עוד פרויקט בנייה שערורייתי עומד לצאת לדרך בדובאי – קומפלקס מגדלים המתפרש על פני 4,000 דונם בהשראת דמויות מאלף לילה ולילה, כולל אלאדין וסינבד המלח. העיר אלאדין תציג שישה מגדלים, חלקם מעוצבים בדמות המנורה הקסומה שלו, המחוברים על ידי גשרים ממוזגים עם שבילים נעים (שטיחים מעופפים?)

הבנייה צפויה להתחיל בשנה הבאה, ולמרות שהעלות הכוללת עדיין לא נחשפה, חוסיין נאסר לוטה, המנהל המוניציפלי הכללי של דובאי, סיפר על פי Business Insider כי יש לו את המימון לפרויקט. בעבר אמר לוטה כי מגדלי אלאדין יהיו סמלים של אגדות העבר עם נגיעות של מאפייני היופי והתיירות של העיר.

עוד באתר לעיצוב הבית:

האחרון בשורת פרויקטים שאפתניים

המגדלים יהיו בני 34, 26 ו-25 קומות, ויכילו משרדים, לפחות מלון אחד, וחניה ל-900 מכוניות. למרות שמדובר באזור היסטורי, במקום שבו סירות עץ עדיין חוצות את הנהר וסוחרים מחליפים סחורות בשווקים, ימוקמו המגדלים מחוץ לאזור המתמודד כיום להיחשב אתר מורשת עולמי של אונסק"ו.

הקומפלקס הוא האחרון בשורת פרויקטי בנייה שאפתניים בדובאי. ה-Dubai Frame, מבנה שגובהו 150 מטר ורוחבו 93 מטר הזהה לבניין Grande Arche de la Defense שבפריז, אמור להיפתח במחצית השנייה של השנה. עוד בקנה: "ורד המדבר", הצפוי להיבנות בשנה הבאה בעלות של כ-8.3 ביליון דולר ולאכלס 160 אלף איש; וכן הגלגל הענק הענק בעולם, "עין דובאי", שצפוי להיות מושלם ב-2018.

מגדלי אלאדין בדובאי
שישה מגדלים קסומים | צילום: Dubai Municipality
מגדלי אלאדין בדובאי
שורה של פרויקטים שאפתניים | צילום: Dubai Municipality