בבית במושב בשרון גרה משפחה בת שלוש נפשות: שני אוסישקין דרי - בעלת סטודיו לעיצוב ותכנון פנים, בעלה רז - בעל משתלות העוסקות בעיצוב ובהשכרת צמחייה לאירועים, אריאל הקטנה בת שלוש ואנג'ל כלבת הפקינז, הנחשבת אף היא כבת המשפחה עם זכויות מלאות.

הבית נבנה בנחלת ההורים במושב, סמוך לבית הוריו של רז. הבית מתפרש על פני קומה אחת ושטחו כ-150 מ"ר, בית מרווח ומפנק המשלב אור, אוויר ואוירה כפרית. בבית חלל ציבורי רחב וגבוה ובו סלון, מטבח ושירותי אורחים, וחלל משפחתי חם ועוטף ובו פינת משפחה, שני חדרי שינה, שני חדרי רחצה וחדר שינה נוסף המשמש כעת כחדר משחקים.

שני אוסישקין, כניסה חוץ (צילום: שירן כרמל)
במפלס אחד, בלב הטבע במושב | צילום: שירן כרמל

עוד בערוץ עיצוב הבית:    

עצי הפקאן כנוף ילדות

"השילוב של פנים וחוץ מלווה אותי רבות כמעצבת ומתכננת", מספרת אוסישקין דרי, "את הבית שלנו בחרנו להדגיש על ידי כך שמכל מקום בבית נוכל להשקיף לעבר מטע הפקאנים המשפחתי שבו התחתנו, באמצעות פתחים רבים וגדולים. נוף עצי הפקאן לובש ופושט צורה בגוונים מתחלפים על פי עונות השנה והוא תפאורה מקסימה ומתחלפת לבית. שנינו מושבניקים מחוברים לטבע מילדות, בנים למשפחות חקלאיות, לכן נעשה שימוש בחומרים טבעיים - עץ, בטון ואבן. הבית עוצב בצבעוניות יחסית מונוכרומטית כדי לתת את הבמה לנוף הירוק הנשקף מחלונות הבית".

סיפורה האישי של שני השפיע על בחירת המקצוע שלה, וגם על תכנון ביתה. "בגיל 20, מיד עם שחרורי מהצבא, איבדתי את אבי, אשר נרצח בפיגוע ירי בעת מילוי תפקידו כרכז ביטחון שוטף במושב שבו גדלתי - כפר הס", היא מתארת. "האירוע האישי, לצד האהבה לאמנות ולאדריכלות, הביאו אותי להכרה בחשיבות הבית, המשפחה, הלכידות. בחירת המקצוע שלי הייתה מעין אתגר אישי, להגשים חלומות של משפחות נוספות ולהעניק להן מקום שנעים וכיף לחזור אליו בסוף היום, מקום שבו ייצרו חוויות משפחתיות חדשות.

"החוויה האישית שעברתי מושרשת גם בביתי, והמשכיות הייתה חלק חשוב בקונספט עיצוב הבית. התחושה מועברת באמצעות אלמנטים שעוברים בין חללים, למשל בריצוף צבעוני החוצה את מרכז הבית וממשיך החוצה".

שני אוסישקין, חוץ (1) (צילום: שירן כרמל)
פתחים גדולים בין החוץ לפנים | צילום: שירן כרמל
שני אוסישקין, חוץ (3) (צילום: שירן כרמל)
צילום: שירן כרמל
שני אוסישקין, חוץ (2) (צילום: שירן כרמל)
המטבח בחוץ ממשיך את המטבח הפנימי | צילום: שירן כרמל

שני אוסישקין, חוץ, ג (צילום: שירן כרמל)
הכניסה אל הסטודיו. פינת ישיבה חיצונית מרווחת | צילום: שירן כרמל

ספסל מרחף מאחד בין חללים

דלת הכניסה מרשימה במראה ובגודל, עשויה מברזל ומזכוכית שקופה ולצידה חלונות צרים וארוכים היוצרים חוויה מרשימה טרם הכניסה לבית. מהדלת ומהחלונות לא ניתן לראות לצדדים את חדרי הבית אלא דווקא את מלוא הנוף הנשקף מהחצר האחורית, בוסתן עצי הפרי, מטע הפקאנים ומזרקת אבן המוצבת באדנית צמחייה גדולה. מבואת הכניסה מפרידה בין המטבח והסלון מצד אחד לבין חדרי השינה מצד שני, מה שמאפשר מחד אינטימיות ומצד שני מרחב פעיל.

את הנכנסים מבחוץ לתוך החלל הציבורי מלווה אלמנט עיצובי בצורת ספסל מרחף בעל מראה בטון טבעי. הספסל מתחיל כבר מבחוץ, חוצה את החלון לצד דלת הכניסה וחובק את הקיר לעבר הסלון. הסלון והמטבח בעלי תקרה גבוהה ומרשימה, פתוחים זה לזה, ודלתות ויטרינה גדולות ורחבות מאפשרות יציאה לפרגולה ולמרפסת הגדולה שהיא חלק בלתי נפרד מהבית ומשגרת היום-יום בו.

הסטודיו שבחצר היה חדר שינה גדול, חשוך ומיושן וכעת הוא פינה שקטה, מעוצבת ומוארת, המופרדת מפעילות הבית ויש לה כניסה נפרדת ופינת ישיבה בחוץ לפגישות בימים נעימים.

שני אוסישקין, ג, סלון (צילום: שירן כרמל)
ספסל בנוי חובק את הבית מבפנים ומבחוץ | צילום: שירן כרמל
שני אוסישקין, סלון (3) (צילום: שירן כרמל)
צבעוניות מתונה עד מונוכרומטית | צילום: שירן כרמל
שני אוסישקין, סלון (1) (צילום: שירן כרמל)
שימוש מרובה בחומרים טבעיים | צילום: שירן כרמל
שני אוסישקין, ג סלון (צילום: שירן כרמל)
צילום: שירן כרמל
שני אוסישקין, ג, סלון (2) (צילום: שירן כרמל)
הירוק מרענן כל פינה בחלל | צילום: שירן כרמל

שני אוסישקין (23) (צילום: שירן כרמל)
צילום: שירן כרמל

שני ארונות מבית סבתא

"הסלון בביתנו משמש לזמן איכות משפחתי, משחק, אירוח ובעיקר לשעות השראה רבות מהנוף הנשקף ממנו", מסבירה אוסישקין דרי, "לפיכך לא נמצאים בו אלמנטים מפריעים ומסיחי דעת, כגון טלוויזיה ומחשב. ספסל הבטון המרחף משמש גם לישיבה וגם להנחת פרטי אמנות אהובים וספרי קריאה. מעל הספסל נתלתה קליפת גזע אלון השעם בשתילת צמחי בית.

"מאחר שאנו אוהבים לארח משפחה וחברים באופן יומיומי, בחרנו לוותר על השילוב הנפוץ של אי לארוחות יומיומיות ופינת אוכל נפרדת (אשר ברוב הבתים נמצאת בשימוש לעיתים רחוקות). על ידי כך חסכנו מקום והצבנו שולחן אוכל גדול במרכז המטבח, ומסביבו כסאות נוחים לישיבה ממושכת. השולחן הזה משמש אותנו גם לאירוח וגם לארוחות היומיומיות". עוד שולבו במטבח שני ארונות "מבית סבתא" - ארון אחד מכל צד המשפחה. הארונות עברו שיפוץ וצביעה ונותנים מענה נפלא לאחסון ולנוסטלגיה גם יחד.

כחלק מקונספט ההמשכיות של הבית תוכנן מטבח חוץ אשר ממשיך באופן ישיר את המטבח המרכזי. במטבח החוץ משטח שיש רחב וגדול, כיור וברז, וגריל ברביקיו הפועל על מערכת הגז הביתית. התכנון להתחברות הגריל למערכת הגז הביתית הובא בחשבון כבר בשלב בניית הבית ומשמש באופן מאוד נוח לבישול חוץ ולאירוח חברים ומשפחה לערבי ברביקיו רבים.

"שירותי האורחים הם אחד מהחדרים האהובים עלינו בבית (ועם הזמן אנו מגלים שגם על אורחינו)", מגלה אוסישקין דרי, "והם משלבים בתוכם ריצוף של חלוקי נחל שהונחו כהמשך לרצפה וחוצים חלון צמוד אל מחוץ לבית- לגינה. החלון הנמוך הצמוד לרצפה מאפשר הצצה על הגינה הצומחת בחוץ אך יחד עם זאת הגינה בחוץ מאפשרת פרטיות לשירותים".

שני אוסישקין, מטבח ופינת אוכל (2) (צילום: שירן כרמל)
המטבח. פינת אוכל גדולה, ללא אי | צילום: שירן כרמל
שני אוסישקין, ג, מטבח (צילום: שירן כרמל)
צילום: שירן כרמל
שני אוסישקין, מטבח ופינת אוכל (1) (צילום: שירן כרמל)
ארונות מבית סבתא שופצו ונצבעו | צילום: שירן כרמל
שני אוסישקין (18) (צילום: שירן כרמל)
צילום: שירן כרמל

שני אוסישקין (8) (צילום: שירן כרמל)
צילום: שירן כרמל

חדר הילדה משתנה כל הזמן

"חדר השינה נחשב לטריטוריה העיקרית והמפנקת שלנו כבני זוג. בחדר השינה קיימות נגיעות עיצוביות רומנטיות על מנת ליצור אווירה שכיף לשהות בה בסוף יום עבודה ולהתחיל את הערב. בחרנו להציב קיר גבס נמוך במרכז החדר, אלמנט מרכזי המשמש הן כגב מיטה והן כמחיצה היוצרת פרטיות לאזור ארון הבגדים וההתלבשות. כדי לייצר תחושה אוורירית יותר שילבנו בקיר הגבס משרביית פרחים רומנטית העשויה מ-MDF (סיבית דחוסה) וקלה מאוד להתקנה עצמית. מתחת לחלון ולאורך כל החדר, שילבנו ספסל עץ בנוי המשמש לישיבה, להנחת דברים וכן... גם כמשטח עבודה לקיפול כביסה. המשטח חוצה את החדר דרך ויטרינת הזכוכית וממשיך לתוך חדר המקלחת הצמוד.

"חדר הילדה עבר לא מעט שינויים בשלוש השנים האחרונות וכנראה שיעבור עוד לא מעט שינויים לאורך השנים. אני מאמינה כי חדר הילדים צריך להתפתח עם הילד והאהבות שלו - היום זו ארנבת, מחר אלזה ועוד כמה שנים? מי יודע. אני ממליצה להציב בחדר ריהוט קלאסי אשר ייתן רקע לכל שיגעון שיגיע במהלך השנים (למשל ארון בגדים במראה נקי ובצבע לבן). צבעים ניטרליים מאפשרים לקטנים שלנו לתת את הבמה לצבעוניות בעזרת מדבקות קיר בדמויות האהובות עליהם וכו' - וגם אם זה פחות לטעמכם זכרו שזוהי הממלכה שלהם וגם הם צריכים מקום שבו יוכלו לבוא לידי ביטוי ולא פחות חשוב: מקום שבו תהיה להם תחושה כיפית ושירצו לחזור אליו".

שני אוסישקין, סטודיו (צילום: שירן כרמל)
חדר שינה חשוך הוסב לסטודיו מרווח | צילום: שירן כרמל
שני אוסישקין, סטודיו (1) (צילום: שירן כרמל)
צילום: שירן כרמל
שני אוסישקין, סטודיו, ג (צילום: שירן כרמל)
צילום: שירן כרמל

שני אוסישקין, סטודיו (2) (צילום: שירן כרמל)
צילום: שירן כרמל

בסיס ניטרלי מאפשר שינויים

"טרנדים מתחלפים, אך תחושות וחוויות נשארות איתנו לעד", מסכמת אוסישקין דרי. "הרצון לשלב פריטים בעלי ערך סנטימנטלי יצר בביתנו סגנון הנע בין כפרי למודרני ואקלקטי. הבית מספר אותנו - כמשפחה, כזוג ואת אשר עברנו בילדותנו. חשוב להכניס לבית את הפריטים שאוהבים, גם אם אינם בדיוק הטרנד החדש, אך גורמים לכם להרגיש טוב או מביאים איתם זיכרונות ילדות טובים מבית סבתא.

"שינויים מתרחשים בחיינו באופן טבעי וכן מגמות העיצוב משתנות ומביאות איתן צבעוניות ופרטי עיצוב שונים. מכאן גם הטעם האישי שלנו עשוי להשתנות לאורך השנים. על כן בבנייה ובשיפוץ בית אני ממליצה כי את האלמנטים אשר בעתיד עלול להיות קושי בהחלפתם עקב עלות גבוהה או כניסה לשיפוץ נוסף - כגון ריצוף, נגרות, חיפויי קיר וכד' - עדיף לבחור ולעצב בטקסטורה ובצבע שיהיו רקע טוב לכל עיצוב שייבחר בעתיד ותמיד יהיו רלוונטיים. זאת לעומת אלמנטים אשר ניתנים להחלפה בקלות, כגון כריות, שטיח ואפילו ספה שבהם ניתן לשחק בצבעוניות, טקסטורות וטרנדים".

שני אוסישקין, שינה (1) (צילום: שירן כרמל)
קיר גבס שבו משרבייה עדינה מפריד בין אזור השינה לארון הבגדים | צילום: שירן כרמל
שני אוסישקין, שינה (2) (צילום: שירן כרמל)
ספסל אבן בנוי לאורך הקיר. דקורטיבי ושימושי | צילום: שירן כרמל
שני אוסישקין, ג, שינה (3) (צילום: שירן כרמל)
צילום: שירן כרמל
שני אוסישקין, ילדים (1) (צילום: שירן כרמל)
חדר הילדה. פינה משלה | צילום: שירן כרמל
שני אוסישקין, ילדים, ג (צילום: שירן כרמל)
צילום: שירן כרמל
שני אוסישקין, רחצה (צילום: שירן כרמל)
חלון תחתון בשירותי האורחים. טבע נכנס ופרטיות נשמרת | צילום: שירן כרמל
_OBJ

_OBJ

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

רשימת מכולת:

ארון חדר ילדים: ריביירה, כ-7,000 שקלים
מדבקת קיר חדר ילדים: לוקה, 450 שקלים
משרביית MDF בחדר שינה הורים: דקובריק, כ-500 שקלים
ארון מקלחת: טורקיז האוס בני דרור, כ-5,000 שקלים
שידת תריס בסטודיו: סטודיו  AYUNA יונת אור, 2,900 שקלים
ציורים בסלון: האמנית הדס ניקומרוב, אוסף פרטי

תכנון ועיצוב פנים: שני אוסישקין דרי, סטודיו תוצרת בית לעיצוב ותכנון פנים

סטיילינג לצילומים: נטע צנציפר