עיצוב הבית
עיצוב הבית

ת"א: הדירה המשגעת של ההייטקיסטים הצעירים

120 מ"ר של קלאסיקה בטאץ' מודרני עם אוסף רהיטי הווינטג' של בעלי הדירה, מרפסת שמשקיפה אל עץ גדול, דלת זכוכית שמאפשרת קשר עין בין הסלון לחדר העבודה, ושימוש בחומרים טבעיים ורכים בכל החללים

מערכת living | LIVING | פורסם 05/02/24 07:00 
דירה בנווה אביבים יונתן קנטי - 2
צילום: עידו אדן

בני זוג שעובדים בהייטק, רכשו ושיפצו דירה עבורם ועבור שני ילדיהם באחד הבניינים הוותיקים בשכונת נווה אביבים בצפון תל אביב, לאחר שכבר התגוררו בשכונה כמה שנים והתאהבו בה. שטח הדירה כ-120 מ״ר, יש בה 4.5 חדרים ומטרת השיפוץ הייתה להתאים את הדירה הישנה לצרכים של המשפחה הצעירה.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> הקור הזה הורג את הצמחים שלכם, זה מה שתעשו

>> רגע מתוק: הצצה למגירות הממתקים והחטיפים של הישראלים

 

השיפוץ כלל הריסה מלאה של פנים הדירה ותכנון מחדש של סלון ומטבח, חדר עבודה, חדר שינה מאסטר עם מקלחת צמודה וחדר ארונות, שני חדרי ילדים וחדר רחצה כללי. כיוון שהחזית הראשית של הבניין פונה לכיוון צפון, הדירה לא נהנית משפע של אור טבעי והיה חשוב לתכנן אותה בהתאם. החלל המשותף, של סלון, מטבח ופינת אוכל, תוכנן כמה שיותר פתוח ומרווח וכדי להעניק לדיירים מרחב חיצוני לבלות בו, תוכננה מרפסת פנימית חדשה על ידי הזזה של הוויטרינה שפונה לחזית הראשית, לתוך פנים הדירה. כך נוצרה מרפסת נעימה שפתוחה לעבר עץ גדול שנמצא בחצר הבניין, ובצמוד לה ולחזית הבניין מוקם חדר העבודה, שנהנה מהרבה אור טבעי ואוויר למרות שאינו חדר גדול. הדירה עוצבה בחומרים טבעיים וחמים שיתאימו לסגנון של הדיירים ולאוסף הנרחב של רהיטי הווינטג׳ שלהם. השיפוץ ארך כחצי שנה.

דירה בנווה אביבים יונתן קנטי - 15
צילום: עידו אדן

דירה בנווה אביבים יונתן קנטי ג - 4
צילום: עידו אדן
דירה בנווה אביבים יונתן קנטי - 5
צילום: עידו אדן
דירה בנווה אביבים יונתן קנטי - 6
צילום: עידו אדן
דירה בנווה אביבים יונתן קנטי ג - 3
צילום: עידו אדן
דירה בנווה אביבים יונתן קנטי - 1
צילום: עידו אדן
דירה בנווה אביבים יונתן קנטי ג - 14
צילום: עידו אדן
 

דלת הכניסה נפתחת לתוך החלל המשותף של הדירה. מולה נמצאת פינת האוכל, מימין המטבח ומשמאל הסלון. המטבח הוא בצורת ר׳ עם אי גדול במרכזו, שתוחם את החלל. המטבח כולו תוכנן בהתאמה אישית לצרכי הדיירים ובוצע על ידי נגר. הוא עשוי מפורניר אלון בגוון עמוק, עם סרגלי ניתוק אנכיים בין היחידות. האי שבמרכז משלב פינת אוכל קטנה ויומיומית עם משטח עבודה מוגבה, שעשוי מאבן גרניט טאג׳ מאהל טבעית. הסלון תוכנן באופן מינימליסטי כדי שיתאים לריהוט הווינטג׳ שהדיירים אספו במהלך השנים. הוא נפתח לעבר המרפסת ומשקיף על העץ הגדול שנמצא בחצר הבניין, כך שהירוק הופך לחלק בלתי נפרד מהסלון. בחלל בולטת כורסת לאונג׳ מקורית של צמד המעצבים צ'רלס וריי אימס, שהביאה אתה לדירה בעלת הבית. החומרים שנבחרו לבית הם חומרים טבעיים בגוונים חמים. כל רצפת הבית חופתה באריחי טרצו בגוון בז׳, שיתאימו לעץ של המטבח והריהוט. החלונות מפרופיל בלגי ברזל נצבעו בגוון קרם בהיר, והמרפסת חופתה באריחי טרקוטה טבעית. 

פתיחות וקשר עין בין החללים

בין הסלון למרפסת ממוקם חדר העבודה. החדר קטן יחסית ולכן יש לו חלונות הפונים לחזית ולמרפסת. בין הסלון לחדר העבודה מפרידה דלת זכוכית מפרופיל בלגי, כדי לשמור על פתיחות וקשר עין בין שני החללים. המסדרון מוביל לאזור החדרים הפרטיים- שני חדרי שינה לילדים, חדר רחצה כללי, וחדר שינה מאסטר. רצפת חדרי השינה חופתה בפרקט אלון טבעי ובחדרי השינה של הילדים תוכננו ארונות מסנדביץ׳ בירץ׳ בהיר. חדר השינה של ההורים כולל חדר רחצה נפרד וחדר ארונות רחב ידיים. שני חדרי הרחצה בדירה עוצבו עם חומרים דומים. בשניהם ארונות בפורניר אלון בגוון חום כהה עם משטח שיש בגוון ירקרק. בחדר הרחצה הכללי בחרנו באריחי רצפה בצבע חום-בז׳ עם חיפוי קיר באריחי פסיפס לבנים. חדר הרחצה של ההורים זכה לטיפול מעט יותר בוגר, עם אריחי טרקוטה טבעית לריצוף, ואריחים בגוון לבן-אפור עם טקסטורת פסים. 

 

אדריכלות ועיצוב פנים: יונתן קנטי

אריחי ריצוף טרצו: אולמדע

אריחי ריצוף חדרי רחצה: רוחמה שרון

דירה בנווה אביבים יונתן קנטי ג - 11
חדר העבודה|צילום: עידו אדן

דירה בנווה אביבים יונתן קנטי ג - 13
צילום: עידו אדן
דירה בנווה אביבים יונתן קנטי ג - 9
מאסטר הורים|צילום: עידו אדן
דירה בנווה אביבים יונתן קנטי - 12
חדר ילדים|צילום: עידו אדן
דירה בנווה אביבים יונתן קנטי ג - 10
חדר רחצה מאסטר הורים|צילום: עידו אדן

דירה בנווה אביבים יונתן קנטי ג - 8
חדר רחצה|צילום: עידו אדן
תגובות סגור
...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן