לפעמים יותר הוא פחות, ולפעמים עומס מצליח לייצר אווירה עיצובית חיובית. זה בדיוק המקרה של מתחם Barrio East הלונדוני, שהתיאור שלו נע בין המקום הכי מהמם שראיתם לבין "וואוו, זה מלא בצבעים". שלושת החללים המרכיבים את המתחם משופעים באווירה לטינית בזכות עיצוב קשקשני ותוסס. מיקומו של המתחם בשכונת שורדיץ' המתפתחת מהווה אבן דרך נוספת בהפיכתה של השכונה שבאיסט אנד לדבר החם הבא.

מסעדה לונדון, בר גובה (צילום: DTWO Design)
תקרה ירקרקה מעוטרת וטפט בהדפס קווילט | צילום: DTWO Design

לפני: חלל מוזנח עם עכברושים

ומה היה שם לפני בואו של משרד העיצוב DTWO? חלל מוזנח ועכברושים. בזאת לא הסתכמו האתגרים שניצבו בפני המעצבים, שנדרשו להרחיב את קיבולת החלל מ-450 איש ל-600. כפי שאפשר להתרשם, לעכברושים אין זכר, והחלל עצום, מרווח ויפהפה. הפריסה המחודשת היא המפתח לחוויית המבקר, שיכול לבחור כיצד לבלות: בשיחה שקטה עם חברים בבר הקוקטיילים, בארוחת ערב משפחתית במסעדה או בריקוד מושחת וסוער במועדון.

מסעדה לונדון, פנים (צילום: DTWO Design)
קירות אבן ותקרה אדומה במסעדה | צילום: DTWO Design
מסעדה לונדון, פינה (צילום: DTWO Design)
ספות עור במיני בר | צילום: DTWO Design
מסעדה לונדון, ספה (צילום: DTWO Design)
זהירות, אורות מסנוורים | צילום: DTWO Design

המעצבים לא חסכו באלמנטים רעשניים, ובעוד אתם יושבים בנוח על ספסלים בעלי כריות עור, תצטרכו להתמודד עם טאפט ססגוני. רחבת הריקודים מלאה באורות ושלטי ניאון, שחלקם יצירות אמנות בפני עצמם. בר הקוקטיילים עמוס בבקבוקים וחפצים נוספים, וכל הערבובייה הזו שוכנת בין תקרה ירקרקה מעוטרת לבין טאפט בהדפס קווילט, שמכסה את קיר הבר התחתון. גם יושבי המסעדה לא יכולים לאכול בנחת - למרות שהשולחנות והכסאות מזכירים דיינר אמריקאי נושן - כיוון שהם מוקפים בתקרה אדומה, קירות אבן, אהילי מנורות צבעוניים וטאפט בהדפס מרובעים עם אשליית תלת מימד.

מסעדה לונדון, שלט גובה (צילום: DTWO Design)
שלטי נאון מעוצבים ברחבת הריקודים | צילום: DTWO Design

תחשבו מה שתחשבו על המקום הזה, אין ספק שגם אם תחושו סחרחורת לאור הבחירות הסגנוניות - זה בדיוק מה שימשוך למקום את כל מי שנחשב למשהו בלונדון.

עוד קצת צבע: דירת קרנבל בברזיל
וגם: המסעדות היפות בעולם