סרטון של "הדירה הכי קטנה בניו יורק" שפרסם אייי.ג'יי ובר, צעיר המתגורר בשכירות בשכונת וסט וילג', צבר כמעט 21 מיליון צפיות בשישה ימים. "לא משנה מה הצפיות שלכם – תנמיכו אותן", אומר ובר בתחילת הסרטון, לפני שהוא פותח את הדלת המובילה לחדר שגודלו כ-7 מ"ר.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

 >> יש לכם מטבח לבן? אל תעשו את הטעות הזאת

>> עפולה: השקיעו 116 אלף שקל בחדר השינה. שווה?

"מיד בכניסה נמצא הכיור, וממש לידו, באופן נוח מאוד, נמצא המטבח", מספר ובר. "המטבח" כולל מקרר קטן ומעליו מיקרוגל ושני מדפים. במדפים ניצבים צלחת אחת וקערה אחת וכמה קופסאות ("אין כאן ערך תזונתי", אומר ובר). בהמשך נמצא "אזור המגורים" ובו מיטת קומותיים – התחתונה מיטת זוגית והעליונה מיטת יחיד. בפינת המיטה התחתונה ניצבת מנורת לבה ("זה מה שהיה חסר כאן"), בפינה עומד ארון פתוח ויש אפילו פסנתר אלקטרוני.

@ajwebber

##nyc ##livinglikerockstar ##carbohydrates

♬ original sound - AJ

"הנמכתי את הציפיות שלי והן עדיין היו גבוהות מדי", נכתב באחת מ-31 אלף התגובות לסרטון. "החדר שלי במעונות גדול יותר מזה", נכתב בתגובה נוספת. בתגובה אחרת הוצע לוובר להיפטר מהמיטה התחתונה ולהשתמש בשטח כפינת ישיבה.

גולשים רבים רצו לדעת איפה נמצא חדר הרחצה, ובתגובה פרסם ובר סרטון נוסף. בסרטון, שכבר צבר 7.6 מיליון צפיות, הוא מספר שיש שירותים משותפים אבל אין בהם סבון או נייר טואלט. לא ברור איפה ובר מתקלח.

@ajwebber

Reply to @zoloftsiderffects

♬ original sound - AJ

"לא משנה כמה אתה משלם, זה יותר מדי", נכתב באחת התגובות לסרטון הראשון. ובר אמנם לא חשף את שכר הדירה שהוא משלם, אבל לפי "הניו יורק פוסט", השכירות במגורים דומים היא כ-1,600 דולר (כ-5,060 שקל) לחודש.

הסרטון של ובר בהחלט ממחיש את העלייה בביקוש לדירות שכורות בניו יורק, ובעיקר במנהטן. ניו יורק אמנם דורגה רק במקום השישי במדד הערים היקרות בעולם של האקונומיסט לשנת 2021 (ותל אביב במקום הראשון), אבל עדיין מדובר בעיר יקרה מאוד שלא קל לשכור בה דירה. בעוד שבשנה שעברה, בעקבות מגפת הקורונה שפגעה קשות בעיר, ירד הביקוש לדירות שכורות ואיתו מחירי השכירות, בחודשים האחרונים הביקוש עלה שוב, בשיעור גבוה מהצפוי, וצעירים רבים שמחפשים מגורים בעיר מוכנים לשלם לא מעט ולחיות בתנאים מאתגרים למדי.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

>> הירשמו לניוזלטר של living

פתרון גדול לדירה קטנה

ויטלי ספינלר, מאמנת כושר המתגוררת באוטרכט, הולנד, הצליחה להפיק את המקסימום מהדירה הקטנה שלה בעזרת מעט ריהוט מאוד מדויק – ספה ורודה, דלפק עם משטח עץ ושני כיסאות בר, שולחן קטן וכמה עציצים ירוקים. בדירה הקטנה אין ארונות או מקום אחר לאחסון, לכן ספינלר הרכיבה מיטה מיחידות אחסון של איקאה. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Whitley Spinnler (@wspinn)

  

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Whitley Spinnler (@wspinn)

הפוסט של הרכבת המיטה צבר כבר יותר מ-3.2 מיליון צפיות, 96 אלף לייקים ותגובות רבות. בטקסט הסבירה ספלינר שמלבד המגירות, היא משתמשת גם בחלל שמתחת למיטה לאחסון (לצורך כך היא מזיזה את המזרן). היא כתבה שהמבנה עמיד, והוסיפה: "המיטה מאוד נוחה וניסיתי לקפוץ עליה. היא עדיין מחזיקה מעמד". ומה לגבי גובה המיטה? ספלינר היא מאמנת כושר ולכן אין לה בעיה לקפוץ למיטה, אבל אם אתם מתכננים מבנה דומה – כדאי לשקול להוסיף שרפרף או מדרגות.