צבעוניות נועזת מתקשרת בדרך כלל לעיצוב מודרני עכשווי. הדיירת טטיאנה ניקול, שהיא גם המעצבת של הדירה הססגונית שלפניכם, ידעה להכניס צבעוניות מרעננת על ידי פריטים ואוספים אישיים, ועדיין לתת במה מכבדת למטען ההיסטורי של החלל, וזאת באמצעות בחירה בחידוש ושימוש בפרטי בנייה מקוריים הקיימים בדירה.

הדירה נמצאת בבניין היסטורי במארה, אחד הרובעים היפים והפופולריים של פריז. הרובע, ששופץ בשנות ה-60 וה-70 של המאה ה-20, ידוע בסמטאות ההיסטוריות הצבעוניות שלו ובחנויות האופנה והגלריות השוכנות לאורך הרחובות הקטנים. המארה היה אזור מגוריהם של האריסטוקרטים הפריזאים במאה ה-16, והיום נחשב לאזור מגורים אופנתי של צעירים, אמנים ובוהמיינים.

דירה במארה (צילום: Meero.fr)
צבעוניות מרעננת על ידי פריטים ואוספים אישיים | צילום: Meero.fr
דירה במארה (צילום: Meero.fr)
רצפת הקבושון - שילוב אבני גיר בהירות ושיש שחור | צילום: Meero.fr
מדפים  (צילום: Meero.fr)
אזור הכניסה קיבל נגיעות של עיצוב סקנדינבי | צילום: Meero.fr

פינת עבודה (צילום: Meero.fr)
פינת העבודה הממוקמת בחלל הכניסה | צילום: Meero.fr

עוד באתר לעיצוב הבית:

פריזאית טיפוסית

המעצבת עברה לדירה לפני כמה שנים והתאהבה בה ממבט ראשון, ואיך אפשר שלא? מדובר בדירה פריזאית היסטורית טיפוסית בעלת אלמנטים דקורטיביים רבים - פרקט ורסאי, נגרות מעץ מלא, רצפת קבושון (שילוב אבני גיר בהירות ושיש שחור), תקרות גבוהות ואח לחימום בימי החורף הקרים.

כאשר ניגשה ניקול למלאכת התכנון, החליטה לתת מקום של כבוד לאלמנטים ההיסטוריים הקיימים, שמרה וחידשה את מפתחי העץ הרבים בדירה, ובחרה להשאיר את רצפות הקבושון והטרצו המקוריות. מה שמצא חן בעינינו במיוחד היה בחירת מערכת צבעים שמחה ורעננה ושילובה בתוך מערך הגוונים הניטרלי המקורי, לבן ועץ. אזור הכניסה קיבל נגיעות של עיצוב סקנדינבי בעזרת גוון כחול וחומרים טבעיים. כיוון שחלל הכניסה גדול, החליטה ניקול למקם בו את פינת העבודה.

למטבח נבחר גוון ירקרק אפור, חלל פשוט ומואר מאוד הכולל נגיעות של אריחי זליז צבעוניים. על המדפים שהותקנו הונחו אלמנטים דקורטיביים בעלי אופי נוסטלגי: מחבתות מנחושת, פינוקיו מעץ, מראה קטנה ופרפרים ממוסגרים. כמו כן, הבחירה בגוף התאורה התלוי במרכז המטבח הייתה במחשבה להכניס ניחוח של תחילת המאה ה-20.

סלון (צילום: Meero.fr)
במה מכבדת למטען ההיסטורי של החלל | צילום: Meero.fr
פינת אוכל (צילום: Meero.fr)
פינת האוכל הפתוחה לסלון, פלוס מחווה לקבוצת הכדורגל הארגנטינית | צילום: Meero.fr

מטבח (צילום: Meero.fr)
המטבח. חלל פשוט ומואר מאוד הכולל נגיעות של אריחי זליז צבעוניים | צילום: Meero.fr

נגיעות טקסטיל ממרוקו

מלבד כישרון עיצוב ותכנון פנים, המעצבת הצעירה טטיאנה ניקול מייצרת ומעצבת את הריהוט בדירות שהיא מתכננת, ובכך משלימה את האווירה הרצויה. פינת האוכל פתוחה לחלל הסלון, הכיסאות והספסל עוצבו על ידי הדיירת כרהיטי עץ גושני במראה לא מעובד, הסלון וחדר השינה נצבעו בלבן עם נגיעות צהובות של טקסטיל ממרוקו כגון שטיחים וכריות, וגם המראות, השידות ותיבת העץ הן חלק מקולקציית הריהוט של הדיירת המוכשרת.

מפריטי עץ רבים בבית (שולחן הקפה, השידה והארגז בחדר השינה) ניתן להתרשם באתר האינטרנט שלה. שולחן האוכל עשוי עץ מסיבי ומאחוריו הקיר שנצבע בכחול וצהוב, מעין מחווה לנבחרת הכדורגל של ארגנטינה, ארץ מוצאה של ניקול.

למרות שגודל הדירה הוא 90 מ"ר, התקרות הגבוהות נותנות תחושת מרחב, והן, לצד רצפות העץ ופריטי הנגרות האיכותיים, ובתוספת המחשבה, התכנון המתאים לימינו ומציאת הפתרונות הרלוונטיים לסגנון משיגים תוצאות מרהיבות!

שינה (צילום: Meero.fr)
חדר השינה. לבן עם נגיעות צהובות של טקסטיל ממרוקו כגון שטיחים וכריות | צילום: Meero.fr
שינה (צילום: Meero.fr)
התקרות הגבוהות נותנות תחושת מרחב | צילום: Meero.fr
שידה (צילום: Meero.fr)
המראות, השידות ותיבת העץ הן חלק מקולקציית הריהוט של הדיירת | צילום: Meero.fr
שידה (צילום: Meero.fr)
צילום: Meero.fr
_OBJ_OBJ_OBJ

_OBJ

עיצוב פנים: טטיאנה ניקול
צילום: meero.fr 

במדור הקודם: עושים היסטוריה – חידוש דירה בברצלונה
הכתבה הוכנה על ידי סטודיו בזלת - אדריכלות שימור ועיצוב פנים במבנים היסטוריים