותו, אבל אפשר לסיים אותו ביומיים עבודה", אומרת שבתאי. "נהניתי לראות שהוויז'ן שלי קורם עור וגידים ,ושאני מצליחה להפוך ברווזון מכוער לברבור יפהפה בתקציב נמוך .חדר הכביסה הוא קודם כול פרקטי ויפה, מכיל הרבה אחסון ומסתיר את כל הבלגן שלא צריך שיראו .לא היה פשוט למצוא ארון אחסון שיתאים בדיוק למידות ושיכיל אחסון רב, שיהיה בתקציב נמוך ולא מנגר וגם ייראה יפה ויתאים לסגנון שרציתי".

שווה להשקיע כמה שקלים בדירה שכורה

שלא כנהוג לחשוב, דירה שכורה וישנה היא לא גזירת גורל מבחינתה. "גם אם אנחנו גרים בדירה שהנתונים שלה לא הכי טובים כמו ריצוף ישן או מטבח לא עדכני, אפשר לפתור הכול בעזרת יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסה. שווה להשקיע כמה שקלים, כמובן באישור בעל הדירה ובפרופורציות, כדי להרגיש טוב כשנכנסים לבית יפה ומעוצב. קצת צבע ואקססוריז נכונים כמו ואזות, כדים, סלסילות קש לאחסון מגבות ונייר טואלט, פרחים וצנצנות אחסון לאבקות הכביסה, עושים שינוי מהותי וכדאי".

מייקאובר חדר כביסה ג שני שבתאי דן שבתאי (צילום: דן שבתאי)
שני שבתאי | צילום: דן שבתאי

כמה זה עלה לה?

 • 5 מטר גליל פי.וי.סי, אביזמל דקורציה רחוב העלייה 33 ת"א :35 שקלים למ"ר, סה"כ 175 שקלים.
 • ארונות מטבח, סדרת ENHET באיקאה: 1,500 שקלים.
 • משטח עבודה, אלון מולבן מאיקאה: 500 שקלים.
 • מדפים, הום סנטר: 80 שקלים.
 • 4 תומכי מדפים מעץ, הום סנטר: 18 שקלים ליחידה, סה"כ 72 שקלים.
 • 2 סלסילות קש לאחסו, הסטוק: 25 שקלים ליחידה, סה"כ 50 שקלים.
 • צנצנות אחסון לכביסה, איקאה: 19 שקלים.
 • בקבוק אחסון, איקאה: 19 שקלים.
 • צבע טמבור 5 ליטר, הום סנטר: כ-150 שקלים.

סך הכול: כ-2,565 שקלים