איך מוסיפים צבע לרחוב והופכים אלמנטים ציבוריים ומשעממים למיצגי אמנות מרעננים? אמני רחוב מרחבי העולם בחרו להשתעשע בגרם מדרגות עירוני ולהוסיף צבע וצורה לנוף האורבני. מברזיל עד לבנון, קבלו מדרגות מצוירות, צבועות, ומרגשות. מדרגות שיעצרו את הנשימה שלכם עוד לפני שתתחילו לטפס. 

צורות וצבעים בלבנון. DIHZAHYNERS, הם קבוצת אומנים מביירות, לבנון שעובדת על פרויקט בשם "paint up", שנועד להפוך את רחובות ביירות לצבעוניים ושמחים יותר. במקרה שלפניכם, הם עשו זאת דרך צביעה צורנית של המדרגות.

מדרגות לצד מדרגות
אפשר בכלל להשוות? | צילום: Dihzahyners-Project
מדרגות משלושים
כך הרבה יותר נעים לטפס | צילום: מתוך האתר streetartutopia.com

צבעי הקשת בגרמניה. האומן הגרמני, אורסט גלסטר, צבע יותר מ-110 מדרגות בכל צבעי הקשת בעיירה הגרמנית וופרטל.

מדרגות קשת
בכל צבעי הקשת כפול 110 מדרגות | צילום: מתוך האתר: artofmiami.com

מוזאיקה בארצות הברית. המדרגות הצבעוניות שנמצאות בשדרה ה-16 בסן פרנסיסקו מובילות לנקודת תצפית על העיר. 163 מדרגות מצופות ב-2,200 אריחי מוזאיקה צבעוניים, שנעשו בעבודת יד בהשראת המדרגות המפורסמות בריו דה ז'נרו. אומני המוזאיקה, איילין בר וקולט קרט'צר, עבדו ביחד עם 300 מתנדבים במשך שנתיים וחצי כדי לגרום לטיפוס להיות מרהיב.

מדרגות פרחים
לא פחות מ-2,200 אריחי מוזאיקה צבעוניים | צילום: מתוך האתר 9wows.com

קלידי פסנתר בצ'ילה. בעיירה הצבעונית ולפראיסו במרכז צ'ילה אפשר לטפס עם שיר בלב על המדרגות המוזיקליות הללו, שצבועות כמו קלידים של פסנתר.

מדרגות פסנתר
באיזה סולם אנחנו? | צילום: מתוך האתר Jean-Baptiste

נוף מקומי בצ'ילה. ועל מדרגות אחרות בוולפראיסו שבצ'ילה בחרו להציג נופים מקומיים.

מדרגות ים
לעלות דרך הנוף | צילום: street-art-in-Valparaíso-Chile

הצדעה לנשים בברזיל. האומן הצרפתי JR ביקש לחשוף את פניהן של נשות ריו דה ז'נרו ברחבי העיר כחלק ממיצג שנקרא "נשים הן גיבורות". המחווה שנועדה להכיר בנשים המתגוררות בשכונות מוכות הפשע והאלימות ולהצדיע להן על גבורתן היומיומית.

מדרגות עם אישם
הצדעה לנשים | צילום: מתוך האתר www.jr-art.net

אנשים מטפסים בדנמרק. אומן הגרפיטי הדני Geniale-graffiti, הפך את המדרגות הציבוריות למחממות את הלב כשצייר אנשים קטנים לכל אורכן, מנסים לעלות כל הדרך למעלה.

מדרגות אנשים קטנים
קשה, קשה לטפס | צילום: מתוך האתר ybdc.nl

דמויות מקרח בגרמניה. 1,000 אנשים מקרח הוצבו על מדרגות כיכר מרכזית בברלין על ידי האומן הברזילאי נלה אזוודה, על מנת להסב את תשומת הלב לשינויי האקלים בקטבים.

מדרגות שחור לבן
שינויי מזג האוויר הביאו אותו לחשוב | צילום: מתוך האתר chinadaily.com

המדרגות שבסיאול, קוריאה, הנקראות "מכתבי אהבה", מצוירות בצורה כל כך מושלמת, שבמבט ראשון קשה להבחין שאלו מדרגות ולא ציור ענק.

מדרגות בדמות אישה
אהבה אורבנית | צילום: מתוך האתר arcdaily.com

ולא רק על המדרגות: ציורי הרחוב משתלטים על המדרכה