לא מעט חששות מלוות את יום החתונה המרגש, ובשביל לא מעט כלות מצטרף אליהם החשש מהרגע שבו יצטרכו ללכת לשירותים כשהן לבושות בשמלה שלא ממש ניתנת להפשלה נוחה. והנה, מתברר שגם לבעיה הזאת יש פתרון באיקאה. כן, אם אתם שייכים לאנשים המאמינים שבסניפי הענקית השוודית אפשר למצוא פתרון לכל הבעיות בחיי היומיום, או לפחות לרובן – זאת כנראה ההוכחה.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

את הפתרון הגאוני הגתה אישה בשם טינה, והיא שיתפה אותו פוסט בפייסבוק, שהפך במהרה לוויראלי והגיע לבלוג Ikea Hackers. "התחתנתי לפני כמה שבועות בשמלה בגזרת בת ים והייתי ממש מודאגת שלא אוכל ללכת לשירותים ו... להתמודד", כתבה טינה. "חששתי שמישהי תיאלץ לעזור לי או לצפות בי ביום החתונה שלי, או שלא יהיו לי ידיים חופשיות להשתמש בנייר טואלט. ואפילו גרוע יותר – מה אם אקבל מחזור? אין מצב! יש פתרונות לזה ברשת אבל הם יקרים, רק משום שהם מיועדים לחתונות".

אז טינה חשבה על פתרון משלה. היא השתמשה בתיק הקניות הגדול של איקאה מדגם Frakta (מחירו בארץ חמישה שקלים). את הסל היא קיפלה אותו וגזרה בתחתיתו פתח, בערך ברוחב האגן שלה. "זהירות", היא כותבת, "אסור שהפתח יהיה גדול מדי. עדיף לגזור פתח קטן ואז להרחיב אותו אם צריך. הוא חייב להיות צמוד לגוף שלך כדי שזה יעבוד! ככל שהפתח יהיה צמוד יותר, זה יעבוד טוב יותר. אל תקחי את המידות שלי כדוגמה, כל גוף הוא שונה".

View this post on Instagram

A post shared by Jules Yap (@ikeahackersofficial) on

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

ביום החתונה רק צריך לדאוג שהתיק הגזור יהיה זמין. כשהכלה צריכה לשירותים, היא מניחה את התיק על הרצפה, נכנסת לתוכו ומרימה אותו למעלה עם כל הבדים והתחרות של השמלה. את הידיים היא משחילה בידיות כך שהן משמשות בתור כתפיות  – וזהו. "אפשר לתת את התיק לחברה טובה או להשאיר אותו בחדר השירותים", מפרטת טינה. "כשאת צריכה להשתמש בשירותים אין צורך להסיר את הנעליים אלא פשוט להיכנס לחור ולתחוב לתיק את החלק התחתון של השמלה".

החלק הגאוני הוא שהידיים חופשיות לעשות כל דבר, בין אם זה להפשיל את התחתונים או להשתמש בנייר טואלט. כמובן שאין צורך לרוץ לאיקאה ולקנות תיקבמיוחד. אפשר להשתמש בתיק או בשקית גדולים דומים שיש בבית. "יש! אפשר גם להיות כלה וגם לשמור על הפרטיות", חתמה טינה את הפוסט שלה.