בית מיושן בברצלונה, ספרד, שופץ ונוסף בו מקום רב לאחסון ספריו הרבים של בעל הבית. בעקבות כך המתכננים מסטודיו LoCa נתנו לו את השם "הספרייה". שטחו של הבית 200 מ"ר והוא כולל ארבע קומות. המבנה הצר והארוך לא שונה במהלך השיפוץ, אבל החלוקה הפנימית השתנתה לחלוטין, והמבנה - שבעבר התגוררו בו כמה משפחות - אוחד לבית מגורים אחד עם מרחבים גמישים ופתוחים. כדי ליצור המשכיות בין החללים נעשה שימוש רב בעץ, והחללים עוצבו בסגנון מודרני עם נגיעות קלאסיות, כמו קיר לבנים בהירות, אריחים מאוירים בסגנון ספרדי במטבח ואח לבנה עם עיטורים מפותלים. הנברשות המודרניות התלויות בבית הן מקולקציית Wireflow שעיצב אריק לוי הישראלי לחברת התאורה הספרדית Vibia.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> ת"א: מרפאת השיניים הישנה הפכה לדירת גן משגעת

>> הווילה המטריפה של שני מ"מאסטר שף" בשדרות 

לדברי המעצבים, הצעד הראשון בעיצוב מחדש של הבית היה פתיחת חלל כפול בין הסלון שבקומת הקרקע לסטודיו שבקומה הראשונה. בזכות החיבור הזה וקירות הזכוכית הגדולים הפונים לפטיו, הבית מלא אור למרות המבנה הצר והארוך. בין הקומות (כולל המרתף שצמודה לו גינה פרטית) מקשר גרם מדרגות מחופות עץ בהיר, התחומות בצד אחד במעקה מיתרים מברזל ובצד השני בקיר לבֵנים בהירות הנמשך לאורך כל הקומות. בקומת הכניסה יש סלון ומטבח עם ארונות כהים המעוטר באריחים מאוירים ולצידו שולחן אוכל מלבני כהה. מהסלון יש יציאה לפטיו שבו מטבח חוץ ופינות ישיבה. 

כבר בקומת הכניסה בולטת הספרייה השחורה, הממשיכה אל הקומה הראשונה. בעוד שבקומת הקרקע מדפי הספרייה מרווחים יותר וניצבים בהם פריטי נוי, עבודות אמנות ועציצים, בקומה הראשונה היא מלאה ספרים. בבית יש ספריות נוספות מחופות בעץ, וגם חלק מהכורסאות כוללות מעין שידות מובנות מעץ לספרים. חדר השינה של בעל הבית וחדר הרחצה שלו תחומים בקירות זכוכית, כך שגם מהם נראית הספרייה הדומיננטית. 

עיצוב LoCa Studio, ג - 1 (צילום: Pol Viladoms)
צילום: Pol Viladoms

עיצוב LoCa Studio - 3 (צילום: Pol Viladoms)
צילום: Pol Viladoms
עיצוב LoCa Studio, ג (צילום: Pol Viladoms)
צילום: Pol Viladoms
עיצוב LoCa Studio - 4 (צילום: Pol Viladoms)
צילום: Pol Viladoms
עיצוב LoCa Studio, ג - 7 (צילום: Pol Viladoms)
צילום: Pol Viladoms
עיצוב LoCa Studio, ג - 11 (צילום: Pol Viladoms)
צילום: Pol Viladoms
עיצוב LoCa Studio, ג - 10 (צילום: Pol Viladoms)
צילום: Pol Viladoms
עיצוב LoCa Studio, ג - 12 (צילום: Pol Viladoms)
צילום: Pol Viladoms
עיצוב LoCa Studio - 7 (צילום: Pol Viladoms)
צילום: Pol Viladoms
עיצוב LoCa Studio, ג - 6 (צילום: Pol Viladoms)
צילום: Pol Viladoms
עיצוב LoCa Studio - 11 (צילום: Pol Viladoms)
צילום: Pol Viladoms
_OBJ_OBJ_OBJ_OBJ

_OBJ