LIVING
LIVING

ת"א: חיכו ללידת בנם הבכור ועשו שיפוץ משגע

למרות המטבח זוויתי, הקיר המעוגל בסלון וחדר השינה הקטן החליטו בני הזוג לקנות את הדירה. הם ויתרו על שירותי אורחים, הדגישו את מבנה המטבח, הוסיפו צבעים - וקיבלו בית מהמם ומיוחד

מערכת living | living | פורסם 12/05/20 12:18 
דירה בתל אביב, עיצוב יעל שביט - 2
מבט מהסלון אל הכניסה|צילום: אורית ארנון

דירה בתל אביב, עיצוב יעל שביט - 3
הוחלט להדגיש את המבנה הזוויתי המיוחד של חלל המטבח |צילום: אורית ארנון

בני הזוג, האישה עוסקת במשאבי אנוש והגבר בהייטק, רכשו דירת ארבעה חדרים בתל אביב. הדירה, ששטחה כ-90 מ"ר, נמצאת בבניין שנבנה לפני כ-25 שנה. היא הייתה במצב סביר ושמורה, אבל נדרשו החלפה מקיפה של תשתיות צנרת ומיזוג אוויר, שיפוץ של חדרי הרחצה והחלפת ריצוף וכן התאמה לצורכי בני הזוג, שחיכו ללידת בנם הבכור. המעצבת יעל שביט סייעה בייעוץ לפני רכישת הדירה והייתה אחראית על השיפוץ.

"בני הזוג רצו דירה מודרנית וצבעונית. הם ביקשו מקום רב לאחסון ומטבח נוח ופונקציונלי. המטבח נמצא בחלל זוויתי והצעתי להעביר אותו לאזור הסלון, אבל בעלי הבית רצו לשמור על מבנה סלון מסורתי", מספרת המעצבת. "בעיה נוספת הייתה יחידת ההורים – שהייתה מורכבת מחדר צר וארוך ללא מקום לארון בגודל סביר, וחדר רחצה קטן שכלל מקלחון בגודל בלתי סביר ושירותים וכיור במיקום לא נוח".

השיפוץ נמשך ארבעה חודשים מתחילת התכנון ועד המעבר לדירה, ועלה כ-400 אלף שקל, כולל תכנון ועיצוב, שינויים מבניים בחדרים, החלפת תשתיות צנרת ומיזוג אוויר, תוספות חשמל ותאורה, ריצוף ופרקט, שיפוץ חדרי רחצה ושירותים, החלפת דלתות כולל דלת כניסה, נגרות, שיש, הנמכות גבס, צבע, ריהוט, וילונות, טפטים ואקססוריז.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

דירה בתל אביב, ג, עיצוב יעל שביט - 11
הקונסולה נפתחת לשולחן|צילום: אורית ארנון

דירה בתל אביב, ג, עיצוב יעל שביט - 4
צורת האי דומת לצורת המטבח|צילום: אורית ארנון
דירה בתל אביב, עיצוב יעל שביט, לפני שיפוץ - 2
המטבח לפני השיפוץ|צילום: יעל שביט
דירה בתל אביב, עיצוב יעל שביט - 1
צבע המזנון ממשיך על הקירות|צילום: אורית ארנון
דירה בתל אביב, עיצוב יעל שביט - 18
הגדלת חדר ההורים אפשרה להוסיף ארון|צילום: אורית ארנון
דירה בתל אביב, עיצוב יעל שביט - 17
צילום: אורית ארנון

במהלך השיפוץ פורקה מרפסת השירות לצורך הגדלה של המטבח וחדר הרחצה של ההורים. קיר חדר ההורים הוזז לכיוון חדר התינוק וכך נוצרה נישה לארון גדול. בנוסף, הוחלט לבטל את שירותי האורחים. "בדירת ארבעה חדרים, כשמדובר במשפחה קטנה, כדאי לוותר על חדר השירותים השלישי לטובת שימוש אחר, למשל חדר שירות או כביסה, כמו כאן, או חדר עבודה", מסבירה שביט.

