דאשה ז'וקובה, אשתו בנפרד של המיליארדר הישראלי-רוסי רומן אברמוביץ', מתכננת לבנות את הבית הפרטי הגדול ביותר במנהטן, כך כותב "הניו יורק פוסט". על פי התוכניות האדריכליות, ז'וקובה מתכננת לאחד שלושה בתים הנמצאים ברחוב East 75th בשכונת אפר איסט סייד היוקרתית. שטחו של הנכס המאוחד יהיה יותר מ-2,900 מ"ר. לפי הערכות העיתון, עלות קניית הבתים הייתה 90 מיליון דולר והשיפוץ יעלה כ-100 מיליון דולר.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

בחודש שעבר העביר אברמוביץ' לז'וקובה את שלושת הבתים תמורת 74 מיליון דולר. עוד בית סמוך עבר מאברמוביץ' לז'וקובה תמורת 16.5 מיליון דולר, אבל הוא לא יסופח לנכס המאוחד. את השיפוץ של הנכס המאוחד, הכולל שש קומות, תכנן אדריכל סטיבן ואנג. על פי התוכניות, שאושרו על ידי ועדת שימור האתרים של עיריית ניו יורק, הבית יכלול 12 חדרי רחצה, בריכה, גן פסלים וגלריית אמנות בגובה שתי קומות, שתי מעליות, מרתף יין, שני מטבחים וסאונה.

הקומה הרביעית, ששטחה כ-418 מ"ר, כוללת את חדר השינה הראשי עם חדר רחצה צמוד, חמישה חדרי ארונות וחדר עבודה. בקומה החמישית מתוכננים ארבעה חדרי שינה נוספים, לכל אחד חדר רחצה צמוד, ושני חדרי לימוד ומשחקים. בקומה השישית יהיו גן ואזור אכילה חיצוני.

דאשה ז'וקובה (צילום: Pascal Le Segretain/Getty Images)
צילום: Pascal Le Segretain/Getty Images

חלקו האחורי של הנכס יחופה בלוח זכוכית בגובה ארבע קומות וישקיף לעבר גן בסגנון יפני. אדריכל שראה את התוכניות אמר ל"פוסט" כי מדובר בזכוכית משוריינת המשמשת בדרך כלל לבניית גורדי שחקים. על פי התוכניות רוחבו של גרם המדרגות בבית יהיה יותר מחמישה מטרים, למרות שבדרך כלל רוחב גרם המדרגות, גם בבתים המפוארים ביותר אינו עולה על 2.40 מטרים.

סאשה ג'וסיפוביץ', עורך כתב עת לעיצוב ולארכיטקטורה, אמר ל"פוסט" כי עיצוב הפנים המתוכנן לבית מפואר במידה יוצאת דופן. "זה איזון מושלם של צורה ותפקיד", הוא אמר. הבית, הוסיף, "בנוי כמו ארמון אבל יש גם הרבה חללים משפחתיים אינטימיים".

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

אברמוביץ' הוא חבר קרוב של ולדימיר פוטין, הבעלים של קבוצת הכדורגל צ'לסי והונו האישי מוערך ב-11.4 מיליארד דולר. הוא מחזיק בתעודת זהות ישראלית ולפני שלוש שנים רכש את מתחם מלון ורסנו בשכונת נווה צדק בתל אביב, ככל הנראה כדי להקים שם את ביתו.

ז'וקובה בת ה-37 היא אישתו השלישית של אברמוביץ' בן ה-51. השניים נישאו ב-2008 והודיעו על פרידה ב-2017. לשניים שני ילדים, בן בת (לאברמוביץ' עוד חמישה ילדים מנישואיו השניים). ז'וקובה, בתו של המיליארדר אלכסנדר ז'וקוב, היא מעצבת אופנה ואספנית אמנות.