האדריכלית הישראלית רחלי רותם היא מיוצרי המיצב "ריבועי לב" (Heart Squared) המוצב בכיכר טיימס בניו יורק לרגל הוולנטיינס. את המיצב יצרו במשרד MODU שבבעלותם של רותם ואדריכל פו הואנג וסטודיו אריק פורמן, והוא זכה בתחרות עיצוב לב לכבוד ולנטיינס בכיכר טיימס, המתקיימות זו השנה ה-12. אוצרות התחרות השנה הייתה באחריות מוזיאון קופר יואיט לעיצוב. כצפוי מיצירה הנמצאת באחד המקומות המיותרים בעולם, המיצב כבר מככב באינסטגרם.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> ב-200 אלף שקל: מהפך בדירת הקבלן בראש העין

>> זה הדבר הכי מזוהם בחדר השינה שלכם

המיצב "ריבועי לב" מעוצב בצורת לב אנטומי עשוי מרשת של קוביות ממוטות פלדה דקים. מסבך הפלדה מזמין את הרוח לעבור אותו בקלות ומעודד את הציבור להקיף אותו ולחוות את הרשת האינסופית שלו. בתוך הרשת קבועות יותר מ-120 מראות היוצרות צורת לב ומשקפות את הסביבה האורבנית והאנשים. המבקרים יכולים להקיף את הלב מכל צדדיו, ומזווית מסוימת המראות משקפות את השמים בלבד וכך המיצב משקף את היכולת להתחבר לטבע גם בלב העיר.

לב בטיימס סקוור, ג - 3
צילום: Frank Oudeman©OTTO
לב בטיימס סקוור, ג
צילום: Frank Oudeman©OTTO
לב בטיימס סקוור - 1
צילום: Frank Oudeman©OTTO
לב בטיימס סקוור - 3
צילום: Frank Oudeman©OTTO
לב בטיימס סקוור, ג - 4
צילום: Frank Oudeman©OTTO
לב בטיימס סקוור, ג - 2
צילום: Frank Oudeman©OTTO
לב בטיימס סקוור - 2
צילום: Frank Oudeman©OTTO

לדברי היוצרים, בעוד שהבנייה לגובה עיצבה את המראה של מנהטן, הפרויקט דווקא מדגיש את חשיבותה של "מנהטן האופקית שהיא הקומה הציבורית בעיר. כאוטית, צפופה ורועשת – זהו חלק מניו יורק שלמדנו להוקיר במיוחד. גדולתה היא בכך שהיא מאפשרת לנו את החופש להיות עצמנו בין אחרים, השונים מאיתנו".

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

רחלי רותם, שגדלה בתל אביב, היא בעלת תואר ראשון באדריכלות מהטכניון בחיפה ותואר שני בעיצוב אדריכלי מתקדם מאוניברסיטת קולומביה בניו יורק. ב-2012 הקימה את משרד האדריכלות MODU עם אדריכל פו הואנג, בעל תואר ראשון במדעים מהמכון הטכנולוגי בג'ורג'יה באטלנטה ותואר שני באדריכלות מאוניברסיטת קולומביה בניו יורק. משרד MODU מתמקד בפרויקטים המחברים בין אדריכלות, חברה וסביבה.

המיצב "ריבועי לב" עומד בכיכר Father Duffy שבצפון כיכר טיימס, בשדרה השביעית, בין רחוב 46 לרחוב 47. הוא יישאר במקום עד 28 בפברואר 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Times Square NYC (@timessquarenyc) on

  

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by ⓜⒺⓁⒾⓢⓢⒶ (@madinnyc) on

  

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by LUMA Hotel Times Square (@lumahoteltimessquare) on

  

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Dicas de Nova York (@dicasnovayork) on

 _OBJ