בכניסה לבית נבנתה נישה ובה ארון לנעליים ומעילים. הקיר שמול הכניסה חופה בטפט עם דוגמת עלים אקזוטית וצבעונית, ולידו ניצבת קונסולה הנפתחת לשולחן. משמאל לכניסה נמצא הסלון. כדי לטשטש את הקיר המעוגל הוצבה הספה הגדולה קצת הרחק מהקיר. החצי התחתון של הקיר שלידו נצבע בצבע כחול עמוק ליצירת מסגרת מעניינת. לעומת הספות שבצבע אפור קלאסי, המזנון הוא בצבע אדום בולט הממשיך לאורך שני הקירות שלידו. עוד יש בסלון שני שולחנות – אחד עם פלטה במראה בטון והשני עם פלטת עץ אלון. על הקיר תלויים פורטרטים שצייר אלירן שטרית של שאולי ואירנה מ"ארץ נהדרת" - דמויות אהובות על בעלת הבית. על הרצפה פרוש שטיח בשחור ולבן, ועל החלונות נתלו וילונות גלילה.

קיר זכוכית שמתחיל בסלון ממשיך אל המטבח, ונתלו עליו וילונות בעלי שכבה כפולה לחסימת קרני השמש. "החלטנו להדגיש את המבנה הזוויתי המיוחד של חלל המטבח באמצעות אי בצורה דומה", אומרת שביט. ארונות המטבח והאי מחופים פורמיייקה בצבע תכלת, ופלטת האי עשויה מבוצ'ר אלון. קיר אחד וכיסאות הבר צבועים מוסיפים נגיעות באדום.

דירה בתל אביב, ג, עיצוב יעל שביט - 13
צילום: אורית ארנון
דירה בתל אביב, ג, עיצוב יעל שביט - 15
צילום: אורית ארנון
דירה בתל אביב, עיצוב יעל שביט - 11
חדר הרחצה הצמוד|צילום: אורית ארנון
דירה בתל אביב, ג, עיצוב יעל שביט - 12
צילום: אורית ארנון
דירה בתל אביב, ג, עיצוב יעל שביט - 10
צילום: אורית ארנון

יחידת ההורים נמצאת מול דלת הכניסה. החדר הוגדל וכך התאפשר להתקין בו ארון קיר גדול ובו משולבת גם הטלוויזיה. החדר רוצף בפרקט ואחד הקירות חופה בטפט בדוגמת עלים. שידות הלילה והשידה הגדולה מעוצבות בסגנון תעשייתי בשילוב של עץ וברזל. רצפת חדר הרחצה חופתה באריחים כהים והקירות חופה באריחים ורודים בחצי התחתון ואריחים בצבע ירוק-כחול בחצי העליון. לכך נוספו ארון כיור מעץ ואביזרי פרזול מוזהבים. גם בחדר התינוק הרצפה חופתה בפרקט. אחד הקירות חופה בטפט והשאר נצבעו בגון מנטה.

גם המבנה של חדר הרחצה הכללי בעייתי וזוויתי, ולכן הוחלט לוותר על אמבטיה ולהתקין מקלחון גדול מספיק להכנסת אמבטיית תינוק. רצפת החלל מחופה אריחי משושים בגוני אפור שונים, והקירות מחופים בחציים התחתון באריחים בגון מנטה ובחציים העליון באריחים לבנים. בין שני הצבעים מפריד פס אלומיניום שחור והתקרה נצבעה אף היא בצבע מנטה. בבית יש גם ממ"ד, שלא עוצב בשלב זה ומשמש כחדר עבודה ואירוח.

 

דירה בתל אביב, עיצוב יעל שביט - 13
חדרו של התינוק|צילום: אורית ארנון
דירה בתל אביב, עיצוב יעל שביט - 14
צילום: אורית ארנון
דירה בתל אביב, ג, עיצוב יעל שביט - 17
חדר הרחצה הכללי|צילום: אורית ארנון
דירה בתל אביב, ג, עיצוב יעל שביט - 16
צילום: אורית ארנון
דירה בתל אביב, ג, עיצוב יעל שביט, לפני שיפוץ - 1
הוחלט לוותר על שירותי אורחים|צילום: יעל שביט
_OBJ_OBJ_OBJ_OBJ

עיצוב: יעל שביט - Y interiors לעיצוב פנים

מעצבת מלווה: דניאל ישראל

 

ריצוף, חיפויים, סניטריה: א.א קרמיקה

פרקט, דלתות, וילונות, טפטים: דומוס נייצ'ר

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

 

רשימת מכולת

שטיח - 4,000 שקל, השטיח האדום

כיסא בר - 925 שקל, פיק אפ

קונסולה נפתחת - 7,000 שקל, אסף רהיטים

מראה עגולה - 520 שקל, סטודיו דפני

הדפס בחדר ההורים - 559 שקל, TWO.M 

תגובות סגור
...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן